نگران حقوق اعضای هیئت علمی هستیم

به گزارش ویکی گرام، فرهاد یزدان دوست، رئیس دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بودجه دانشگاه در لایحه ۱۴۰۰ اظهار کرد: بودجه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در لایحه ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: اگر رقم پیشنهادی برای بودجه دانشگاه در لایحه ۱۴۰۰ تصویب شود باز هم کسری بودجه برای سال بعد خواهیم داشت و در این میان  ۸۰ الی ۹۰ درصد از کل بودجه دریافتی دانشگاه صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیئت علمی و فعالیت‌های پشتیبانی دانشگاه می شود  و باقی مانده آن که مبلغ بسیار اندکی است در زمینه پذیرش، آموزش، نوآوری و فناوری خرج خواهد شد. 

یزدان دوست تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی و گرانی‌های موجود در جامعه نگران این موضوع هستیم که شاید بودجه ۱۴۰۰ برای هزینه‌های دانشگاه کافی نباشد و ما را با مشکلات جدی مواجه کند. 

رئیس دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی درباره وضعیت حقوق اعضای هیئت علمی گفت: در  بیشتر موارد تعداد قابل توجهی از کارکنان دانشگاه حقوق ماهیانه بیشتری را نسبت به اعضای هیئت علمی جوان دریافت می‌کنند و باید گفت که سطح حقوق اعضای هیئت علمی به خصوص آن‌هایی که تازه وارد هستند بسیار کم است و باید افزایش یابد.

او اضافه کرد: پایین بودن حقوق اعضای هیئت علمی جوان باعث می‌شود تا آن‌ها به علت ضعف در مشکلات اقتصادی و معیشتی برای مهاجرت جذب کشور‌های دیگر شوند که در نتیجه کاهش توان علمی کشور ما را در بردارد و به اینصورت نگرانی‌ها را بیشتر خواهد کرد.

یزدان دوست بیان کرد: حقوق هیئت علمی وزارت علوم با  هیئت علمی وزارت بهداشت تفاوت های زیادی دارد که درباره این موضوع   اعتراض های زیادی صورت گرفته  و باید برای یکسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی دو وزارت خانه برنامه ریزی هایی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: تبعیض میان حقوق دریافتی اعضای هیئت علمی وزارت علوم و وزارت بهداشت نگران کننده است.  سقف حقوق با توجه به وضعیت قیمت‌ها و گرانی‌ها بسیار کم است و همین عامل باعث ضربه به فرایند کاری استادان خواهد شد و اکنون هم حقوقی که باید به استادان داده شود تا آن‌ها تنها روی فعالیت‌های علمی خود متمرکز شوند پرداخت نشده است. 

بیشتر بخوانید:
اعلام جزئیات سؤالات آزمون دکتری 1400
زمان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش