حقوق اعضای هیئت علمی حداکثر ۸ میلیون تومان است

به گزارش ویکی گرام، ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ، درباره وضعیت حقوق اعضای هیئت علمی اظهار کرد: اعضای هیئت علمی وظایف آموزشی و پژوهشی بر عهده دارند که در ابتدا به مدت ۵ الی ۶ سال با عنوان استاد پیمایشی فعالیت می‌کنند و سپس بعد از کسب امتیازات علمی کافی در حوزه چاپ و انتشار مقالات و ... به درجه هیئت علمی دست پیدا می‌کنند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: هیئت علمی شدن یک پروسه دشواری است که هر انسانی با ظرفیت و توانایی‌های لازم بعد‌ها به آن دست می‌یابد و باید گفت که اعضای هیئت علمی نخبگان جامعه هستند.

صالحی عمران تصریح کرد: افراد بعد از تحصیلات دانشگاهی و دریافت مدرک دکتری تازه به عنوان استاد پایه یک دانشگاه جذب می‌شوند و حقوق آن‌ها تنها شامل ۷ الی ۸ میلیون تومان می شود که ادامه یافتن این میزان حقوق به هیچ عنوان باعث افزایش انگیزه آن ها برای پیشرفت علمی کشور در حوزه‌های تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی نخواهد شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: حقوق اعضای هیئت علمی باید به منظور ماندن در کشور، ابداعات جدید، توسعه فناوری و دانش و ... افزایش یابد تا استادان انگیزه کافی برای تدریس و آبادی کشور داشته باشند.

صالحی عمران با بیان اینکه حقوق اعضای هیئت علمی ایران با سایر کشور‌ها به هیچ عنوان قابل قیاس نیست، تاکید کرد: باید برای دوام علم و توسعه روی نیروهای انسانی سرمایه گذاری کرد و به هیچ عنوان حقوق اعضای هیئت علمی خوب نیست و ما نگران این موضوع هستیم چرا که بیشتر تحصیل کرده های جامعه به علت مشکلات اقتصادی بعد از فارغ التحصیلی از کشور خارج می شوند و به عنوان فرار مغزها شناخته خواهند شد. 


بیشتر بخوانید:


۱۰۰۰ برنامه درسی دانشگاهی بازنگری می‌شود
برنامه زمانی تعطیلی خوابگاهها و بازگشایی در فروردین۱۴۰۰
پذیرش ۸۵ درصد رشته‌های دانشگاهی بر اساس سوابق تحصیلی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش