سهمیه‌های کنکور ۳۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌های برتر را تشکیل داده‌اند

به گزارش ویکی گرام، معاون آموزشی دانشگاه تهران:  سهمیه‌های کنکور ۳۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌های برتر را تشکیل داده‌اند

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

سید حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران:‌ بیش از ۳۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌های برتر کشور توسط سهمیه‌ها پر می‌شود؛ بنابراین ساماندهی این سهمیه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اکنون این ظرفیت‌ها به‌صورت کلی بر کیفیت دانشگاه‌های بزرگ لطمه جدی وارد کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه‌ای که مجلس دوره قبل داشت، سهمیه‌ها افزایش یافت، این موضوع سبب شد تا شرایط به گونه‌ای فراهم آید که اکنون بیش از ۳۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌های برتر کشور توسط سهمیه‌ها پر شود؛ بنابراین ساماندهی این سهمیه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون آموزشی دانشگاه تهران بیان کرد: ما به هر حال ممکن است نسبتی را برای اعلام سهمیه‌ها داشته باشیم، اما این وضع موجود نیاز به ساماندهی دارد. امیدواریم مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی به این مسئله ورود پیدا کنند.
 

بیشتر بخوانید:


ساختار دانشگاه شریف بازنگری می شود
نایب رئیس مجلس ایران: باید سربازی اجباری جمع شود
ابلاغ آیین نامه های مصوب در حوزه خدمات آموزشی در سال ۱۴۰۰

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش