نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2022

شما تصمیم نهایی برای تحصیل در خارج از کشور و تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی را گرفته اید. اکنون شما فقط باید تحقیقات خود را انجام دهید و برای دانشگاه اقدام کنید. آیا بیش از حد می ترسید که فرآیند را شروع کنید و آن را به تعویق بیندازید؟خوب، نیازی به استرس نیست! هرچه زودتر شروع به جستجوی اطلاعات کنید و مراحل درخواست برای دریافت مدرک دانشگاهی را شروع کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اقدام به دانشگاه، خواه در کشورهای اروپایی مانند انگلستان، فرانسه، آلمان یا سوئد، در ایالات متحده، چین یا هرجای دیگر باشد، آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست. فقط باید به چند جزئیات توجه کنید و در اسرع وقت تمام اسناد لازم را تهیه کنید.

1. گزینه های خود را باز نگه دارید
حتی اگر هدف مشخصی تعیین کرده باشید که می خواهید در یک دانشگاه خاص دانشجو باشید، همیشه بهتر و عاقلانه است که حداقل در سه دانشگاه درخواست دهید، حتی اگر آنها در مکان های مختلف خارج از کشور باشند.

به یاد داشته باشید که دالایی لاما چه گفت: بعضی اوقات بدست آوردن آنچه می خواهید یک شانس شگفت آور است. بنابراین اگر یک بار طرد شدید یا همه چیز دقیقاً همانطور که می خواهید پیش نمی روند ناامید نشوید. سعی کنید تصویر بزرگتر را ببینید و اجازه ندهید مانعی باعث دلسرد شدن شما شود.

2. واقع بین و آگاه باشید
شرایط علمی را با دقت بررسی و بخوانید تا احتمال قبولی در دانشگاه را تشخیص دهید. اگر ایده روشنی در مورد نیازها ندارید، می توانید با گروه دانشجویان بین المللی یا یک مشاور از دانشگاه تماس بگیرید.

بیشتر اوقات، این جزئیات در صفحه وب برنامه ها در دسترس خواهد بود، فقط باید آنها را جستجو کنید و به روز بودن آنها را بررسی کنید.

3. کشف کنید که چگونه می توانید درخواست دهید
معمولاً می توانید از طریق وب سایت دانشگاه مستقیماً اقدام کنید و کلیه مدارک مورد نیاز را ارسال کرده یا از طریق پست ارسال کنید. در بعضی از کشورها می توانید از طریق یک پلت فرم آنلاین خاص که استفاده از آن راحت تر است و همچنین به شما امکان می دهد همزمان به دانشگاه های بیشتری مراجعه کنید، اقدام کنید.

برخی از این وب سایت ها حتی دارای ویژگی های اضافی هستند که می توانند به شما در انتخاب درجه کمک کنند، به ویژه اگر 100٪ از آینده تحصیل خود اطمینان ندارید.

4. به جزئیات توجه کنید
هنگامی که از طریق سیستم های مختلف آنلاین به طور همزمان به دانشگاه های بیشتری مراجعه می کنید، اطمینان حاصل کنید که مراحل دقیق را دنبال کرده و نام دانشگاه ها را به ترتیب قرار دهید.

اگر مراقب نباشید، ممکن است در مقصد مورد علاقه تحصیل خود گم شوید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در مراحل درخواست توجه کافی داشته باشید.

5. یک انگیزه نامه عالی بنویسید
بعضی از دانشگاه ها به انگیزه نامه احتیاج دارند. در مورد چگونگی شکل دادن به انگیزه نامه مثالهای زیادی را در اینترنت خواهید یافت. با این حال بهتر است شما کمی بیشتر دیده شوید.

شما باید سعی کنید تا آنجا که ممکن است صادق باشید و تمام تجربیات خود را که به الزامات دانشگاهی و برنامه تحصیلی آینده شما مرتبط است، به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل کنید که چرا تحصیل در آن دانشگاه برای شما بسیار مهم است و می توانید در حالی که یکی از دانشجویان آنها هستید، چیزهایی بدست آورید و ارائه دهید.

6. مراقب کارهای اداری باشید
کلیه اسناد باید به زبان رسمی کشور مربوطه ترجمه و توسط یک مقام صالح به طور قانونی تأیید شوند. این بدان معنی است که یک مهر رسمی می تواند بین شما و مدرک شما باشد.

حتما مدارک مورد نیاز را با دقت مطالعه کرده و در اسرع وقت آنها را تهیه کنید. انجام زودهنگام این مزیت بزرگی به شما می دهد. اگر اسناد را ارسال کنید و مشکلی اشتباه باشد، هنوز وقت کافی دارید تا تغییرات لازم را انجام دهید.

آنچه قبل از اقدام به دانشگاه بین المللی باید بدانید
بعضی از کشورها الزامات یا قوانین خاصی برای دانشجویان بین المللی دارند. اگر اهل اتحادیه اروپا هستید و از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نیز به دانشگاه مراجعه می کنید، به احتمال زیاد روند درخواست آسان تر است و سریعتر پاسخ می دهید تا دانشجوی غیر اتحادیه اروپا.

در زیر برخی از مشخصات و الزامات خاص ایالات متحده، انگلستان، چین و برخی از کشورهای اتحادیه اروپا را بررسی کنید.

در انگلیس، اکثر دانشگاه ها فقط درخواست شما را از طریق سیستم UCAS برای مدرک لیسانس می پذیرند و اگر برای یک برنامه تحصیلات تکمیلی اقدام کنید، می توانید همه اسناد را از طریق وب سایت خود دانشگاه یا از طریق سیستم UKPASS ارسال کنید.

در ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و آلمان، شما باید یک روش قبل از درخواست را انجام دهید و معیارهای واجد شرایط بودن در مطالعات قبلی خود را بررسی کنید. عمدتا، شما باید از سفارت / کنسولگری در منطقه خود یا دفتر بین المللی دانشگاه در مورد احتمال پذیرش پاسخ بگیرید.

اکثر کشورهای EEA به یک آزمون ورودی احتیاج دارند که ممکن است یک آزمون کتبی باشد، و بسته به انتخاب تحصیلات شما، ممکن است مجبور شوید علاوه بر این، از امتحانات آزمون عبور کنید یا نمونه کارها را ارائه دهید.

در سوئیس گواهینامه های آموزش از راه دور، مدارک مدارس شبانه یا دبیرستان های نیمه وقت توسط دانشگاه های سوئیس شناخته نمی شوند. این بدان معناست که شما باید معادل سوئیس را برای لیسانس بین المللی به نام آزمون بلوغ گذرانده باشید..

اگر رویای شما تحصیل در ایالات متحده است، توصیه کلی این است که جستجو برای یک برنامه را دو سال قبل از اینکه قصد اقدام کنید، شروع کنید. بعلاوه، بهتر است یک سال قبل از ارائه کلیه مدارک، با مشاوران دانشگاه تماس بگیرید.

چین در مورد درخواست برای گرفتن مدرک محدودیت سنی را به شرح زیر تعیین کرده است: دانشگاه ها دانشجوی بالای 30 سال برای لیسانس و بیش از 40 سال برای کارشناسی ارشد و دکترا را نمی پذیرند.

استرالیا یک سیستم مفید برای جذب و کمک به دانشجویان بین المللی در درک بهتر روش کار تنظیم کرده است. از طریق وب سایت UAC، استرالیا مشاوران / نمایندگان آموزش و پرورش در همه کشورها را ارائه می دهد که جزئیات و اطلاعات کاملی را به دانشجویان بین المللی آینده درباره درخواست به دانشگاه ارائه می دهند. علاوه بر این، از طریق چارچوب صلاحیت ها (AQF) برای تحصیلات عالی در استرالیا، شما همچنین می توانید تصویر واضح تری از نام و سطح مدرک داشته باشید.

برای شهرهای بزرگی مانند ملبورن، می توانید از StudyMelbourne استفاده کنید، که اطلاعات دقیق تری در مورد دوره ها، محل اقامت، فرصت های کار و سایر اطلاعات مفید به شما ارائه می دهد.

ثبت نام در یک مدرک آنلاین در هر نقطه از جهان
اگر تصمیم دارید برای مدرک کارشناسی ارشد آنلاین بروید، دیگر نگران نیازهای برنامه نخواهید بود. شما گزینه های عالی را از دانشگاه های بین المللی در سراسر جهان پیدا خواهید کرد. در اینجا چند نمونه هستند:
 

1 دیدگاه

  • س هادی
    1399-11-27 12:07:23
    باسلام.بنده فوق لیسانس کشاورزی دارم.ازیک دانشگاه دولتی وبیش ازدوهزارساعت مدرک فنی وحرفه ای زراعت.گیاهان دارویی و گلخانه و........دوسال مدرک فنی کشاورزی مهارتی وعملی دارم.ورتبه اول ارشدبامعدل بالای 18.چطور برای کاروبورسیه تحقیقات وتحصیل دکتری درهلند.کانادا والمان اپلای کنم.وفاند بگیرم از دانشگاه واخنینگن.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش