۱۶ استاد نمونه کشوری معرفی و تقدیر شدند

به گزارش ویکی گرام، قائم مقام وزیر علوم گفت: امسال ۵۹ استاد از ۲۴ دانشگاه و پژوهشگاه کشور به عنوان استاد نمونه به ستاد وزارت علوم معرفی و از این تعداد ۱۶ نفر به عنوان استاد نمونه کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا باقری در بیست و هشتمین آئین نکوداشت اعضای هیأت علمی نمونه کشور با بیان اینکه امسال ۵۹ استاد از ۲۴ دانشگاه و پژوهشگاه کشور معرفی و از این تعداد ۱۶ نفر بر اساس شاخه‌های تخصصی‌ها به عنوان استاد نمونه کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند، گفت: در ادوار گذشته تاکنون، ۴۰۷ عضو هیأت علمی از ۴۷ دانشگاه به عنوان استادان نمونه کشوری معرفی شدند.

قائم مقام وزیر علوم به فرایند انتخاب استادان نمونه کشور اشاره کرد و اظهار کرد: همه ساله در اردیبهشت ماه همزمان با شهادت استاد مطهری تجلیل از اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. در ستاد وزارت علوم هم مراسمی با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشور برگزار می‌شد که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری مراسم در زمان مقرر وجود نداشت و به تأخیر افتاد؛ اگرچه فرایند انتخاب اعضای هیأت علمی نمونه در موعد مقرر انجام شده بود.

باقری تاکید کرد: فرایند انتخاب اعضای هیأت علمی نمونه سالانه از طریق ارسال دستورالعمل استادان نمونه به دانشگاه‌ها شروع می‌شود و هر دانشگاه بستگی به جمعیت اعضای هیأت علمی به ازای هر ۱۵۰ نفر یک نفر تا سقف چهار نفر برای هر دانشگاه، به ستاد وزارت معرفی می‌کند.

قائم مقام وزیر علوم همچنین اظهار کرد: منتخبان فوق بر اساس کل امتیاز پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اجرایی که مجموعه فعالیت‌های استادان در چارچوب آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی است، توسط دانشگاه‌ها به ستاد وزارت علوم معرفی می‌شوند. در ستاد وزارت علوم هم بر اساس شاخه‌های مختلف تخصصی در چهار گروه تخصصی علوم انسانی و هنر، علوم پایه، مهندسی و علوم کشاورزی و دامپزشکی و در کمیسیون ستاد وزارت علوم، استادان نمونه کشوری بر اساس بالاترین امتیاز در این چهار شاخه تخصصی انتخاب می‌شوند.

بیست و هشتمین آئین نکوداشت اعضای هیأت علمی نمونه کشوری بعد از ظهر امروز سه شنبه با حضور منصور علامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و برخی از رؤسا و اساتید نمونه کشور به صورت مجازی در وزارت علوم برگزار شد.
 

بیشتر بخوانید:


ممنوعیت ادامه تحصیل مشمولان دیپلمه در خارج کشور
افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

دانشگاه‌ها آماده حضور دانشجویان در دانشگاه برای ترم آینده باشند


 


امسال ۵۹ استاد از ۲۴ دانشگاه و پژوهشگاه کشور معرفی به عنوان استاد نمونه به ستاد وزارت علوم معرفی شدند و از این تعداد ۱۶ نفر امروز بر اساس شاخه‌های تخصصی به عنوان استاد نمونه کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند که اسامی اساتید نمونه معرفی شده به شرح زیر است.

سید محمد علی ابراهیم زاده موسوی استاد صنایع غذایی دانشگاه تهران.
محمد الماسی کاشی استاد فیزیک دانشگاه کاشان.
سید امیر امین یزدی استاد روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد.
منصور انبیا استاد شیمی تجزیه دانشگاه علم و صنعت ایران.
محمد صالح اولیا استاد مهندسی صنایع دانشگاه یزد،
علی ایرانمش استاد ریاضی محض دانشگاه تربیت مدرس.
ناهید پوررضا استاد شیمی تجزیه دانشگاه شهید چمران اهواز.
محمدرضا رحیم پور استاد مهندسی شیمی دانشگاه شیراز.
بهرام رضایی استاد کانه آرایی دانشگاه صنعتی امیرکبیر.
عباس شاکری حسین آباد استاد علوم اقتصادی دانشگاه علامه طباطبایی.
محمد حسین صنعتی استاد بیوتکنولوژی (ژنتیک) استاد پژوهشگاه ملب مهندسی ژنتیک و زیست فناوری.
احمد ضابطی جهرمی استاد پژوهش و هنر دانشگاه صداوسیما.
سید امیرحسین فقهی استاد مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی،
سید محمود مدرس هاشمی استاد مهمدس برق دانشگاه صنعتی اصفهان،
ولی الله میرخانی استاد شیمی معدنی دانشگاه اصفهان.
حمید وحید دستجردی استاد فلسفه پژوهشگاه دانش‌های بنیادی.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش