۴۳ درصد مشمولان تحصیل‌کرده دانشگاهی اند/ مهارت آموزی به سربازان توسط دانشگاه آزاد

به گزارش ویکی گرام، مراسم امضای تفاهمنامه همکاری جامع علمی و تفاهمنامه همکاری مشترک در راستای مهارت‌آموزی سربازان وظیفه، با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در محل ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

در ابتدای این مراسم، سردار محمد مهدی‌نژاد نوری معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: جلسات فشرده‌ای در راستای همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد که ماحصل آن تدوین تفاهم‌نامه همکاری جامع علمی در حوزه آموزشی، پژوهشی، فناوری، تجاری‌سازی و… بود. دانشگاه بستر خوبی است که بتوان از ظرفیت‌های ملی به خوبی استفاده کرد و این تفاهم‌نامه در راستای فرامین مقام معظم رهبری و تاکید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تنظیم شده است.

۴۳ درصد مشمولان خدمت وظیفه تحصیل‌کرده دانشگاهی اند
سردار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این مراسم با اشاره به تدوین تفاهمنامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح در راستای مهارت‌آموزی سربازان، گفت: ۴۳ درصد مشمولان خدمت وظیفه عمومی تحصیل‌کرده دانشگاهی هستند که از این تعداد ۳۶ درصد دارای مدرک کارشناسی و حدود ۹ درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل گستردگی که دارد، می‌تواند کمک بیشتری به ستاد کل نیروهای مسلح داشته باشد، چرا که بخشی از مشکلات نیروهای مسلح مربوط به مناطق محروم و امنیتی است و دانشگاه آزاد اسلامی در همه شهرها می‌تواند به ما کمک کند. در این راستا تفاهمنامه‌ای تدوین و جلساتی برای اجرای آن برگزار شده است.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های ما این است که بتوانیم در جوار مراکز عمده نیروهای مسلح، مراکز نوآوری تشکیل دهیم و دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیتی که دارد، به ارتقای شأن سربازی و مقابله با جریاناتی که سعی دارند مقبولیت سربازی را کاهش دهند، کمک کند.

احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: بر اساس تفاهمنامه همکاری جامع علمی، تمامی حوزه‌ها اعم از دفاع مقدس، نیروی انسانی، مهارت آموزی، استفاده از توان اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در موضوعات مختلف علمی و پژوهشی دیده شده است. همچنین به منظور اجرای این تفاهم‌نامه و استفاده از توانمندی‌های دو طرف، یک کارگروه اجرایی تعیین شده که جلسات آن به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.

در این مراسم، تفاهمنامه همکاری جامع علمی میان ستاد کل نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی و تفاهمنامه همکاری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه به امضای سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

«همکاری جامع علمی به منظور ارتقای امنیت و اقتدار دفاعی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی کشور»، «همسوسازی توسعه فناوری، انجام پژوهش‌ها، دوره‌های آموزشی و ارتقای زیرساخت‌های تخصصی دانشگاه در جهت پاسخگویی به مطالبات علمی و نیازمندی‌های تخصصی کشور به ویژه بخش دفاع به عنوان پیشران توسعه علمی و فناورانه کشور» و «سازماندهی و توسعه همکاری قطب‌ها و هسته‌های تخصصی نیروهای مسلح و خوشه‌ها و شبکه‌های تخصصی دانشگاه» از جمله اهداف تفاهم‌نامه همکاری جامع علمی است.

«ترغیب و تشویق دانشجویان تحصیلات تکمیلی و راهنمای پایان نامه‌ها متناسب با نیاز ستاد کل نیروهای مسلح بر اساس نقشه جامع علمی، دفاعی، امنیتی با استفاده از سامانه پایش دانشگاه»، «معرفی ظرفیت‌های تخصصی واحدهای دانشگاهی متناسب با نیاز ستاد کل نیروهای مسلح در حوزه‌های مختلف»، «طراحی و اجرای دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت برای ارتقای سطح علمی و مهارتی کارکنان نیروهای مسلح و ایجاد رشته‌های جدید تحصیلی متناسب با نیاز حوزه‌های دفاعی» از مفاد این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهمنامه، «تبادل منابع علمی، تحقیقاتی و مشاوره‌های مورد نیاز»، «تعریف و هدایت پروژه‌های مشترک و مکمل دانش بنیان»، «تبادل اساتید آموزشی، پژوهشی و مهارتی مجرب»، «انتشار کتب و مقالات علمی حاصل از دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی مشترک»، «تجاری‌سازی یافته‌های علمی و تحقیقاتی مشترک» و «برگزاری رویدادهای فن بازار و نوآفرین‌های مشترک» از جمله تعهدات مشترک ستاد کل نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی است.

ستاد کل نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در راستای ارتقای امنیت و اقتدار دفاعی، اقتصادی، اجتماعی و علمی کشور از طریق افزایش اثربخشی خدمت سربازی و توسعه توانمندی کارکنان وظیفه، تفاهمنامه همکاری طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه منعقد کردند.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز در قالب این تفاهمنامه‌، متعهد به طراحی و برگزاری آموزش مهارتی سربازان متناسب با نیاز بازار کسب و کار در حین خدمت، تدارک برنامه در جهت تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»، طراحی و اجرای دوره‌های جدید مهارت محور با رویکرد مثلثی «دانشگاه، سرمایه‌گذار، دانشجو» برای رفع نیاز نیروهای مسلح و توسعه فضای کسب و کار در کشور شده است.

بیشتر بخوانید:
دانلود رایگان دفترچه سؤالات آزمون دکتری ۱۴۰۰
آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری ۱۴۰۰ اعلام شد
احتمال افزایش اختیار دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجویان دکتری

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش