نحوه ارتقای اساتید هر دانشگاه متفاوت از هم می شود

به گزارش ویکی گرام، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: آیین نامه های ارتقای اعضای هیات علمی و آیین نامه های مربوط به دانشجویان دکتری متناسب با ماموریتی که به دانشگاه ها داده می شود اصلاح خواهد شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور مأموریت‌گرایی در نظام‌های آموزش عالی، وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظفند ظرف مدت ۳ ماه، مأموریت‌های دانشگاه‌های برتر، سایر دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای را تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی هم موظف است مأموریت خود را ظرف مدت ۳ ماه تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همچنین وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی موظفند آئین‌نامه‌های مربوط به جذب و ارتقا اعضای هیأت علمی و دانشجویان دکتری خود را ظرف مدت ۶ ماه، اصلاح، بروز رسانی و تدوین کرده و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

وی ادامه داد: جنس دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است جنس دانشگاه‌های آزاد، جامع علمی کاربردی، دانشگاه‌های برتر و سایر دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است بنابراین باید آئین نامه ارتقا دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت باشد.

کبگانیان افزود: در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور برنامه ما این است که مأموریت متفاوت دانشگاه‌ها را مشخص کنیم، به عنوان مثال دانشگاه امام حسین (ع) زمانی که مأموریت‌های خود را نهایی کردند، آئین نامه ارتقا آنها را مقداری اصلاح کردیم.

وی ادامه داد: وقتی به دانشگاه مأموریت تحقیقاتی و ارتباط با صنعت و کار جدی داده شود، در پایان نامه‌های دکتری و نحوه دفاع دکتری هم اثر می‌گذارد در حال حاضر اگر استاد بخواهد ارتقا یابد، مقالات ای اس ای وی شمارش می‌شود البته از بسیاری از دانشگاه‌ها تشکر می‌کنم که خودشان داوطلب شده و ماموریت‌هایی را به مأموریت‌های اساتید اضافه کرده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همین مورد در مورد دانشجویان دکتری نیز وجود دارد، اگر دانشجوی دکتری بخواهد دفاع کند، متأسفانه حداقل چیزی که از وی می‌خواهند مقالات ای اس ای است، اگر به دانشگاه‌ها مأموریت داده شود، دانشجویان دکتری بهترین افسران اجرای این مأموریت‌ها هستند.

بیشتر بخوانید:
آمار غایبین آزمون دکتری 1400 اعلام شد
ظرفیت پذیرش در دوره دکتری/ میزان سهم آزمون و مصاحبه


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش