تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای ادامه تحصیل در دکتری تخصصی

به گزارش ویکی گرام، معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تسهیلات بنیاد برای ادامه تحصیل در دکتری تخصصی گفت: سالانه حدود ۴ الی ۵ هزار دانشجو تحت حمایت بنیاد قرار می گیرند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، سومین گردهمایی سالانه مجازی، مدیران دفاتر استعدادهای درخشان دانشگاه‌های سراسر کشور، دفتر برنامه ریزی آموزش عالی- با همکاری دانشگاه کردستان صبح امروز برگزار شد.

حسن سالاریه در این نشست با اشاره به فعالیت‌های کلی بنیاد ملی نخبگان در حوزه دانشجویی گفت: مأموریت بنیاد ملی نخبگان سیاست گذاری و برنامه ریزی در زمینه نخبه شناسی، نخبه گزینی، نخبه پروری و نخبه گماری است.

وی ادامه داد: هرساله با همکاری دانشگاه‌ها تعدادی از دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، پروژه‌ها، فعالیت فرهنگی مجموعه فعالیت‌ها شناسایی و ارزیابی می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
تصویب طرح پرداخت پژوهانه به دانشجویانِ دوره دکتری
دستمزد پایین اعضای هیئت علمی باعث مهاجرت آن‌ها می‌شود
لزوم محدودیت پذیرش دانشجوی مقطع دکتری/ اعلام ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از سال آینده

معاون آینده سازمان بنیاد ملی نخبگان افزود: بنیاد ملی نخبگان تسهیلاتی به این دانشجویان ارائه می‌دهد که می‌توان به اعتبار اعزام به فرصت‌های مطالعاتی، راتبه دانشجویی، بیمه تکمیلی درمانی، اعتبار ارتباطات علمی، هدیه ازدواج، وام ودیعه اجاره مسکن، اعتبار استفاده از شبکه آزمایشگاهی، اعتبار دستیاری و موارد دیگر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان سالانه حدود ۴ الی ۵ هزار دانشجو را حمایت می‌کند، افزود: تاکنون ۳۰۰ هسته نخبگانی دانشجویی در دانشگاه‌ها تشکیل شده است و ما در صدد هستیم آن را توسعه دهیم یک استاد و یا دو استاد می‌توانند یک مجموعه از جوانان را حول خود جمع کرده و یک هسته نخبگانی تشکیل دهند که این می‌تواند تکثیر شود.

سالاریه به برخی از طرح‌هایی که توسط بنیاد در دانشگاه‌ها اجرا می‌شود، اشاره کرد و افزود: طرح شهید بابایی از رقابت‌های مساله محور در دانشگاه‌ها حمایت می‌کند و هدف آن ایجاد فضای پر نشاط علم میان دانشجویان کارشناسی و طلاب سطح ۲ و ۳ است.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف این طرح به آشنا کردن دانشجویان مستعد با نیازهای جامعه و صنعت، ترغیب دانشجویان مستعد به انجام کارهای گروهی، کمک به شبکه سازی در اجتماع نخبگانی و تشویق نهادها به حل مسائل و مشکلات جامعه اشاره کرد.

معاون آینده سازمان بنیاد ملی نخبگان به حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان از اجتماع دانش آموختگان اشاره کرد و گفت: تسهیلات خدمت نظام وظیفه با هدف استفاده از توانایی‌های برگزیدگان دانشگاهی در توسعه علمی، فرهنگی و فناوری کشور، جذب دانش آموختگان در نهادهای فناورانه، تسهیلات ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی و کمک به جذب دانش آموختگان برتر به عنوان هیأت علمی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برخی از تسهیلات بنیاد برای دانش آموختگان دانشگاهی است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش