هزینه های تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی

هزینه تحصیل در آمریکا، بر اساس نوع دانشگاهی که می خواهید در آنها تحصیل کنید متفاوت است. اگرچه میانگین هزینه هایی که شخص باید بدون هیچ گونه کمک مالی پرداخت کند بسیار زیاد است، منابع زیادی از کمک هزینه های تحصیلی در دسترس است که تحصیل در دانشگاههای آمریکا را مقرون به صرفه می کند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی
همانطور که گفته شد، هزینه های دانشگاه برای دانشگاه های مختلف متفاوت است و به دوره هایی که دانشجویان انتخاب می کنند بستگی دارد. به طور متوسط ​​، هزینه های تحصیل در دانشگاه از 5000 دلار به 50000 دلار در سال متغیر است، و این می تواند برای دوره های خاصی مانند MBA، پزشکی، حقوق و غیره افزایش یابد. متوسط ​​شهریه برای دوره های دو ساله در دانشگاه های دولتی 3520 دلار است، در حالی که برای دوره های چهار ساله 9650 دلار آمریکا برای دانشجویان آمریکایی و 24930 دلار آمریکا برای دانشجویان خارجی است.

هزینه شهریه در دانشگاه ها
متوسط ​​شهریه دانشگاه به نوع موسسه (دولتی یا خصوصی) بستگی دارد و دوره ای را که فرد دنبال می کند بستگی دارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، حتی برای دانشگاههای دولتی نیز اگر مدت دوره دو برابر شود، میانگین می تواند به صورت شیب دار بالا برود. به عنوان مثال، دانشگاه های غیرانتفاعی خصوصی می توانند 33480 دلار برای یک دوره چهار ساله هزینه دریافت کنند.

هزینه دوره کارشناسی در ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین المللی
هزینه دانشجویان دوره کارشناسی به طور متوسط ​​برای دانشجویان بین المللی 26290 دلار برای موسسات چهار ساله است. تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی پس از دوره 12th خود، برای دوره های کارشناسی خود برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا برای دوره هایی مانند MSc، MS و BA در ایالات متحده انتخاب می کنند. هزینه دوره البته با برنامه هایی که شخص انتخاب می کند و موسساتی که در آن درخواست می شوند تغییر خواهد کرد. همچنین کالج ها و دانشگاه های خصوصی / دولتی دو ساله و سه ساله برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد و هزینه ها نیز به همین ترتیب تغییر می کند.
 

بورسیه های تحصیلی آمریکا در سال 2021-2022 برای دانشجویان بین المللی

هزینه کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین المللی
هزینه های متوسط ​​تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا بسته به دوره و دانشگاه ها ممکن است بین 20 تا 35 هزار دلار باشد. دوره های بازرگانی مانند MBA در آمریکا و پزشکی در ایالات متحده آمریکا گرانتر از این هستند. صحبت از کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا، تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی دوره های STEM را انتخاب می کنند که شامل دوره هایی در زمینه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات باشد. این دوره ها همچنین آموزش عملی اختیاری و حداکثر 2 سال اقامت پس از تحصیل را ارائه می دهند.

هزینه های دکترا در آمریکا بسته به دوره و دانشگاه از 28000 تا 40،000 دلار متغیر است.

دانشگاه های مقرون به صرفه در ایالات متحده آمریکا
مقرون به صرفه ترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا دانشگاه تگزاس، دانشگاه تگزاس در آستین، دانشگاه ایالتی آیووا و دانشگاه یوتا هستند. برخی از دانشگاه های دیگر و متوسط ​​شهریه ای که آنها می گیرند به شرح زیر است:
 
Affordable University Average Tuition Fees
University of Texas at Dallas 13000 USD/year
University of Texas at Arlington 9000  USD/year
Texas A&M University 9000  USD/year
Arizona State University 13000  USD/year
Illinois University of Technology 31000  USD/year

هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر
برای هر کسی که می خواهد در خارج از کشور به خصوص در ایالات متحده تحصیل کند، مهم است که کدام دانشگاه های برتر ایالات متحده هستند که دوره ها و برنامه های خود را با هزینه های مقرون به صرفه ارائه می دهند. در اینجا لیستی از چنین دانشگاه هایی در آمریکا آورده شده است:
 
Top-Ranked University Average Tuition Fees
University of Florida 12000 USD/year
Missouri University of Science and Technology 12000  USD/year
Washington State University 13000  USD/year
University of Wisconsin-Madison 13000  USD/year
North Carolina State University 10000  USD/year

بورس تحصیلی در ایالات متحده آمریکا
بورس تحصیلی جنبه بسیار مهمی از برنامه دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا است. برای دانشجویان بین المللی، به ویژه هزینه هایی که اکثر دانشگاه های آمریکا می گیرند ممکن است مقرون به صرفه نباشد. بنابراین در اینجا لیستی از بورس های تحصیلی در ایالات متحده آمریکا ارائه شده است، دانشجویان بین المللی می توانند برای هر دو دوره تحصیلات تکمیلی و کارشناسی در ایالات متحده استفاده کنند. بورس تحصیلی برای کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا یکی از بیشترین درخواست دانشجویان است:
  • The Fulbright Nehru Master’s Fellowship
  • ETS TOEFL Scholarship
  • Tata Scholarships for Cornell University
  • American University Emerging Global Leader Scholarship
  • Inlaks Scholarships to Study Abroad
  • Inlaks Research Travel Grants, and
  • Lady Meherbai D. Tata Education Trust Scholarships

وام دانشجویان بین المللی ایالات متحده آمریکا
وام دانشجویان بین المللی راهی واقع بینانه برای تأمین هزینه های شما برای زمانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، است. اگر از تلاش برای دریافت بورس تحصیلی و کمک های مالی خود و خانواده خود خسته شده اید و هنوز بودجه کافی برای اثبات وجود دارد، وام دانشجویان بین المللی راهی برای ادامه کار است.

وام دانشجویان بین المللی راهی عالی برای تأمین هزینه تحصیل شما در خارج از کشور است. از آنجا که آنها برای دانشجویان طراحی شده اند، هنگام بازپرداخت وام بسیار انعطاف پذیر هستند. مبالغ آنقدر زیاد است که بتواند هزینه برنامه های شما را پرداخت کند اما بازپرداخت آن برای مدت زمان طولانی انجام می شود. نرخ بهره نیز در مقایسه با انواع دیگر وام ها پایین است. همچنین گزینه های مناسبی مانند بازپرداخت بعد از فارغ التحصیلی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که بیشتر اوقات، وام دانشجویان بین المللی برای ایالات متحده آمریکا توسط سازمان های خصوصی ارائه می شود.

هزینه ویزای دانشجویی
دو هزینه مربوط به ویزای دانشجویی F1 برای ایالات متحده آمریکا وجود دارد

هزینه SEVIS که در حال حاضر 350 دلار هزینه دارد
هزینه درخواست ویزا (هزینه MRV) که 160 دلار هزینه دارد
 

چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟


هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا
هزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان بین المللی در واقع به محلی که دانشجو تصمیم به اقامت آن دارد بستگی دارد. به عنوان مثال، در ایالاتی مانند واشنگتن، کالیفرنیا و در مناطق اطراف نیویورک، هزینه های زندگی ممکن است بسیار زیاد باشد. به طور کلی، برای دانشجویان کشورهایی مانند هند، بنگلادش و پاکستان، هزینه زندگی ممکن است در محدوده 6000 تا 20000 دلار در سال باشد. این بر اساس این فرض است که دانشجویان در آپارتمان های مشترک اقامت خواهند کرد، در خارج از دانشگاه زندگی می کنند و به روشی متوسط ​​زندگی می کنند.

اقامت در ایالات متحده آمریکا
سه نوع گزینه اقامت برای دانشجویان بین المللی در دسترس است: در محل اقامت در دانشگاه، محل اقامت در خارج از دانشگاه و محل اقامت در خانواده میزبان.

در حالت اول، دانشجو در محوطه دانشگاه، در اتاق دانشجویی یا آپارتمان دانشجویی زندگی می کند. این پیشنهادی گران قیمت است اما به شما کمک می کند تا سریعاً با دانشگاه و دانشجویان آشنا شوید.

در محل اقامت در خارج از دانشگاه، یک نفر یک آپارتمان خصوصی یا مشترک در خارج از دانشگاه اجاره می کند. این هزینه استیجاری است.

سرانجام، زندگی با یک خانواده می تواند هزینه بیشتری نسبت به خوابگاه خارج از دانشگاه داشته باشد، اما به آشنایی شما با فرهنگ آمریکایی کمک می کند.

هزینه های غذا در ایالات متحده آمریکا
قرار نیست دانشجویان مجلل زندگی کنند. آمریکا انواع گزینه ها را به مردم ارائه می دهد. دانشجویان این امکان را دارند که فقط با سیزده دلار در رستوران های ارزان قیمت غذا بخورند. یک وعده غذایی سه وعده ای برای دو نفر در یک رستوران میان رده پنجاه دلار هزینه دارد. وعده های غذایی ترکیبی مک دونالد فقط هفت دلار هزینه دارند. 

حمل و نقل در ایالات متحده آمریکا
معمولاً دانشجویان یا در دانشگاه یا بیرون از آن زندگی می کنند. بنابراین، حمل و نقل مسئله مهمی نیست. آنها از سیستم حمل و نقل عمومی، متشکل از اتوبوس، کابین و قطار بهره مند می شوند. همچنین، امکانات اجاره خودرو در دسترس است. دانشجویان غالباً از وسایل نقلیه برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگر استفاده می کنند.

هزینه های اضافی و پس انداز در ایالات متحده آمریکا
آمریکا پر از گزینه ها و وسوسه هایی است که ممکن است هزینه های اضافی را متحمل شود. بنابراین باید مراقب بود. علاوه بر این، بیمه درمانی هزینه اضافی است. همچنین، هزینه های مربوط به خرید کتاب، لوازم التحریر و غیره وجود دارد. با صرف غذا در رستوران های ارزان قیمت می توانید در هزینه های غذا صرفه جویی کنید. 

هزینه تحصیل در ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین المللی:
هنگام محاسبه هزینه تحصیل در ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین المللی، ایالات متحده آمریکا در کنار گرانترین کشورهای انگلیسی زبان است. بخاطر داشته باشید که اینها شهریه های متوسطی هستند و هزینه های واقعی شهریه می توانند برای دوره بسیار بالاتر یا کمتر باشند. 

 ➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش