هزینه های تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی

3500 سازمان دولتی و خصوصی در کشور فرانسه وجود دارد که پروژه های آموزشی را ارائه می دهند. هزینه تحصیل در فرانسه کمتر از ایالات متحده و انگلیس است و این یکی از مزایای تحصیل در فرانسه است. بودجه  و بورسیه های بسیاری نیز برای دانشجویان بین المللی تأمین می شود.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

83 دانشگاه در فرانسه وجود دارد که توسط دولت ملی حمایت می شوند. آنها تحصیلات را با هزینه متوسط و پایین برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهند. هزینه تحصیل در فرانسه با توجه به برنامه خاصی که انتخاب می کنید متفاوت است.

دانشگاههای دولتی فرانسه برای دانشجویان بین المللی
قبل از 2019، متوسط ​​شهریه برای برنامه های کارشناسی در فرانسه تقریباً 190 یورو در سال بود. برای تحصیل پزشکی در فرانسه متوسط ​​شهریه 450 یورو در سال بود. برای مدارک مهندسی، 620 یورو در سال بود. و هزینه های تحصیل برای کارشناسی ارشد و دکترا 260 یورو در سال و 396 یورو در سال بود. اما تحصیلات در دانشگاه های دولتی فرانسه بیشتر به زبان فرانسه است. از سال 2019، هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی 2،770 یورو / سال برای لیسانس ها و 3،770 یورو / سال برای کارشناسی ارشد در فرانسه است.

هزینه تحصیل در فرانسه برای دانشجویان ایرانی
هزینه تحصیل در فرانسه برای دانشجویان ایرانی همانند دانشجویان بین المللی است که از خارج از سرزمین های اتحادیه اروپا می آیند. همچنین تعدادی بورس تحصیلی فرانسه برای دانشجویان همراه با کاهش هزینه ها برای جذب دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.

هزینه تحصیل در فرانسه در سایر موسسات
هزینه دانشگاه در فرانسه برای یک موسسه خصوصی در مقایسه با کالج های دولتی بالاتر خواهد بود. شهریه دانشگاه های خصوصی از 1500 یورو در سال تا 2000 یورو در سال است. هزینه های MBA در فرانسه برای دانشجویان بین المللی 5000-7000 یورو در سال است زیرا هر MBA در فرانسه یک برنامه دانشگاه خصوصی است.

دانشگاه های ارزان در فرانسه برای دانشجویان بین المللی
کسی که می خواهد در یک دانشگاه کم هزینه در فرانسه برای دانشجویان بین المللی پذیرش بگیرد تا بتواند از هزینه های بالای دانشجویی آزاد شود در اینجا برخی از دانشگاه های ارزان قیمت و همچنین دانشگاه های دارای رتبه برتر برای دانشجویان بین المللی در فرانسه آورده شده است:

Cheap Universities in France

Average Tuition Fees

 École Polytechnique

 12,000 EUR/year

 Pierre and Marie Curie University

 350 EUR/year

 École Supérieure d'Electricite SUPELEC 

 2,000 EUR/year

 Paris Descartes University

 250 EUR/year


هزینه تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی:
تقریباً هر دوره از MBBS تا MBA را به زبان انگلیسی در فرانسه می توانید پیدا کنید. دوره ها و دانشگاه های ذکر شده در بالا فقط هزینه تحصیل در فرانسه برای دوره های تدریس زبان انگلیسی را نشان می دهد. فرانسه برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر به مرتبط کردن دوره های برتر خود با آموزش جهانی، مدت هاست دوره های تدریس شده انگلیسی را ارائه داده است. این همچنین بدان معنی است که برای تحصیل در فرانسه نیازی به تسلط به زبان فرانسه نیست.

این دوره ها برای دانشجویان بین المللی تقریباً در همه دانشگاه ها هزینه های مختلفی دارند، بنابراین هزینه های تحصیل در فرانسه که در بالا ذکر شد برای دوره های تدریس شده انگلیسی نیز صدق میکند.

بورس تحصیلی در فرانسه
 فرانسه در میان شناخته شده ترین مقاصد برای مطالعات جهانی درخشان است. اما همیشه هزینه دانشجویان برای تحصیل و همچنین هزینه های زندگی برای دانشجویان در این کشور مقرون به صرفه نیست. هزینه برخی از دانشگاههای خصوصی بسیار زیاد است که 10،000 یورو در سال است، بنابراین بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی یک مزیت است. بورسیه های تحصیلی مختلفی توسط دولت مرکزی برای دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان محلی در فرانسه ارائه شده است.

برای تحصیل در فرانسه به صورت رایگان (یا با هزینه کم) باید برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

بهترین دوره های تحصیل در فرانسه
  • Eiffel Excellence Scholarships
  • Ile-de-France Masters Scholarships 
  • École Normale Supérieure International Selection
  • Ampere Scholarships of Excellence at ENS de Lyon
  • Université de Lyon Masters Scholarships
  • Grenoble Institute of Technology Foundation Scholarships
  • Emily Boutmy Scholarships at Sciences Po University
  • INSEAD MBA Scholarships

یافتن دانشگاههای رایگان در فرانسه برای دانشجویان بین المللی غیرممکن است، بنابراین بهتر است برای بورس تحصیلی اقدام کنید و تحصیلات مقرون به صرفه در خارج از کشور را دریافت کنید.

هزینه زندگی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی
این شامل هزینه های غذا، کمک هزینه خانه، لباس، هزینه آب و برق و غیره است.

در صورت اجاره اپارتمان، باید هزینه نگهداری ساختمان و دفاتر مختلف را پرداخت کنید. این هزینه شامل مواردی از قبیل نظافت راه پله، شارژ همراه، تعمیر آسانسور، آب و غیره است. این هزینه ها به طور مرتب در هزینه اجاره گنجانده می شود. 

متوسط ​​هزینه زندگی در فرانسه
مبلغی که شما برای زندگی در فرانسه هزینه می کنید به جایی که قصد دارید زندگی کنید، بستگی دارد. متوسط ​​هزینه های زندگی در شهرهای مختلف به شرح زیر است:

پاریس: در حدود 1050 و 1200 یورو در ماه

نایس: در حدود 700 و 920 یورو در ماه

لیون، نانت، بوردو یا تولوز: در حدود 650 و 850 - 900 یورو و برای مناطق دیگر، تقریباً 600 یورو است

هزینه ویزای دانشجویی در فرانسه:
هزینه درخواست ویزای دانشجویی طولانی مدت 99 یورو است. بسته به کشوری که اهل آن هستید، ممکن است مبلغی از پردیس فرانسه و / یا VFS به هزینه ویزا اضافه شود. 

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش