آیا تغییر دانشگاه و محل تحصیل در انگلستان امکان دارد؟

اگر از دانشگاه فعلی خود راضی نیستید ممکن است انتقال به دانشگاهی جدید را در فکر خود داشته باشید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

روند تغییر دانشگاه ها در انگلیس به طور کلی کاملاً ساده است. با این حال این روند می تواند بین دوره ها و دانشگاه ها متفاوت باشد بنابراین مهم است این موضوع را مد نظر داشته باشید.

متأسفانه برخی از دوره های رقابتی به شما اجازه انتقال از طریق برنامه را نمی دهند و شما باید دوباره به عنوان یک متقاضی تازه درخواست دهید.

همچنین لازم به ذکر است که در انگلستان بعید است شما بتوانید در نیمه سال تحصیلی منتقل شوید اما در عوض باید تا پایان سال صبر کنید.

اگر می خواهید دانشگاه  خود را در انگلستان تغییر دهید ادامه مطلب را مطالعه نمایید:

مقداری تحقیق کنید
اگر قصد تغییر دانشگاه را دارید انجام تحقیقات لازم است. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که ممکن است در واجد شرایط بودن شما برای انتقال دانشگاه ها تأثیر بگذارد به ویژه اگر قصد انتقال به سال دوم را دارید بنابراین مهم است که سوالات زیر را از خود بپرسید.

چرا می خواهید دانشگاه خود را تغییر دهید؟
به این فکر کنید که چرا می خواهید دانشگاه خود را عوض کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که شما فکر می کنید دانشگاه برای شما مناسب نیست یا ممکن است به دلایل شخصی مانند اینکه می خواهید به محل زندگی تان نزدیکتر باشید.

در طول درخواست خود باید بیانیه شخصی بنویسید و دلایل خود را برای تغییر دانشگاه و اینکه چرا این دانشگاه جدید برای شما مناسب تر است توضیح دهد.

آیا نمرات شما با شرایط ورود مطابقت دارد؟
بررسی کنید که آیا نمرات شما با شرایط ورود به دوره در دانشگاه مورد علاقه شما مطابقت دارد یا خیر.

اگر نمرات شما از شرایط ورود کمتر است با تیم پذیرش دانشگاه صحبت کنید تا ببینید آیا آنها هنوز درخواست شما را بررسی می کنند یا خیر.

چه زمانی می خواهید به دانشگاه جدید منتقل شوید؟
اگر در سال اول ورود به دانشگاه درخواست انتقال دهید به عنوان "false start" طبقه بندی می شوید و در کنار متقاضیان تازه در فرآیند پذیرش در نظر گرفته می شوید.

اگر می خواهید به سال دوم همان درجه منتقل شوید دانشگاهی که می خواهید به آنجا منتقل شوید به اطلاعاتی درباره ماژول هایی که در دانشگاه خوانده اید نیاز دارد.

سپس دانشگاه مطابقت برنامه درسی بین دو موسسه را ارزیابی می کند و بررسی می کند که آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

به طور معمول امکان انتقال بیش از سال دوم وجود ندارد.

مشاوره بگیرید
پس از انجام تحقیقات برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر دپارتمان یا استاد علمی خود تماس بگیرید. آنها می توانند گزینه های شما را ارزیابی کرده و در مورد انتقال به شما مشاوره عملی دهند.

ویزای دانشجویی
اگر دانشجوی بین المللی هستید با تیم پشتیبانی دانشجویان بین المللی در دانشگاه خود تماس بگیرید تا بفهمید انتقال دانشگاه ها چه تاثیری در ویزای دانشجویی انگلستان دارد

توجه داشته باشید که آیا دوره جدید شما بعد از انقضا ویزای فعلی شما به پایان می رسد یا خیر. در این صورت شما باید برای درخواست اجازه اقامت در انگلیس تا زمان پایان دوره خود به وزارت امور خارجه انگلیس مراجعه کنید.

امور مالی دانشجویی
تأثیر در امور مالی دانشجویان شما به موارد مختلفی بستگی دارد: دوره فعلی سال تحصیل و دوره ای که برای انتقال انتخاب کرده اید. برای به روزرسانی هرگونه تغییر با Student Finance England (SFE) تماس بگیرید.

اگر در همان سال تحصیلی به دوره دیگری در دانشگاه دیگری منتقل شوید SFE معمولاً پشتیبانی مالی شما را بدون هیچ تغییری پیش می برد.

SFE خدمات خود را برای طول دوره شما بعلاوه یک سال اضافی ارائه می دهد بنابراین اگر در دوره دوم خود به یک دوره جدید بروید ممکن است مجبور شوید این سال اضافی را خودتان تأمین مالی کنید.

با دانشگاه ها تماس بگیرید
در انگلستان تمام درخواست های دانشگاه از طریق UCAS انجام می شود بنابراین درخواست رسمی شما از طریق سیستم UCAS انجام می شود.

با این حال قبل از انجام این کار باید با دانشگاه های مربوطه تماس بگیرید تا در مورد وضعیت خود صحبت کنید و بفهمید آیا آنها درخواست شما را بررسی می کنند یا خیر

انجام این کار به چند دلیل ارزش دارد:
در مرحله اول دوره ای که می خواهید منتقل کنید ممکن است از قبل کامل باشد. اگر بعد از پایان مهلت UCAS اقدام می کنید احتمالاً این مورد وجود دارد.

ثانیا دانشگاه یا دوره ممکن است دانشجویان انتقالی را قبول نکند. این احتمال در صورتی وجود دارد که دوره ای که می خواهید به آن انتقال دهید به ویژه از نظر پزشکی یا علوم دامپزشکی رقابتی باشد.

ثالثاً ممکن است شرایط لازم برای دوره ای را که می خواهید در آن شرکت کنید نداشته باشید.

هنگام ارسال ایمیل به دفتر پذیرش دانشگاه در مورد چشم انداز درخواست برای دوره سوال کنید و در مورد شرایط فعلی خود اطلاعاتی را ارائه دهید از جمله:

نام کامل شما
جزئیات دوره دانشگاه فعلی شما
دوره ای که می خواهید به آن منتقل کنید
سابقه تحصیلی شما از جمله سطح A و نمرات دانشگاه تا به امروز
جزئیات ماژولهایی که قبلاً تکمیل کرده اید

اگر تلفن تماس با دفتر پذیرش را انتخاب کردید به طور خلاصه وضعیت خود را توضیح دهید و مطمئن شوید که تمام این جزئیات را در اختیار دارید.

سپس دفتر پذیرش دانشگاه به شما می گوید که آیا دانشگاه پیشنهاد شما را بررسی خواهد کرد یا خیر. سپس باید بطور رسمی از طریق UCAS اقدام کنید.

از طریق UCAS اقدام کنید
پس از اینکه بطور از دانشگاههای موردعلاقه خود مطلع شدید باید فرم UCAS را براساس اطلاعاتی که قبلاً ارائه کرده اید ارائه دهید.

برای ورود به سال اول معمولاً باید طبق مهلت استاندارد UCAS (15 ژانویه برای بیشتر دوره ها و 15 اکتبر برای دوره های Oxbridge / پزشکی / دندانپزشکی / علوم دامپزشکی) اقدام کنید.

هنگام پر کردن فرم درخواست UCAS از شما خواسته می شود که ورودی دوره جدید خود را تأیید کنید. این سوال این است که چه دوره ای را می خواهید شروع کنید. اگر می خواهید در سال اول دوباره را دوباره بخوانید این قسمت را خالی بگذارید. اگر دانشگاه موافقت کرد که آنها مایل به گذراندن دوره شما پس از سال اول هستند سال مربوطه را در این بخش وارد کنید.

در بخش آموزش جزئیات سطح A و جزئیات تحصیلات دانشگاهی خود را که تاکنون تکمیل شده است پر کنید

هنگامی که مشخصات خود را پر کردید و اظهارات شخصی خود را ارائه دادید تصمیمات دانشگاه را به طور مستقیم دریافت خواهید کرد و سپس می توانید پذیرش یا رد را انتخاب کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
چطور یک کاورلتر بنویسیم؟
هزینه های مربوط به فرآیند اپلای
خلاصه‌ای از روند اخذ پذیرش (اپلای) از دانشگاه‌های خارجی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش