ویژگی های وکلای مهاجرتی مجاز در کشور کانادا


با سلام، در برنامه امروز توضیحاتی در مورد نمایندگان (وکلای) مجاز در کشور کانادا می دهم. 


سالیانه افراد زیادی در سرتاسر دنیا درخواست مهاجرت به کشور کانادا را دارند. افراد مختلف اهداف متفاوتی دارند. بعضی افراد تحصیل و تخصص خاصی دارند که کشور کانادا به تحصیل و تخصص آنها نیاز دارد، بنابراین به این فکر می افتند که به کشور کانادا بیایند و زندگی دیگری را شروع کنند. بعضی افراد خانواده ای در کانادا دارند و دوست دارند تا به خانواده خود در کانادا ملحق شوند. افرادی هم هستند که دوست دارند برای دیدن این کشور به کانادا بیایند. افرادی هم به دلیل درس خواندن قصد آمدن به کشور کانادا را دارند. بعضی هم قصد کار کردن در کشور کانادا را دارند. بعضی هم به دنبال امنیت و آزادی هستند و می خواهند ببینند در کانادا چطور می توانند امنیت و آزادی را تجربه کنند. خلاصه اینکه مهاجرت می تواند تجربه زندگی جدیدی برای هر فرد باشد و می تواند به عنوان یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی شما باشد. 

 به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

به همین دلیل بسیاری از مهاجران به دنبال مشاور و کمک هستند تا بتوانند پرونده مهاجرتی خود را پیش ببرند. بعضی از متخصصان در زمینه مهاجرت هستند که شما می توانید از آنها کمک بگیرید و افرادی هم هستند که نمی توانید از آنها کمک بگیرید و کمک گرفتن از این افراد هم قانونی نیست. افرادی که نمی توانید از آنها کمک بگیرید، متخصص و واجد شرایط نیستند تا بتوانند به شما مشاوره بدهند و یا صحبت حقوقی و قانونی با شما داشته باشند. افرادی که صلاحیت مشاوره ندارند و به شما مشاوره می دهند مبلغی حدود صد هزار دلار جریمه و به دو سال زنان محکوم خواهند شد.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید
 
ICCRC یعنی شوار تنظیم مقررات شهروندی و مهاجرت در کشور کانادا برای محافظت از شما به عنوان فرد متقاضی که می-خواهید درخواست خود را برای مهاجرت به کشور کانادا بدهید بوجود آمده است. این سازمان مشاورانی را در زمینه مهاجرت به کشور کانادا دارد. این افراد زیر مجموعه دولت کانادا هستند. بیش از سه هزار مشاور که در زمینه شهروندی و امور مهاجرت به کشور کانادا تخصص دارند در سراسر دنیا وجود دارند. این افراد آموزش دیدند و تجربه و دانش لازم را دارند تا بتوانند به شما کمک کنند. 

مشاورانی که از نظر قانونی می توانند به شما کمک کنند چه کسانی هستند؟ 

این افراد به سه دسته تقسیم می شوند
 دسته اول regulation emigrated consulted به تعریف فارسی مشاوران ثبت نام شده نامیده می شوند و از نظر قانونی در امور مهاجرت و شهروندی کانادا ثبت نام شده اند. این افراد عضو شورای تنظیم مقررات شهروندی و مهاجرت کانادا هستند. در سایت ICCRC دکمه پیدا کردن متخصص را میزنید و نام فرد مورد نظر را در آنجا یادداشت می کنید اگر نام فرد مورد نظر پیدا شد به این معنی است که آن فرد در شورای تنظیم مقررات شهروندی و مهاجرت کانادا ثبت نام شده است و می توانید از آن فرد کمک و یا مشاوره بگیرید و اگر در جستجو در سایت مورد نظر نام فرد یافت نشد به این معنی است که در سیستم ثبت نام نشده است، بنابراین شما نمی توانید از آن فرد کمک قانونی دریافت کنید. این افراد می توانند در سرتاسر کشور کانادا به شما مشاوره قانونی دهند. 
 
 
دسته دوم lawyer attorney paralegal این افراد وکیل هایی هستند که در راستای مشاوره دادن و کمک کردن قانونی به شما می توانند به شما کمک کنند. این افراد تنها می توانند یک استان خاص را پوشش دهند. نام این افراد نیز در سایت وجود دارد. با این تفاوت که در ابتدا باید استان خاص خود را پیدا کنید و زیرمجموعه آن استان نام فرد مورد نظر را جستجو کنید. 
 
 
دسته سوم notary Québec محضرداران کبک. این افراد فقط می توانند در استان کبک فعالیت داشته باشند. 

 پنج نکته بسیار مهم را می خواهم برایتان توضیح دهم:
 
نکته اول اینکه مهم نیست افراد که می خواهند به شما در زمینه مهاجرت به کانادا مشاوره بدهند در داخل کشور کانادا هستند و یا در خارج از آن هستند بلکه این افراد باید در وب سایتی که گفته شد ثبت نام شده باشند، تنها در این صورت این افراد می توانند پولی را بابت مشاوره از شما دریافت نماید. شرکت هایی در خارج از کانادا وجود دارند که خود را شرکت های مهاجرتی معرفی می کنند. این کار کاملاً غیرقانونی است و شما نمی توانید با آن افراد قرارداد بنویسید، آنها نمی توانند پولی را از شما درخواست نمایند و شما نیز نمی توانید پولی را به آنها پرداخت نمایید، چرا که آن افراد برای مشاوره تخصص لازم را ندارند. تنها کاری که این افراد می توانند برای شما انجام دهند این است که قرارداد را به شما بدهند و به شما اجازه دهند تا قرارداد را مطالعه بفرمایید. پایان قرارداد دو نفر بایستی امضا نمایند، یک نفر شما به عنوان فردی که متقاضی دریافت سرویس مشاوره هستید و بخش دوم را یکی از سه نفری که ذکر آن رفت را امضا می نمایند، افرادی که در سایت گفته شده ثبت نام شده باشند. بنابراین فردی که می گوید من نماینده شرکت X هستم اجازه ندارد در زیر برگه قرارداد شما را امضا کند و این کار قانونی نیست.

➕ بیشتر بخوانید:
نگاه اجمالی به کانادا
10 دانشگاه برتر کانادا
برنامه جدید شهروندی کانادا
چطور ویزای دانشجویی کانادا بگیریم؟
فرایند و مراحل اخذ مجوز تحصیل در کانادا
 

1 دیدگاه

  • محسن
    1397-02-12 23:10:19
    سلام. ممنونم از توضیحاتتون

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش