حذف گرایش‌های مقطع دکتری به نفع دانشجوست

به گزارش ویکی گرام، داود رشتچیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، گفت: دانشگاه علم و صنعت در مقطع دکتری، گرایش ندارد. مقطع در آموزش عالی مانند یک لوزی می‌ماند، اول بدون گرایش است و در مقطع دکتری پایان‌نامه‌ها و پروژه‌ها گرایش را تعیین می‌کند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

وی ادامه داد: ما در دانشگاه صنعتی  شریف در خیلی از رشته‌ها تمایل به پذیرش دانشجو در گرایش‌های متنوع نداریم. در واقع گرایش دانشجو از طریق انجام پروژه، مشخص می‌شود. تمایل داریم دانشجویان بر اساس رساله‌هایی که دریافت می‌کند، تخصص عمیق‌تری پیدا کند.

رشتچیان تصریح کرد: حذف گرایش به نفع دانشجوست؛ زیرا ممکن است برای دانشجو در گرایش خاصی بازار کار وجود نداشته باشد، ولی در رشته اصلی بازار کار وجود داشته باشد؛ بنابراین می‌تواند زمینه‌های کاری متنوعی را داشته باشد.

معاون آموزشی دانشگاه شریف خاطرنشان کرد: بنده با حذف گرایش‌های مقطع دکتری موافق هستم، ممکن است در برخی از دانشکده‌ها همچون رشته شیمی که از ابتدا گرایش داشته است موافق حذف نباشد. اما اکثر قریب به اتفاق دانشکده‌ها با حذف گرایش‌های مقطع دکتری موافق هستند.
 

بیشتر بخوانید:


ساختار دانشگاه شریف بازنگری می شود
نایب رئیس مجلس ایران: باید سربازی اجباری جمع شود
ابلاغ آیین نامه های مصوب در حوزه خدمات آموزشی در سال ۱۴۰۰

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش