چطور فول فاند بگیریم؟

بورسیه های تحصیلی کامل یا فول فاندها، بهترین فرصت های تأمین مالی است که تقریباً همه موارد را برای سه یا چهار سال کامل دانشگاه پوشش می دهد. هزینه های تحصیل و زندگی شما توسط تأمین کننده تأمین می شود و شما می توانید بدون نگرانی در مورد هزینه ها، روی تحصیل و زندگی اجتماعی خود تمرکز کنید. عالی به نظر می رسد، درست است؟

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

متأسفانه، فول فاندها نادر هستند و دست یافتن به این بورس تحصیلی بسیار رقابتی است. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید برای آنها درخواست دهید - ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید چگونه شانس خود را برای دریافت یکی از این بورس های تحصیلی معتبر افزایش دهید.

بدانید کجا باید جستجو کنید
اول از همه، واقعاً برای یافتن بورسیه های تحصیلی کامل به کجا مراجعه می کنید؟ اولین مکان برای جستجوی باید وب سایت رسمی دانشگاه منتخب شما باشد، زیرا آنها ممکن است فرصت های مالی خود را برای دانشجویان کشور شما یا رشته تحصیلی تان ارائه دهند، یا احتمالاً بورس های تحصیلی خارجی را که می توانید درخواست کنید، ذکر می کنند.

و همچنین دانشگاه خود، می توانید سایت هایی مانند  InternationalScholarships.com یا FastWeb.com، به علاوه صفحه بورس تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور را بررسی کنید، که لیست فرصت های تحصیلی در مقاصد مختلف تحصیلی، بورس های تحصیلی متمرکز بر موضوعات خاص و بورس های تحصیلی با هدف گروه های خاص دانشجویی را ارائه می دهند.

مدارک را از قبل آماده کنید
اگر می دانید برای کمک به شما برای حضور در دانشگاه به یک بورس تحصیلی کامل نیاز دارید، مهم است که آماده سازی را تا حد ممکن زودتر آغاز کنید. این امر به ویژه در صورت نیاز به شرکت در مصاحبه بسیار مهم است - برخی از دانشگاه ها "scholarship weekends" ویژه ای را برگزار می کنند که در آن 50-100 دانشجو در دانشگاه برای مصاحبه با یکی از اعضای هیئت علمی دعوت می شوند، و به سوالات مربوط به اهداف و انگیزه های آنها و چگونگی این امر پاسخ می دهند که متناسب با آن دانشگاه و دوره است.

اگر شما نیاز به شرکت در یک مصاحبه بورس تحصیلی دارید، باید مانند سایر مصاحبه های رسمی با این رفتار رفتار کنید، لباس مناسب بپوشید و برای سوالات احتمالی آنها کاملاً آماده باشید، همچنین چند سوال آماده برای پرسیدن از آنها در صورت دعوت به در پایان مصاحبه. نحوه پاسخ دادن به سوالات رایج مصاحبه پذیرش را در اینجا بیابید.

سخت کار کنید و انگیزه خود را حفظ کنید
اگرچه برخی از بورس های تحصیلی کامل به جای رزومه علمی بر اساس نیاز مالی است، اما برخی از آنها هر دو را در نظر می گیرند، یا فقط به دانشجویان مستعد اعطا می شوند. ناگفته نماند که شما باید در تحصیل سخت تلاش کنید، اما اگر می خواهید آن بورس تحصیلی کامل را بدست آورید، واقعاً باید تلاش کنید، زیرا اکثریت به بالاترین دانشجویان اعطا می شوند. در برخی موارد، دانشگاه ها ممکن است به طور خودکار متقاضیان بورس تحصیلی کامل را با استفاده از برنامه دانشگاه منظم شما در نظر بگیرند و نمرات بالا را بسیار مهم می دانند. در حالی که پیشرفت به صورت آکادمیک می تواند از نظر ذهنی طاقت فرسا باشد، سعی کنید با در نظر داشتن اهداف خود انگیزه خود را حفظ کنید و هر از چند گاهی به خودتان استراحت دهید.

خود را از سایر متقاضیان متمایز کنید
با وجود رقابت بسیار زیاد برای دریافت بورس تحصیلی کامل، بسیار مهم است که با نشان دادن تعهد واقعی برای بهتر شدن خود به عنوان یک فرد، از جمع متقاضیان جدا شوید. این به معنای داشتن چند فعالیت فوق برنامه برای نشان دادن ارائه دهندگان بورس تحصیلی، نشان دادن اشتیاق و علایق خود در خارج از کلاس و همچنین نمونه هایی از زمان درگیر شدن با جامعه محلی است، شاید با مشارکت در کار داوطلبانه برای یک هدف خوب .

مهارت های رهبری نیز توسط ارائه دهندگان بورس تحصیلی بسیار ارزشمند است، و شما می توانید این را با داوطلب شدن در پروژه های فوق برنامه یا کارهای اجتماعی خود نشان دهید.

مورد دیگری که واقعاً می تواند شما را از سایر موارد متمایز کند، وقتی صحبت از برنامه های بورس تحصیلی می شود، گزارش درخشان خصوصیات علمی و شخصی شما از طریق توصیه نامه های شما است، بنابراین ایجاد روابط قوی با اساتید دانشگاهی خود مهم است.

دستورالعمل های برنامه را با دقت بخوانید
این ممکن است بسیار واضح به نظر برسد، اما شما نمی خواهید با از دست دادن تصادفی یک سند یا اطلاعاتی که در دستورالعمل های درخواست بورس تحصیلی ذکر شده است، شانس خود را کاهش دهید. حتماً راهنمای برنامه را با دقت و به طور مکرر بخوانید، بنابراین در صورت نیاز به توضیح در مورد هر چیزی، به ارائه دهنده آن ایمیل بزنید.

کاورلتر استثنایی ارسال کنید
 کاورلتر شما باید کاملاً با بهترین کیفیت ممکن باشد. این به معنای اطمینان از روشن و مختصر بودن آن، قالب بندی صحیح، خواننده با مقدمه ای قوی، تمرکز بر روی موضوع یا موضوع اصلی آن است، و دارای هجی و دستور زبان بی عیب و نقص است. برای اطمینان از بی نقص بودن فقط به تصحیح آن اعتماد نکنید - از یک دوست بخواهید آن را بخواند و اشتباه تایپی و جملاتی را که به خوبی نمی خوانند بررسی کند.

واقع بین باشید
و سرانجام، همانطور که قبلاً صحبت کردیم، حقیقت این است که فول فاندهای زیادی برای تحصیل وجود ندارد و آنها بسیار رقابتی هستند، به این معنی که بسیاری از داوطلبانی که شرایط لازم برای بورس تحصیلی کامل را دارند و از آنها عبور می کنند در نهایت این فرصت ها برای یکسال از دست می روند. اجازه ندهید این کار شما را از درخواست منصرف کند، اما در مورد انتظارات خود واقع بین باشید و به یاد داشته باشید، هیچ محدودیتی در تعداد برنامه های بورسیه تحصیلی شما می توانید ارسال کنید، و به طور معمول محدودیتی در تعداد درخواست بورس های تحصیلی شما نیست. اگر رد شدید، سعی کنید اجازه ندهید که شما را ناراحت کند.

➕ بیشتر بخوانید:
چطور یک کاورلتر بنویسیم؟
هزینه های مربوط به فرآیند اپلای
خلاصه‌ای از روند اخذ پذیرش (اپلای) از دانشگاه‌های خارجی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش