تسهیل جذب خانواده شهدا و ایثارگران در هیأت علمی دانشگاه‌ها

به گزارش ویکی گرام، دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از تسهیل شدن جذب خانواده شهدا و ایثارگران در برنامه جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها خبر داد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

جواد محمدی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ارایه امتیاز به مشمولان بند پ ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه شامل خانواده شهدا و ایثارگران برای عضویت هیأت علمی دانشگاه ها، افزود: هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تازگی، برخی شرایط برای جذب مشمولان بند پ ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه شامل خانواده شهدا و ایثارگران را تسهیل کرد.

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره شرایط تسهیل شده اظهار داشت: داشتن اعلام نیاز دانشگاه، صلاحیت عمومی و علمی و داشتن مدرک دکتری تخصصی از جمله شرایط لازم برای هیأت علمی شدن این مشمولان است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: اعلام شرایط علمی،‌ پیش از این برای متقاضیان یاد شده در هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود؛ بر این اساس متقاضی هیأت علمی وزارت علوم باید ۷۰ درصد نمره آخرین فرد برگزیده و متقاضی هیأت علمی وزارت بهداشت باید ۸۰ درصد نمره آخرین فرد برگزیده را کسب کرده باشد.

محمدی درباره کِبَر سن این متقاضیان خاطرنشان کرد: اگر فردی دارای ۴۲ سال یا بیشتر از این سن باشد، با استفاده از شرایط کبر سن می تواند در دانشگاه بماند، از این رو شرط ماندگاری مشمولان یاد شده برداشته شده است؛ چرا که قانون مصوب مجلس شورای اسلامی هم چنین شرطی نگذاشته بود.

وی تاکید کرد که اجرای این شرایط از فراخوان سال ۹۹ جذب هیأت علمی دانشگاه ها که در مهر ماه برگزار شد، باید اجرایی شود.

 بیشتر بخوانید:
اعلام جزئیات سؤالات آزمون دکتری 1400
زمان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش