مهلت پایان ثبت نام برای ماه‌گردی رایگان؛ هنوز برای ۸ نفر جا هست

«یوساکو مائزاوا»، میلیاردر ژاپنی که می‌خواهد در سال ۲۰۲۳ با فضای‌پیمای استارشیپ شرکت اسپیس‌ایکس متعلق به ایلان ماسک به سفر کره ماه برود، اعلام کرد سفینه‌ای که قرار است او را ببرد، ۱۰ تا ۱۲ نفر گنجایش خواهد داشت. مائزاوا می‌گوید به جز او برای ۸ نفر دیگر جا هست اما هنوز هیچ کس ثبت نام نکرده است. او با ایجاد وبسایتی به نام «دریم‌مون» از داوطلبان خواسته است تا در این سفر به او بپیوندند.

این نخستین سفر بشر به کره ماه به هدف گردشگری و تفریح محسوب می‌شود. مرد ثروتمند ژاپنی خود سه سال پیش به عنوان نخستین گردشگر ماه برای این سفر ثبت نام کرد.

ایلان ماسک، مالک شرکت اسپیس‌ایکس می‌گوید پروازهای آزمایشی فضاپیمای استارشیپ برای این سفر در مدار زمین تا پیش از سال ۲۰۲۳ به اتمام خواهد رسید و این فضاپیما برای حمل نخستین ماه‌گردان در آن سال کاملا آماده خواهد بود. قرار است استارشیپ برای یک سفر شش روزه عازم ماه بشود. این سفینه سه روز در راه خواهد بود تا به ماه برسد و بعد آن یک دور به دور ماه چرخید، به زمین بازمی‌گردد.

یوساکو مائزاوا که کل سفینه را اجاره کرده و پیشاپیش پول آن را داده، ابتدا می‌خواست ۸ هنرمند را با خود به ماه‌‌گردی ببرد. اما اکنون می‌گوید چون تعریف «هنرمند» ساده نیست، این محدودیت را برداشته و هر کسی می‌تواند در این سفر رایگان او را همراهی کند.

مهلت ثبت نام برای نخستین سفر گردشگری به ماه روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) پایان می‌یابد.

بیشتر بخوانید:
۱۰ حقیقت درباره سیاه چاله‌ ها که هوش از سرتان می برد
۵ روش مشاهده آنلاین فضا ، تماشا زنده زمین و دیدن پخش زنده ایستگاه فضایی ناسا

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش