شرایط لغو قرارداد اعضای هیات علمی دانشگاه ها اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، رئیس هیأت عالی جذب تأکید کرد: دانشگاه‌ها نمی‌توانند بدون تأیید هیأت مرکزی جذب وزارتخانه های علوم و بهداشت، قرارداد اعضای هیأت علمی را لغو کنند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

محمد علی کی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط لغو قرارداد اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌ها نمی‌توانند بدون تأیید هیأت مرکزی جذب وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، قرارداد اعضای هیأت علمی را لغو کنند و حتماً باید با هماهنگی و اطلاع هیأت مرکزی جذب انجام شود.

وی با بیان اینکه اعضای هیأت مرکزی جذب وزارت علوم و بهداشت باید حتماً برای لغو قرارداد اعضای هیأت علمی مجوز صادر کنند، افزود: ولی برای بکارگیری و لغو قرارداد هیأت علمی حق التدریس در دانشگاه‌ها نیازی به مجوز هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت نبوده و همان مجوز هیأت‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها کفایت می‌کند.

رئیس هیأت عالی جذب وزارت علوم به هیأت‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: هیأت‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها نیز باید بر مبنای آمایش آموزش عالی ساماندهی شوند.

وی پیشنهاد داد: فعلاً در طرح ساماندهی مؤسسات آموزش عالی، هیأت‌های اجرایی به هیأت اجرایی اصلی و معین تقسیم شوند.

رئیس هیأت عالی جذب با تأکید بر اینکه در مصوبه آمایش آموزش عالی دانشگاه دولتی و غیر دولتی با هم در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در اجرای آمایش آموزش عالی هیچ مؤسسه آموزش عالی و هیچ هیأت اجرایی تعطیل نخواهد شد بلکه ادغام می‌شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: مصوبه سیاست‌ها و ضوابط اجرایی حاکم بر آمایش آموزش عالی بر آمایش به صورت منطقه‌ای تأکید دارد، اما به دلیل وجود برخی مشکلات در حین اجرا به صورت استانی انجام شد.

بیشتر بخوانید:
برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۰ در موعد مقرر/ اعتراض داوطلبان
حضور دانشجویان برای گذراندن دروس عملی از ترم آینده در دانشگاه
راه‌اندازی دانشگاه تلویزیونی/ کدام دروس دانشگاهی در تلویزیون تدریس می‌شوند؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش