نکات مهم در مصاحبه دکتری رشته های علوم انسانی

نکاتی که در این بخش ارائه میشود نکات کلیدی برای مصاحبه دکتری در رشته های علوم انسانی می باشد.

اطلاع از دانش روز

بهتر است برای مصاحبه دکتری تعدادی از مقالات روز دنیا در زمینه رشته تحصیلی خود را مرور کرده و اطلاعات به روز و جامعی داشته باشید.

توصیه نامه

سعی کنید برای جلسه مصاحبه دو یا سه توصیه نامه از اساتید خود به همراه داشته باشید حتما یکی از این توضیه نامه ها،توصیه نامه استاد راهنمای شما باشد.

نوشتن رزومه

نوشتن رزومه مهارتی است که باید ان را بیاموزید. داشتن رزومه در جلسه مصاحبه دکتری امری ضروری است .

شناخت اساتید

برای این کار میتوانید روزهای قبل از مصاحبه به دانشگاه مراجعه و بااساتید اشنا شوید و یا به صفحات اساتید مراجعه نموده و موضوعات مورد علاقه ان ها را شناسایی کرده و روز مصاحبه بیشتر روی این مباحث تاکید کنید.

تهیه پروپوزال اولیه دکتری

این کار یک امتیاز مثبت برای داوطلب می باشد زیرا با این کار شما زمینه کاری برای رساله دکتری را برای اساتید مصاحبه کننده مشخص میکنید.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش