برخی دانشگاه‌ها کارمندان خود را به هیئت علمی تبدیل کرده‌اند

به گزارش ویکی گرام، محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اقدامات برخی دانشگاه ها در تبدیل کارمند به هیئت علمی، گفت: با وجود اینکه تبدیل کارمند به هیئت علمی دانشگاه ممنوع شده، اما در برخی دانشگاه ها این اتفاقات افتاده است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: کارمندان دارای مدرک فوق لیسانس فقط می توانند در کارگاه و آزمایشگاه جذب شوند، اما در مقاطعی شاهد بودیم که در دانشگاه‌هایی مانند پیام نور کارمندان به عنوان هیئت علمی جذب شده‌اند.

کی نژاد ادامه داد: وضعیت این افراد بررسی و با برخی از آن‌ها قطع همکاری شد و برخی‌ها هم به کارمندی سابق خود بازگشتند. این افراد در صورت اعتراض می توانند از دانشگاه شکایت کنند و در صورتی که نتیجه نگرفتند شکایت خود را به هیئت مرکزی جذب وزارت علوم ارجاع دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

اخذ مرتبه دانشیاری پیش شرط رسمی شدن هیئت علمی‌ها
 رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی درباره الزامی شدن اخذ مرتبه دانشیاری برای تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی، گفت: در آئین نامه ارتقای مرتبه اعضای هیئت علمی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأکید شده است که برای تبدیل وضعیت به رسمی قطعی، متقاضی باید دانشیار باشد.

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی توضیح داد: البته این مصوبه شامل اعضای هیئت علمی که قبل از یک فروردین ۹۹ به صورت پیمانی جذب شده‌اند نمی‌شود و فقط مشمول اعضای هیئت علمی می‌شود که بعد از یک فروردین ۹۹ به صورت پیمانی جذب شده‌اند.

او ادامه داد: اعضای هیئت علمی که مشمول این مصوبه می‌شوند می‌توانند تلاش کنند به دانشیاری ارتقا پیدا کنند تا رسمی شوند.

کی نژاد در اداکه تاکید کرد: البته در برهه ای از زمان امتیازات برای تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی کاهش پیدا کرده بود، اما در حال حاضر این امتیازات در راستای سیاست های آمایش آموزش عالی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید رعایت شود.

رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان بیان کرد: برای تبدیل وضعیت استخدامی کلیه اعضای هیئت علمی که بعد از یک فروردین ۹۹ به صورت پیمانی جذب شده‌اند، اخذ مرتبه دانشیاری الزامی است.
 

بیشتر بخوانید:


دانشجوی دکتری و استاد باید یکدیگر را انتخاب کنند
کدام دروس عملی به صورت حضوری برگزار می‌شود؟
بیکاری بالای دانش آموختگان رشته های حقوق و روانشناسی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش