جدیدترین تصمیمات سازمان سنجش برای برگزاری کنکور دکتری اعلام شد

به گزارش ویکی گرام، آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۰ صبح روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ در ۱۱۰ شهر کشور برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۰۰ صبح آغاز و درب های ورود به جلسه حوزه های برگزاری در ساعت ۷:۳۰ صبح بسته خواهد شد، متقاضیان باید قبل از بسته شدن درب های ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون
کارت‌ شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۰ از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۹۹ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

متقاضیان‌ آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۹۹ به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده ، شماره سریال و کد پیگیری و ...) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه کنند.

داوطلبان باید براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند. برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، شماره داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت‌نام اقدام کند.

این امکان برای متقاضیانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی عضویت داشته باشند. بنابراین متقاضیانی که به اطلاعات فوق دسترسی ندارند، لازم است با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

الزامات رفع مغایرت کارت شرکت در آزمون
چنانچه مغایرت در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۴، ۵، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ (شامل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملی، معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی‌ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی‌ارشد، هیئت علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی) باشد، فرد باید آن را اصلاح کند.

لازم است متقاضی برای اصلاح مورد یا موارد اعلام شده از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ ۱۵ اسفند ۹۹ به سایت سازمان سنجش مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات در کارت ورود به جلسه آزمون، نسبت به اصلاح موارد اقدام کند.

متقاضیان در صورتی که در بندهای ۳، ۷ و ۱۳ (جنسیت، معلولیت و زبان خارجی) کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده کردند، لازم است در یکی از روزهای چهارشنبه ۱۳ اسفند و یا پنجشنبه ۱۴ اسفند به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص مراجعه کرده و موضوع را پیگیری کنند تا مشکل برطرف شود.

درخصوص بندهای ۱۲ و ۲۱ (نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون) هیچ تقاضایی پذیرفته نخواهد شد.

تبصره: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای فارغ‌التحصیل شده و یا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در مقاطع مذکور فارغ‌التحصیل می‌شوند، در این مرحله باید نسبت به ویرایش و یا درج معدل فارغ‌التحصیلی (برای فارغ‌التحصیلان ۳۰ بهمن ۹۹) و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده (برای فارغ‌التحصیلان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰) خود تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ اقدام نمایند.

این متقاضیان باید اصل گواهی تکمیل و تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه کنند.

چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند ۸ (سهمیه ثبت نامی) کارت وجود دارد، برای متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان (سپاه پاسداران)، وزارت جهاد کشاورزی، ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و سهمیه رزمندگان (واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۵ اسفند ۹۹ به قسمت ویرایش اطلاعات کارت آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح کنند تا در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط، سهمیه برای داوطلب اعمال شود.

در غیر این صورت داوطلب با سهمیه آزاد گزینش خواهد شد و هیچ اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

تاکید می‌شود افرادی که در مرحله ثبت نام، متقاضی استفاده از سهمیه بوده‌اند ولی سهمیه آنها به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تائید قرار نگرفته است، ضمن ویرایش اطلاعات (سهمیه ایثارگری) برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا تاریخ ۱۷ اسفند ۹۹ به ارگان های مربوطه نیز مراجعه کنند.

در صورت تائید سهمیه توسط ارگان ذیربط سهمیه درخواستی اعمال می‌شود، در غیر اینصورت داوطلب با سهمیه آزاد گزینش خواهد شد و هیچ اعتراضی قابل قبول نیست.

چنانچه کارت شرکت در آزمون متقاضی فاقد عکس و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله: فاقد مُهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس است، ضروری است داوطلب با همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۴ ×۳ و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه‌ رفع نقص حوزه مراجعه کند و موضوع را پیگیری کرده تا مشکل برطرف شود، در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی می‌شود.

سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر متقاضی براساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام که توسط خود متقاضی تکمیل شده، در نظر گرفته شده است.

نماینده سازمان سنجش در روزهای چهارشنبه ۱۳ اسفند و پنجشنبه ۱۴ اسفند صبح ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و بعدازظهرها از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در باجه‌ رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد.

در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

فرآیند برگزاری آزمون از ساعت‌ ۸ صبح (هشت) است و در ورودی ِحوزه های امتحانی رأس‌ ساعت‌ ۷:۳۰ (هفت و سی) بسته خواهد شد، متقاضیان لازم است قبل از بسته شدن درب های ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاک کن ، ماسک سه لایه (بدون فیلتر) و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.

ممنوعیت های آزمون دکتری/ موبایل حتی خاموش هم تخلف است
متقاضیان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری کنند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با متخلف براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری برخورد می شود.

به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

داوطلبان باید برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورند.

حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و ... معذور هستند، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۰ از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ اسفند ۹۹ باید به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل شود.
دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی
۱. داوطلب زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابد. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلب خواهد بود.

۲. برای پیشگیری از تجمع، داوطلب حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکند.

۳. داوطلبان از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری کنند.

۴. داوطلبان هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنند.

۵. همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

۶. داوطلبان در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری کنند.

۷. داوطلب از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری کند.

۸. فرد هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کند و درصورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کند.

۹. داوطلب در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کند.

۱۰. در پایان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی، داوطلب همچنان بر صندلی خود مستقر باشد و به پیام های حاوی نکات اجرایی و بهداشتی که در جلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کند.

۱۱. داوطلبان از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کنند.

تکمیل فرم خوداظهاری ویژه متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا
به منظور ارائه خدمات به آن دسته از متقاضیان این آزمون که دچار بیماری کرونا شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) سازمان سنجش با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ کرده است.

بر این اساس متقاضیانی که علائم بیماری آنها از تاریخ اول اسفند ۹۹ به صورت قطعی تایید شده، لازم است از روز چهارشنبه ۶ اسفند تا جمعه ۸ اسفند ۹۹ با مراجعه به سایت سازمان سنجش (بخش آزمون دکتری) فرم خوداظهاری را تکمیل کرده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری کنند.

متقاضیانی که این فرم را تکمیل کنند براساس دستورالعملهای وزارت بهداشت از سایر متقاضیان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستانهای تعیین شده صرفاً در شهرهای محل آزمون به همراه سایر متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه متقاضیان آزمون دکتری ۱۴۰۰
همه متقاضیان این آزمون لازم است از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۹۹ به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام کنند. اطلاعات متقاضیان تکمیل کننده فرم مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

نحوه اعلام گزارش تقلب و تخلفات آزمون دکتری سال ۱۴۰۰
نظر به حساسیت آزمون دکتری در سال ۱۴۰۰، داوطلبان می توانند تمامی اخبار و اطلاعات مرتبط با تخلف و تقلب در این آزمون را با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org (قسمت گزارش تخلف در آزمون ها) و یا صندوق پست الکترونیکی به نشانی Hefazatazmon@sanjesh.org و یا با شماره تلفن های ۰۲۶۳۶۱۸۲۱۵۱ و ۰۲۶۳۶۱۸۲۱۵۲ به اداره کل حراست و حفاظت آزمون های این سازمان منعکس شود.

شهرستان‌ های محل‌ برگزاری آزمون ورودی دکتری سال‌ ۱۴۰۰ در اینجا و نام و آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون ورودی دکتری سال ۱۴۰۰ در اینجا قابل مشاهده است. 


بیشتر بخوانید:


دانشجوی دکتری و استاد باید یکدیگر را انتخاب کنند
کدام دروس عملی به صورت حضوری برگزار می‌شود؟
بیکاری بالای دانش آموختگان رشته های حقوق و روانشناسی


 

6 دیدگاه

 • الهام
  1399-12-04 11:13:55
  سلام ممنون از توجه شما به همه ی مسائل و عدم تعویق آزمون
 • دانشجو
  1399-12-05 00:16:37
  با سلام خدمت مسئولین محترم سازمان سنجش و ستاد کرونا احتراما خواهشمندم به دلیل شیوع و انتشار سریع ویروس کرونا با تعویق زمان کنکور دکتری موافقت بفرمایید از توجه شما سپاسگزارم #تعویق آزمون دکتری
 • رضا
  1399-12-05 11:35:47
  ما نمیتونیم شرکت کنیم شرایط ناعادلانه ست ممنون از توجه تون!
 • علی
  1399-12-05 13:21:41
  ممنون که به موقع برگزار میکنید. ازمون باید سر موقع برگزار بشه
 • ناشناس
  1399-12-06 02:43:08
  باسلام. واقعا کنکور دکتری مسخره س. و شاید خنده دار ترین قسمت تستهای استعداد باشن...مگه میشه کسیکه ارشد داره بی استعداد باشه و تازه در مرحله دکتری استعدادی ارزیابی بشه.? طرف معدلش ۱۸ یا ۱۹ میشه و کنکور دکتری استعداد رو منفی میزنه....این آمید و چطور میشه توجیه کرد و این در صورتی هست که اصلا استعداد ربطی به دروس تخصصی رشته مربوطه نداره.....واقعا چه خبره؟
 • رضا
  1399-12-10 21:45:47
  من سیاستمدار نیستم من دانشجو هستم میدونم قضیه شاید تلخ باشه ولی من هر وقت بگن میرم کنکور....

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش