بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل در سال 2021-2022

در بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا کار در حین تحصیل کاملاً امکان پذیر است. یا با ویزای دانشجویی یا با اجازه کار دانشجویی اجازه کار خواهید داشت ، به طور کلی نیمه وقت در طول سال تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات. اما کدام کشورها بهترین چشم انداز کار و تحصیل را دارند؟ 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

کشورهایی که بهترین شرایط اجازه کار دانشجویی را دارند
اگر بخواهید هنگام تحصیل کار کنید ، یک جنبه اصلی که باید در نظر گرفته شود این است که قوانین کار در حین تحصیل چگونه است. این قوانین در تمام اتحادیه اروپا یکسان نیست. بعضی از کشورها قوانین سختگیرانه تر و روند پیچیده تری دارند که کار در آنجا را با چالش بیشتری روبرو می کند.

به عنوان مثال ، ممکن است لازم باشد مجوز کار ویژه بگیرید. همچنین ، فقط ممکن است بتوانید 10-15 ساعت در هفته کار کنید که اگر می خواهید حقوق مناسبی بدست آورید ممکن است کافی نباشد.

اما همچنین کشورهای اروپایی وجود دارد که کار دانشجویی بسیار آسان و ارزشمند است این کشورها عبارتند از:

سوئد
در سوئد فقط به یک ویزای دانشجویی معتبر نیاز دارید تا بتوانید کار کنید. به علاوه هیچ محدودیتی در رابطه با میزان کار شما وجود ندارد ، به شرط آنکه حداقل 40 ساعت در هفته را به تحصیل خود اختصاص دهید. دستمزد در سوئد نیز از جذابیت بیشتری برخوردار است و متوسط ​​آن 2.500 دلار در ماه است. در اینجا چند دانشگاه سوئد وجود دارد که می توانید بررسی کنید:
 
استونی
در استونی نیز برای کار در طول تحصیل فقط به ویزای دانشجویی نیاز دارید. اما آنچه آن را جذاب کرده این است که اگر بعد از اتمام تحصیل مجوز دانشگاه خود را بگیرید ، می توانید شش ماه دیگر بمانید و کار کنید. مشروط بر اینکه نمره قبولی داشته باشید محدودیتی در میزان اشتغال شما وجود ندارد. متوسط حقوق و دستمزد حدود 1.400 USD / ماه قبل از مالیات است. در اینجا دو دانشگاه برتر استونی آورده شده است:
 
دانمارک
ویزای دانشجویی در دانمارک شامل حق کار 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات مدرسه است. حتی اگر این کار به صورت نیمه وقت باشد ، پرداخت مزایای بیشتری دارد که میانگین پرداخت آن 16 دلار در ساعت است. این به معنای حدود 1280 دلار در ماه برای یک کار نیمه وقت است. در اینجا چند دانشگاه برتر دانمارک آورده شده است:
 
فرانسه
در فرانسه می توانید با ویزای دانشجویی معتبر به صورت نیمه وقت کار کنید. شما مجاز هستید 20 ساعت در هفته در خارج از محوطه دانشگاه کار کنید ، اما اگر در دانشگاه شغلی پیدا کنید می توانید بیشتر کار کنید. در هر سال ، شما می توانید تا 60٪ از ساعت قانونی کار سالانه - به این معنی که می توانید بیشتر در روزهای تعطیل کار کنید. در فرانسه حداقل حقوق تضمین شده وجود دارد که 10 دلار / پایه حقوق در ساعت است. برای یک ماه کار پاره وقت ، حداقل 800 دلار تضمین می کنید. در اینجا چند دانشگاه برتر فرانسه آورده شده است:
 
ایرلند
برای کار نیمه وقت در ایرلند به اجازه کار احتیاج ندارید ، مشروط بر اینکه در ویزای خود مجوز Stamp 2 داشته باشید. در طول سال تحصیلی می توانید حداکثر 20 ساعت در هفته و در تعطیلات مدرسه به صورت تمام وقت کار کنید. حقوق پاره وقت در ایرلند می تواند به حدود 800 دلار در ماه برسد. در اینجا چند دانشگاه ایرلندی آورده شده است:
 
فنلاند
در فنلاند شما مجاز به کار 25 ساعت در هفته در طول مدت تحصیل و تمام وقت در تعطیلات مدرسه بدون نیاز به اجازه کار هستید. حقوق برای مشاغل نیمه وقت معمولاً از 500 دلار در ماه شروع می شود. اگر فنلاند جایی است که می خواهید کار و تحصیل کنید ، این دانشگاه ها را بررسی کنید:
 
انگلستان
به شرط داشتن ویزای دانشجویی ردیف 4 می توانید به صورت نیمه وقت در انگلیس کار کنید. متوسط دستمزد نیمه وقت در سراسر انگلیس 600 دلار در هفته. در لندن به طور کلی بالاتر است ، حدود 800 دلار. اگر این برای برنامه شما مناسب است ، در اینجا برخی از دانشگاههای انگلستان وجود دارد که می توانید در آنها تحصیل کنید:
 
نروژ
برای سال اول تحصیل در نروژ نیازی به اجازه کار ندارید. با این حال ، پس از سال اول باید آن را تمدید کنید و اسناد اضافی را ارائه دهید. کارگران نیمه وقت به طور متوسط 4.000 دلار در ماه درآمد دارند. با این حال ، توجه داشته باشید که بیشتر مشاغل نروژی نیاز به دانستن زبان نروژی دارند.
 
آلمان
آلمان  کشوری است که به شرط داشتن ویزای تحصیلی معتبر می توانید به صورت نیمه وقت کار کنید. دستمزد یک شغل نیمه وقت از حدود 500 دلار در ماه شروع می شود. قسمت خوب این است که هزینه های زندگی در آلمان یکی از کمترین هزینه ها در اروپای غربی است.
 
کشورهایی که انگلیسی به طور گسترده ای صحبت می شود
اگر می خواهید در طول تحصیلات تکمیلی خود کار کنید و به یک زبان خارجی صحبت نمی کنید ، رفتن به کشوری که اکثر مردم انگلیسی صحبت می کنند همیشه هوشمندانه است. با این کار می توانید تقریباً به هر شغلی دسترسی پیدا کنید.

طبق داده های کمیاب یوروبارومتر کمیسیون اروپا ، پنج مورد اصلی عبارتند از:

◾️ایرلند (بیش از 97٪ انگلیسی زبانان)
◾️انگلیس (بیش از 94٪ انگلیسی زبانان)
◾️مالت (بیش از 62 English انگلیسی زبان)
◾️سوئد (بیش از 53٪ انگلیسی زبان)
◾️دانمارک (بیش از 52٪ انگلیسی زبان)

اما اگر شما آماده بیرون آمدن از محدوده راحتی خود هستید و شاید زبان جدیدی یاد بگیرید ، می توانید به کشورهایی بروید که انگلیسی آنقدرها صحبت نمی شود ، اما کسانی که به آن صحبت می کنند سطح عالی دارند. 3 مورد برتر عبارتند از:

◾️سوئد
◾️دانمارک
◾️هلند

در این کشورها شانس خوبی برای یافتن مشاغل تخصصی دارید که به مهارت انگلیسی خوبی نیاز دارند. و خبر خوب این است که همه این کشورهای انگلیسی دوست همچنین یک پیشنهاد عالی دانشگاهی برای تحصیلات کارشناسی ارشد دارند.

3. کشورهای اروپایی با بهترین شرایط کار
در حالی که جنبه زبان مهم است ، اما آنچه مهمتر از همه این است ، انتخاب کشورهایی است که به طور کلی چشم انداز شغلی خوبی دارند. شما می خواهید کشوری را پیدا کنید که دارای فرهنگ کاری متناسب با سبک خود و همچنین برنامه شما در دوران دانشجویی باشد.

بر اساس داده های ارائه شده توسط یورواستات و OECD ، Glassdoor این 5 کشور را به عنوان بهترین موقعیت برای استخدام رتبه بندی کرده است:

استونی - امتیازات مناسب برای اشتغال موقت ، اشتغال موقت جوانان و کار نیمه وقت.

نروژ - نروژ ایده آل برای مشاغل است ، نرخ اشتغال بسیار بالایی دارد ، نیازی به گفتن نیست که یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است.

انگلیس - در حالی که کار پاره وقت در انگلیس امتیاز بالایی ندارد ، این کشور به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری ، همچنان در رده سوم قرار دارد.

اتریش - یکی از معدود کشورهایی است که تعداد کارمندان بیشتری نسبت به قبل از بحران اقتصادی دارد.

دانمارک - یکی از کمترین نرخ بیکاری جوانان را دارد.

در حالی که این کشورها بازار کار بسیار جذابی دارند ، شما همچنین باید در نظر بگیرید که زندگی در اکثر آنها بسیار گران است. بعلاوه ، زیرا بسیار جذاب هستند و احتمالاً رقابت سخت تری برای مشاغل وجود دارد.

کشورهای اروپایی که بهترین تعادل بین زندگی و زندگی را دارند
از آنجا که دلیل اصلی شما برای رفتن به یک کشور اروپایی تحصیل است ، بنابراین باید هدف خود را برای کشورهایی در نظر بگیرید که نه تنها چشم انداز شغلی خوبی دارند بلکه تعادل خوبی نیز در زندگی و زندگی دارند. اگر بخواهید هم کار کنید و هم دوره کارشناسی ارشد را با موفقیت به پایان برسانید ، این تعادل ضروری خواهد بود. به یاد داشته باشید که تحصیلات تکمیلی احتمالاً حداقل 40 ساعت در هفته به کار دوره ، مطالعه ، آزمایشگاه و غیره نیاز دارد.

طبق OECD ، Glassdoor از نظر تعادل کار و زندگی عبارت است از:

◾️ هلند - ساعات بیشتر اوقات فراغت در روز و سپس کار؟ ما این را می خواهیم!

◾️ دانمارک - حمایت از والدین شاغل چشمگیر است!

◾️ فرانسه - قانونی که به طور خاص می گوید شما حق قطع ارتباط با ایمیل های کاری بعد از ساعت کاری را دارید برای ما بسیار خوب است!

◾️ اسپانیا - سیستاها همه تفاوت را ایجاد می کنند!

◾️ بلژیک - کشوری که کاملاً به وقت خانواده در طول کار می گوید بله!

اینفوگرافیک توسط مجله فوربس در سال 2017 تأیید می کند که اروپا گزینه اصلی دانشجویان بین المللی است ، زیرا انگلیس به دلیل کمبود موانع زبان مقصد مورد علاقه است و به دنبال آن ایتالیا و اسپانیا به دلیل آب و هوای گرم جذاب هستند. اما اکنون شما همچنین بهترین گزینه های کشور را برای کار در طول تحصیل خود می دانید. انتخاب خود را انجام دهید ، دانشگاه ها و برنامه های مناسب را پیدا کنید و شروع به درخواست کنید!

 ➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش