کدام دروس عملی به صورت حضوری برگزار می‌شود؟

به گزارش ویکی گرام، حسین حسینی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری دروس عملی در این دانشگاه اظهار کرد: کلاس‌های دانشگاه تهران از روز شنبه، ۲ اسفند ۹۹ برای تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری آغاز می‌شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: دانشگاه تهران با برنامه ریزی مناسب به منظور حضوری برگزار کردن دروس عملی قصد کاهش تجمع دانشجویان را در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و خوابگاه‌ها دارد.

حسینی تصریح کرد: کلاس‌های عملی دانشگاه تهران در یک برنامه ریزی مناسب به صورت فشرده و متراکم حضوری برگزار خواهند شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ادامه داد: ترم بهمن ۹۹ در دانشگاه تهران تا تیرماه ۱۴۰۰ ادامه دارد و دروس عملی در این ترم به صورت حضوری برگزار می‌شوند. تاریخ دقیق آغاز ارائه حضوری این دروس بستگی به مقاطع تحصیلی و برنامه ریزی دانشکده‌ها و تعداد دانشجویان دارد.

حسینی تصریح کرد: از ابتدای ترم استادان تلاش خواهند کرد تا مقدمات دروس عملی را به گونه‌ای فراهم کنند که برخی از آن‌ها به شیوه الکترونیکی یا مجازی و بقیه به صورت حضوری برگزار شوند.

او گفت: دروس عملی در مقاطع و رشته‌های مختلف متفاوت است، برای مثال در رشته کشاورزی به خصوص مقطع کارشناسی و ارشد بیشتر درس‌ها حضوری هستند.

حسینی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد برنامه درسی رشته دامپزشکی عملی هستند و دانشجویان باید در کارگاه‌ها، کارآموزی‌ها، کارورزی‌ها و عملیات درمانگاهی شرکت کنند.

معاون آموزشی و دانشگاه تهران بیان کرد: در برخی از رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی احتمال دارد که دروس عملی هم وجود داشته باشند، برای مثال ممکن است در رشته ادبیات دروس عملی وجود ندارد، اما در رشته باستان شناسی بخش قابل توجهی از دروس نیاز به عملیات میدانی و حضور در مراکز نمونه برداری و کاوشگری دارد.

حسینی مطرح کرد: در پردیس علوم دانشگاه تهران بخش زیادی از دروس رشته‌هایی مانند زمین شناسی، زیست شناسی و ... عملی هستند، همچنین در رشته مهندسی شیمی و رشته‌های فنی بخشی از دروس عملی به صورت حضوری ارائه می‌شوند و پراکندگی دروس عملی در رشته‌های مختلف متفاوت است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران بیان کرد: در حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی و رفتاری تعداد کمتری دروس عملی دیده می‌شود، اما در حوزه‌های علوم فنی مهندسی و کشاورزی، دامپزشکی و دانپزشکی تعداد دروس عملی بسیار زیاد است.

بیشتر بخوانید:
تمدید ثبت نام آزمون MSRT اسفند 99
زمان آموزش حضوری دانشجویان دانشگاه تهران اعلام شد
توضیحات سخنگوی سازمان سنجش درباره زمان برگزاری آزمون دکتری 1400

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش