12 سوال مهم مصاحبه بورس تحصیلی

سرانجام، شما برای مصاحبه فراخوانده شده اید و موفقیت در برنامه شما به عملکرد مصاحبه بستگی دارد. مصاحبه ها معمولاً به عنوان جلسات ترسناک پرسش متقابل در نظر گرفته می شوند و داوطلبان معمولاً برنامه ای برای آمادگی خود ندارند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

با این حال، تکالیف و آمادگی مناسب می تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد و موفقیت شما را تضمین کند. آماده سازی به شما امکان می دهد بهترین نسخه از خود را قبل از کمیته مصاحبه ارائه دهید. یکی از بهترین روش های آماده سازی می تواند دانستن پاسخ به سوالات متداول باشد. این مقاله به ویژه برای آگاهی شما از استراتژیهای مناسب تصویر برای پاسخ دادن به سوالات متداول طراحی شده است.

چگونه به سوالات مصاحبه بورس تحصیلی پاسخ دهیم. استراتژی پاسخ به 12 سوال متداول مصاحبه به شرح زیر است:

شماره 1. در مورد خودتان برای ما بگویید
ظاهراً این سوال آسان به نظر می رسد و بهترین روش این است که خود را به عنوان یک فرد معرفی کنید و استعدادهای خود را برجسته کنید. با این حال، اگر فکر می کنید که آنها می خواهند رزومه خود را بخوانید، اشتباه می کنید، آنها قبلاً آن را دیده اند. در اینجا آنها در واقع می خواهند شما خودتان را بیان کنید و به آنها بگویید چه چیزی شما را از دیگران متفاوت می کند. همچنین، آنها نمی خواهند از جزئیات گذشته شما آگاه شوند، گفتن مختصر در مورد علایق و توانایی های شما کافی است. علاقه خود را به بورسیه ای که متقاضی هستید ربط دهید. آن را کوتاه اما موثر کنید.

شماره 2. درباره اهداف شغلی خود بگویید
برای پاسخ به این سوال، بهترین استراتژی ذکر یک برنامه جامع است. طرحی که ذکر کردید نشان دهنده اشتیاق و تعهد شماست. می توانید برنامه خود را به ترتیب زمانی بیان کنید. تا قابل درک باشد. علاوه بر این، اهداف شغلی خود را با بورس تحصیلی نیز مرتبط کنید.

شماره 3. از نقاط قوت و ضعف خود بگویید
پاسخ به این سوال نشان می دهد که شما فردی خودآگاه هستید. در حالی که نقاط قوت خود را برجسته می کنید، اطمینان حاصل کنید که مثال های مناسبی را بیان می کنید. شما نمی توانید به سادگی بگویید که شجاع هستید، اما همچنین بگویید چه چیزی باعث شجاعت شما می شود. شما باید هر قدرتی را که ذکر می کنید ثابت کنید. علاوه بر این، هنگام صحبت در مورد نقاط ضعف خود صادق باشید و به استراتژی ای که برای غلبه بر آنها اتخاذ کرده اید، اشاره کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که نقاط ضعف شما را از موفقیت باز نمی دارد.

شماره 4. چرا شما شایسته ترین کاندیدا هستید؟
این سوال نسبتاً سختی است. سعی کنید اصیل باشید در حالی که به این سوال پاسخ می دهید. دلیل درخواست خود را به تیم مصاحبه بگویید. در این پاسخ از صحبت در مورد نمرات یا فعالیت های خارج از برنامه خود بپرهیزید. اهداف و اشتیاق خود را ذکر کنید و کسانی را که پاسخ این سوال را دارند با آنها ارتباط دهید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید موفقیت ها و دستاوردهای خود را ذکر کنید. با این حال، اغراق نکن پانل مصاحبه به اندازه کافی تجربه کافی برای اغراق بیش از حد را دارد.

شماره 5. چالش برانگیزترین زمانی را که با آن روبرو شدید به ما بگویید و چگونه بر چالش غلبه کردید؟
پاسخ به این سوال به مصاحبه کنندگان می فهماند که چگونه با چالش ها روبرو هستید. می توانید به زمان چالش برانگیزی که با آن روبرو هستید و استراتژی اتخاذ شده برای غلبه بر چالش اشاره کنید. هرگز به یک چالش مشترک اشاره نکنید، مثلاً نمرات خود را بهبود ببخشید. تقریباً همه دانش آموزان از این طریق عبور می کنند. با پاسخ خود بی نظیر و صادق باشید.

شماره 6. الگوی شما کیست؟
این سوال به طور خاص مطرح می شود تا منبع انگیزه شما را بشناسید. این سوال به شما این امکان را می دهد تا معنای مناسبی به انگیزه خود بدهید. الگوی شما چیزهای زیادی در مورد خودتان می گوید. الگوی شما می تواند یکی از اعضای خانواده، یک مربی یا یک شخصیت مشهور باشد. شما باید برخی از جزئیات مربوط به آنها را نیز بدانید. همچنین، شاید مجبور باشید خصوصیاتی را که باعث تحسین آن شخص می شود به آنها بگویید.

شماره 7. چه موفقیت شخصی باعث افتخار شما می شود؟
اگر پیروزی در ماراتن در مدرسه را بزرگترین موفقیت خود می دانید، باید دوباره فکر کنید. هر چیزی را که برای آن تلاش کرده اید ذکر کنید. این می تواند برنده شدن در یک مسابقه مقاله نویسی ملی یا پروژه رفاه اجتماعی باشد. با گفتن سختی هایی که برای رسیدن به آن کسب کرده اید به موفقیت خود اهمیت دهید.

شماره 8 با پول بورس تحصیلی چه خواهید کرد؟
برای پاسخگویی موثر به این سوال، باید فکر کنید که بورس تحصیلی چگونه به شما در رسیدن به اهداف شغلی کمک می کند. می توانید برنامه هایی را که در رابطه با تحصیلات خود دارید ذکر کنید. علاوه بر این، سعی کنید جزئیات را به پاسخ خود اضافه کنید. شما می توانید هزینه های احتمالی شهریه، کتاب، حمل و نقل، غذا و غیره را در جواب خود بگویید و به مصاحبه کننده اطلاع دهید که چه دلایلی شما را کاملاً مناسب بورسیه می کند. از همه مهمتر، با رویکرد خود واقع بین باشید.

شماره 9. چرا این دانشکده / دانشگاه را انتخاب کردید؟
به یاد داشته باشید، این سوال برای ارزیابی دانش شما در مورد موسسه ای است که می خواهید در آن تحصیل کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید از تمام جزئیات ممکن بدانید. در عوض، مواردی را که باعث جذب شما می شوند، ذکر کنید. اگر این دانشگاه به دلیل امکانات تحقیقاتی خود مشهور است، به مصاحبه کنندگان بگویید که چگونه می تواند به اهداف علمی شما کمک کند. شما همچنین می توانید تحقیقاتی را که برای یافتن بهترین موسسه ممکن برای تحصیلات خود انجام داده اید، به بحث و بررسی بگذارید. همچنین، به کمیته اطلاع دهید که چرا برای موسسه آنها مناسب هستید و پذیرش شما چه تغییرات مثبتی را ممکن است ایجاد کند.

شماره 10. درمورد فعالیتهای فوق برنامه ای که درگیر آن هستید برای ما بگویید؟
از طریق این سوال، مصاحبه گر می خواهد علاوه بر تحصیل، از فعالیت های شما نیز مطلع شود. پاسخ به این سوالات همچنین اگر در هر ورزش یا فعالیت تیمی درگیر هستید، مهارت رهبری شما در مصاحبه را می آموزد. برای پاسخ به این سوال، فعالیتی را که بیشتر دوست دارید به تیم مصاحبه بگویید - این می تواند ورزش، فعالیت های تفریحی، فعالیت های اجتماعی و غیره باشد.

شماره 11. درباره فیلم، کتاب یا آهنگ مورد علاقه خود بگویید؟
اگر هیئت این سوال را بپرسد، این بدان معنا نیست که آنها می خواهند تأیید کنند که فیلم، کتاب یا آهنگ مورد علاقه شما چیزی ارزش دارد. با این حال، آنها به دلیلی که شما می آورید علاقه مند می شوند وقتی که آنها بیشتر می پرسند چرا آن را دوست دارید. علاوه بر این، فیلم، کتاب یا آهنگ مورد علاقه شما درباره شخصیت شما به آنها می گوید. به چیزی که واقعاً دوست دارید اشاره کنید و دفاع خود را برای سوالات متقابل آماده کنید.

شماره 12. دوست دارید چه سوالی از ما بپرسید؟
با این سوال، آنها قصد دارند علاقه شما به بورس تحصیلی را ارزیابی کند. در صورت فرصت، باید سوالاتی را که در ذهن خود دارید بپرسید. چنین رفتاری نشان می دهد که شما به عنوان یک دانشجو اعتماد به نفس کافی دارید.

اکنون شما بهترین پاسخ را به سوالات متداول مصاحبه بورس تحصیلی دارید. پاسخ های خود را قبل از مصاحبه آماده کنید و کار را به پایان برسانید. موفقیت در انتظار است!

 ➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش