دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سال آینده با ضوابط خاص پذیرش می‌شوند

به گزارش ویکی گرام، وزیر علوم، ‌ تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سال آینده با ضوابط خاص پذیرش می‌شوند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش  ایرنا، منصور غلامی روز یکشنبه در آیین رونمایی و معرفی دستاوردها و طرح‌های دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت که به صورت مجازی در وزارت علوم برگزار شد، اظهار داشت: بحث حمایت‌ های مالی، انجام اصلاحات در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی و استفاده از ظرفیت‌ های آیین‌نامه‌ ها باید دستور کار جلسات بعدی شورای راهبردی و سیاست گذاری ارتباط جامعه با صنعت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در خصوص افزایش ارتباط میان دانشگاه و صنعت، در بخش آموزش، دانشگاه‌ ها از قبل وارد این حیطه شدند و در سال‌ های اخیر از طریق دوره‌های کار آموزی و کارورزی تلاش شد همخوانی میان مجموعه دانشگاه و صنعت برقرار شود.

وزیر علوم درباره کیفی تر کردن پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی از سال ۱۴۰۰ به بعد، خاطرنشان کرد: در بخش ساماندهی آموزش عالی، ساماندهی پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کسب شایستگی دانش آموختگان این مقاطع در دستور کار قرار گرفته است. از سال آتی پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی با ضوابط خاصی انجام می شود و نتیجه آن، ‌ خروج دانش آموختگان با کیفیت تر از دانشگاه ها است.

غلامی به برگزاری دوره های کارآموزی و کارورزی اشاره و خاطرنشان کرد: در سال های اخیر از طریق کارآموزی، کارورزی و فرصت های مطالعاتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیأت علمی تلاش کردیم حضور مجموعه دانشگاهی در صنعت به معنای سازگاری و همخوانی همچنین به هدف رساندن اهداف آموزشی و پژوهشی را فراهم کنیم.

وی همچنین با یادآوری تاسیس نشدن صندوق پژوهش و فناوری گفت: سال گذشته راه انداز صندوق پژوهش و فناوری در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما در بررسی های بعدی که در حوزه قوانین صورت گرفت، راه اندازی این صندوق حذف شد و خسارت های بزرگی زد اما این موضوع از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال پیگیری است و شورای عالی عتف هم باید این موضوع را پیگیری کند.
 

بیشتر بخوانید:


حقوق اعضای هیئت علمی حداکثر ۸ میلیون تومان است
تلاش روسای دانشگاه‌ها برای جذب فرزندان خود به عنوان هیئت علمی


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش