تقویم آموزشی دانشگاه‌های بزرگ برای ترم جدید اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، طبق ابلاغیه وزارت علوم ترم جدید دانشگاه‌ها از اواخر بهمن یا اوایل اسفند آغاز می‌شود که در اینصورت آنان موظف هستند تا همان شیوه مجازی را ادامه دهند و از برگزاری دروس حضوری جلوگیری کنند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

علی خاکی، صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه آغاز ترم تحصیلی جدید در دانشگاه‌های سراسر کشور، اظهار کرد: با توجه به وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا، ترم تحصیلی آینده در دانشگاه‌های کشور صد در صد مجازی خواهد بود.

او افزود: وزارت علوم در صورت بهبود وضعیت کشور از نظر بیماری کرونا و فراهم آمدن شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه تمایل به برگزاری ترم آینده به شیوه ترکیبی (آموزش حضوری و مجازی) دارد اما با توجه به وضعیت کنونی انجام چنین اقدامی امکان پذیر نخواهد بود.

خاکی صدیق تصریح کرد: در صورت اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی دانشگاه‌ها در سراسر کشور امکان برگزاری ترم آینده را به صورت ترکیبی دارند تا برخی از دانشجویان بتوانند در دانشگاه حضور یابند.

معاون آموزشی وزارت علوم یادآوری کرد: در حال حاضر صلاح نمی‌دانیم که کلاس‌های دانشگاهی را به شیوه حضوری برگزار کنیم. اگر برای ترم آینده ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز حضور دانشجویان در دانشگاه را صادر نکند آموزش‌ها به صورت مجازی ارائه خواهد شد. 

او درباره نحوه برگزاری دروس عملی در ترم جاری، گفت: به علت شرایط کرونایی موجود برگزاری تمام کلاس‌های عملی را در ترم جاری متوقف کرده و به ترم آینده موکول کردیم.

دانشگاه شریف
دانشگاه شریف در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که آغاز ثبت نام برای دانشجویان کارشناسی در روز‌های ۱۳،۱۴و ۱۵ بهمن و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در. روز‌های ۱۸ تا ۲۱ بهمن آغاز می‌شود و شروع کلاس‌ها از ۲۵ بهمن خواهد بود. همچنین امتحانات دانشجویان  این دانشگاه از ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و تا ۱۳ تیتر ۱۴۰۰ ادامه دارد.

دانشگاه تهران
حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: مطابق تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه تهران، کلاس‌های آموزشی ترم جدید از دوم اسفندماه برگزار می‌شود.

او افزود: طبق اعلام دانشگاه تهران پس از اتمام امتحانات پایان‌ترم دانشجویان در روز پنجشنبه نهم بهمن ماه، ثبت‌نام نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویان این دانشگاه از روز شنبه یازدهم بهمن ماه آغاز می‌شود.

حسینی گفت: ثبت‌نام نیمسال دوم دانشجویان تا روز چهارشنبه ۱۵ بهمن ادامه دارد و کلاس‌های آموزشی آنلاین از روز شنبه دوم اسفند برگزار می‌شود.

طبق تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ویژه نودانشجویان تمام مقاطع تحصیلی دانشگاه تهران، امتحانات پایان‌ترم دروس عمومی این دسته از دانشجویان در بازه زمانی ۱۶ تا ۳۰ بهمن ماه انجام خواهد شد.

دانشگاه امیرکبیر
 ثبت‌نام دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه امیرکبیر در روزهای ۲۵ و ۲۶ بهمن ۹۹ انجام خواهد شد و کلاس‌های درسی دانشجویان نیز از دوم اسفند ۹۹ آغاز می‌شود. حذف و اضافه دروس طبق تقویم آموزشی نیم سال دوم ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ دانشگاه امیرکبیر، ۹ و ۱۰ اسفند ۹۹ صورت می‌گیرد و تاریخ آخرین مهلت حذف اضطراری ۲۲ خرداد سال ۱۴۰۰ خواهد بود. همچنین هفته پایانی کلاس‌ها، از ۲۹ خرداد آغاز می‌شود و تا دوم تیر ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد. آزمون‌های پایانی نیز در بازه زمانی ۵ تا ۱۷ تیر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

دانشگاه علامه طباطبایی
تقویم آموزشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای نیمسال دوم ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ از سوی معاونت آموزشی این دانشگاه منتشر شد.

بر این اساس ثبت‌نام دانشجویان در روز‌های ۲۵ و ۲۶ بهمن ۹۹ انجام خواهد شد و کلاس‌های درسی دانشجویان نیز از دوم اسفند ۹۹ آغاز می‌شود. حذف و اضافه دروس طبق تقویم آموزشی نیمسال دوم ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ دانشگاه امیرکبیر، ۹ و ۱۰ اسفند ۹۹ صورت می‌گیرد و تاریخ آخرین مهلت حذف اضطراری ۲۲ خرداد سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

هفته پایانی کلاس‌ها، از ۲۹ خرداد آغاز می‌شود و تا دوم تیر ۱۴۰۰ ادامه دارد. آزمون‌های پایانی نیز در بازه زمانی ۵ تا ۱۷ تیر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شهیدبهشتی مطابق تقویم آموزشی تفصیلی خود اعلام کرده که شروع انتخاب واحد نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در بازه زمانی ۴ تا ۷ بهمن ۹۹، شروع کلاس‌های آموزشی از روز شنبه، ۱۱ بهمن و پایان آن‌ها را ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود تا دانشجویان بتوانند در بازه زمانی ۱۸ تا ۳۱ خرداد امتحانات پایان ترم خود را بگذرانند.

دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی طبق اطلاعیه‌ای اعلام کرده که انتخاب واحد دانشجویان در تاریخ ۱۱ و ۱۲ بهمن انجام می‌شود و شروع کلاس‌ها از ۲۵ بهمن خواهد بود. حذف و اضافه دو درس (ویژه کارشناسی) ۱۴ و ۱۵ بهمن انجام می‌شود و حذف اضطراری تک درس ویژه دانشجویان کارشناسی از ۲۶ تا ۲۹ بهمن انجام خواهد شد و به همین ترتیب پایان کلاس‌ها ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ اعلام شده و زمان برگزاری امتحانات دانشگاه خوارزمی از ۳۱ خرداد تا ۱۴ تیر انجام خواهد شد.  

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 
مطابق اعلام دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ثبت نام اصلی دانشجویان از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ اسفند ۹۹ انجام می‌شود. حذف و اضافه در تاریخ ۲ و ۳ بهمن و در خواست حذف اضطراری از ۵ اسفند تا ۲۹ اردیبهشت انجام خواهد شد، همچنین ارزشیابی استادان از ۵ خرداد تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود و آغاز امتحانات از ۲۲ خرداد تا ۶ تیر ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

دانشگاه علم و صنعت 
ابوالفضل واحدی، معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه خواجه علم و صنعت کلاس‌های درسی دانشجویان در سال ۹۹  از ۲ اسفند ۹۹ آغاز می‌شود و تا ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد.
 
او افزود: حذف و اضافه واحد‌های درسی  نیز از ۹ تا ۱۱ اسفند ۹۹ انجام می‌شود. همچنین شروع پیش ثبت‌نام از ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ تا ۱۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ است. ارزشیابی دانشجویان برای نیمسال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹  دانشگاه علم و صنعت نیز از ۱ تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود.
 
امتحانات آزمایشگاه و کلاس‌های جبرانی از ۲۹ تا ۲ تیر ۱۴۰۰ است. همچنین امتحانات پایان ترم نیمسال تحصیلی۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ دانشگاه علم و صنعت  از ۵ تیر آغاز می‌شود و تا ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ادامه دارد.

دانشگاه الزهرا
مطابق اطلاعیه دانشگاه الزهرا انتخاب واحد دانشجویان از ۲۵ بهمن تا ۲۸ بهمن انجام می‌شود و زمان حذف و اضافه هم از تاریخ ۹ اسفند تا ۱۳ اسفند انجام خواهد شد، همچنین آخرین مهلت حذف اضطراری ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ است و پایان کلاس‌ها ۳ تیر ۱۴۰۰ اعلام شده که در این تقویم شروع امتحانات از ۵ تیر ۱۴۰۰ تا ۲۴ تیر ۱۴۰۰ خواهد بود.

دانشگاه آزاد اسلامی
ثبت‌نام نیمسال دوم دانشجویان ورودی قبل از ۹۹ دانشگاه آزاد نیز از ۱۱ تا ۲۳  بهمن ۹۹ خواهد بود. کلاس‌های درسی دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی نیز از ۲ اسفند آغاز می‌شود، برای دانشجویان غیرپزشکی تا ۳ تیر ۱۴۰۰ و دانشجویان پزشکی تا ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. همچنین امتحانات دانشجویان از ۱۲ تا ۲۴ تیر برگزار خواهد شد.

ثبت نام نیمسال دوم دانشجویان ورودی سال ۹۹ نیز از ۲۰ بهمن ۹۹ آغاز خواهد شد و تا ۳۰ بهمن ۹۹ ادامه دارد. کلاس‌های درسی دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی نیز از ۲ اسفند  آغاز می‌شود، برای دانشجویان غیرپزشکی تا ۳ تیر ۱۴۰۰ و دانشجویان پزشکی تا ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. همچنین امتحانات دانشجویان از ۱۲ تا ۲۴ تیر برگزار خواهد شد.

ثبت نام دوره تابستان نیز از ۲۶ تیر ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد و تا ۳۱ تیر ادامه دارد. شروع کلاس‌ها از ۳ مرداد ۱۴۰۰ خواهد بود و تا ۴ شهریور ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. امتحانات نیز در بازه زمانی ۶ تا ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

دانشگاه علم و فرهنگ 
براساس تقویم آموزشی دانشگاه علم و فرهنگ انتخاب واحد دانشجویان از شنبه ۱۸ بهمن آغاز می شود و تا سه شنبه ۲۱ بهمن ادامه دارد و شروع کلاس ها از شنبه ۲۵ بهمن تا پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود. همچنین بر اساس تقویم آموزشی اعلام شده این دانشگاه امتحانات پایان ترم از دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ آغاز و تا یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ادامه دارد.
 

بیشتر بخوانید:


ممنوعیت ادامه تحصیل مشمولان دیپلمه در خارج کشور
افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

دانشگاه‌ها آماده حضور دانشجویان در دانشگاه برای ترم آینده باشند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش