لیست کشورهای ارائه دهنده آموزش رایگان در سال 2022

اگر به دنبال تحصیل در کشور دیگری هستید، یکی از نگرانی های اصلی قیمت بالایی است که به دنبال دارد. بیشتر کالج ها در سراسر جهان شهریه بسیار بالایی می گیرند، که در صورت نداشتن منابع مالی کافی برای برخی از دانشجویان بین المللی ادامه تحصیل را دشوار می کند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اگرچه روند رو به رشدی برای دریافت وام برای پرداخت هزینه های خود از طریق دانشگاه وجود دارد، اما واقعیت این است که شما قبل از اینکه حتی برای خود شغل ایجاد کنید، بدهی های زیادی خواهید داشت. بدهی دانشجویان عامل بسیار استرس زایی است و برخی افراد سالها و سالها طول می کشد تا بتوانند وام های دانشجویی خود را به طور کامل پرداخت کنند. البته این امر به کشوری که متقاضی آن هستید نیز بستگی دارد و اینکه آیا در وهله اول حتی واجد شرایط دریافت وام هستید یا خیر. به طور خلاصه، این ممکن است یک گزینه عملی نباشد.

با این وجود خبر خوب این است که چندین کشور برنامه های شهریه رایگان ارائه می دهند. این بدان معناست که حتی آن دسته از دانشجویان که منابع مالی کافی ندارند و یا نتوانسته اند بورسیه تحصیلی دریافت کنند، هم اکنون می توانند تحصیلات خود رابه صورت رایگان ادامه دهند.

بیایید نگاهی به پنج کشوری بیندازیم که برنامه های آموزشی با بودجه دولتی یا دانشگاهی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود:

اتریش
اتریش برنامه های زیادی را برای انتخاب دانشجویان ارائه می دهد. همچنین یک انتخاب عالی است زیرا هزینه های زندگی برای یک دانش آموز متوسط ​​نسبت به جاهای دیگر کمتر است. دلیل این امر این است که دولت اتریش جذب دانش آموزان درخشان از سراسر جهان را در اولویت خود قرار داده است. دانشجویان باید به خاطر داشته باشند که کلیه دانشجویان غیر EEA و غیر اتحادیه اروپا که به دانشگاه های دولتی یا فدرال مراجعه می کنند، هنوز هم برای هر ترم تقریباً تا 726 یورو به عنوان از آنها شهریه دریافت می شود. علاوه بر این، دانشجویان همچنین 19.20 یورو به عنوان حق عضویت برای اتحادیه دانشجویی و همچنین هزینه بیمه ای که هر گونه حوادث احتمالی را پوشش می دهد، پرداخت می کنند.

فنلاند
این کشور دیگری است که دولت آموزش عالی را در آن اولویت دارد و تشخیص می دهد که این یک گام مهم به سوی موفقیت است. بنابراین، هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر EEA و غیر اتحادیه اروپا از پاییز 2017 آغاز شده  است.

UAS و سایر دانشگاههای فنلاند برای دانشجویان استثنایی که دارای وضعیت غیر EEA و غیر اتحادیه اروپا هستند و مایل به درخواست برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند، بورس تحصیلی ارائه می دهند. برای دانشجویان متقاضی برنامه های دکترا، EDUFI هزینه های زندگی را نیز پوشش می دهد.

نروژ
دانشگاه های دولتی این کشور برای کلیه دانشجویان داخلی و بین المللی خود هزینه ای ندارند. این همچنین در تمام برنامه ها اعمال می شود، که شامل مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد، و همچنین Ph.D.  با این حال، دانشگاه ها مبلغی را از 300 تا 600 NOK در هر ترم به عنوان هزینه ترم دریافت می کنند.

آلمان
آلمان مقصد بسیار محبوبی برای دانشجویان بین المللی بوده است، بسیاری تصمیم به مهاجرت به آنجا برای دنبال کردن اهداف مختلف علمی دارند. حتی اگر دانشجویان نتوانند بورسیه تحصیلی بگیرند، این گزینه همچنان گزینه عالی است زیرا به استثنای یک دانشگاه (بادن-وورتنبرگ)، سایر مکان ها برای دانشجویان داخلی و خارجی رایگان است. این برنامه شامل برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد است. چند ایالت فدرال، دانشجویان را ملزم به ارائه 50 یورو به عنوان هزینه ترم و 50 یورو اضافی به عنوان هزینه مدیریت دریافت می کنند.
 
سوئیس
برای دانشجویانی خارج از اتحادیه اروپا و غیر EEA  و متعلق به سوئیس یا هر کشور شمال اروپا نیستند، هزینه تحصیل و هزینه درخواست برای هر دو مدرک لیسانس و مدرک کارشناسی ارشد دریافت می شود. موسسه سوئد و چندین دانشگاه نیز بورس تحصیلی ارائه می دهند که سطوح مختلفی از پوشش مالی (که معمولاً به عنوان معافیت از پرداخت شهریه ارائه می شود) را ارائه می دهند. دانشجویان بین المللی نیز واجد شرایط درخواست این بورسیه ها هستند.

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش