چه کارهایی در روزهای باقیمانده تا مصاحبه دکتری میتوان انجام داد؟

 بر اساس تجربه قبول شدگان سالهای قبل، پیشنهاد میشود فعالیت های زیر را در روزهای باقیمانده تا اعلام نتایج دکتری ، انجام دهید :

اطلاع نسبی از دانش روز:  سعی كنید خلاصه مقالات ( Abstract )  ماههای اخیر یك نشریه معتبر در زمینه كاری خود را مطالعه كنید. اگر آشنایی شما با زبان زیاد نیست از منابع فارسی استفاده كنید. به هر حال سعی كنید از موضوعات جدید مطلع گردید.اگر داوطلب رشته هایی نظیر مدیریت ، اقتصاد و نظایر آنها هستید سعی كنید با مطالعه اخبار و اطلاعات مربوط به سایت های خبری تحلیلی در مورد مسائل داخل و خارج كشور آگاهی یابید و با مرور مسائل در ذهن خود برای سوالهای احتمالی پاسخ هایی آماده نمایید. اگر داوطلب رشته هایی هستید كه درس روش تحقیق را گذرانیده اید آگاه باشید كه آشنایی با روش تحقیق از مهمترین مباحث در ارزیابی شما است.

تهیه توصیه نامه ها : معمولا در مدارك دعوت به مصاحبه دانشگاه ها، دو یا سه توصیه نامه از اساتید دوره كارشناسی ارشد داوطلب خواسته می شود كه یكی از آنها باید از استاد راهنمای وی باشد. اگر رتبه تان به گونه ای است كه قطعا به مصاحبه دعوت خواهید شد می توانید از همین الان به فكر تهیه این توصیه نامه ها باشید. روزهای بعد از معرفی اسامی مصاحبه شوندگان روزهای باارزشی است كه بهتر است صرف چنین كارهایی نشود. ضمن اینكه ممكن است در فرصت بعد از اعلام اسامی دسترسی به استاد مورد نظرتان ممكن نباشد. نمونه متن های معرفی نامه اساتید در سایت پایگاه خبری آزمون دکتری قرار دارد که میتوانید مشاهده کنید. ” نمونه توصیه نامه داوطلبین آزمون دکتری ” این موضوع به ویژه برای داوطلبانی كه سالها قبل فارغ التحصیل شده اند و دانشگاه محل تحصیل شان جز انتخاب های آنها می باشد مفید است و زمینه ای محترمانه برای یادآوری خاطرات و ارزیابی های آنها است.

تکمیل کردن  پایان نامه : اگر در ترم آخر كارشناسی ارشد هستید و مقاله ای هم ندارید تلاش كنید در زمان باقی مانده پایان نامه خود را به جایی برسانید. همراه داشتن پرینت نهایی كارتان هم تا حدی كمكتان خواهد كرد.

ویرایش رزومه : اگر كارهای پژوهشی خاصی انجام داده اید از همین الان می توانید كار نگارش رزومه خود را انجام دهید. رزومه ای كه در فرصت كافی نگارش یافته و تصحیح شده است با رزومه ای كه با عجله نوشته شده است متفاوت خواهد بود. سعی كنید همه كارهای پژوهشی خود را مرتب و منسجم كنید. اگر اصل بعضی مقاله هایتان را ندارید و یا نسخه ای از پایان نامه تان را در دسترس نگاه نداشته اید هر چه زودتر مشكل را حل كنید. همراه داشتن نسخه كامل كارهای تحقیقی تان كاری است كه برخی دانشگاه ها از شما خواهند خواست.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش