اعمال سلیقه بین جذب فرزند هیئت علمی و سایرین را انکار نمی‌کنیم

به گزارش ویکی گرام، علی آهو منش رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره امکان پذیر بودن انتخاب فرزندان اعضای هیئت علمی در رقابت فرایند جذب با یک فرد معمولی گفت: اگر یک فرد معمولی در رقابت با فرزند عضو هیئت علمی که متقاضی جذب هیات علمی شدن باشند قرار بگیرد که در شرایط مساوی و یا نزدیک به هم باشند ممکن است فرزند عضو هیئت علمی انتخاب شود و اصلا انکار نمی کنم که این اتفاق امکان پذیر نیست.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

آهو منش تاکید کرد: اگر این دو فرد نزدیک به هم باشند  احتمالا ممکن است که فرزندان به اصطلاح هیئت مؤسس دانشگاهی را برای جذب انتخاب کنند، اما این حادثه ممکن است در هر دانشگاهی اتفاق بیفتد.  

آهو منش ادامه داد: اگر هم به فرض این اتفاق بیفتد درصد آن خیلی پایین است زیرا درصد خیلی کمی از اعضای هیئت علمی در دانشگاه های غیر انتفاعی استخدام می شوند.

او در ادامه درباره طولانی شدن فرآیند بررسی پرونده اعضای هیئت علمی متقاضی جذب در دانشگاه های غیر انتفاعی گفت: خیر این اتفاق نمی افتد و این مسئله ربطی به جذب هیات علمی در دانشگاه های غیر انتفاعی ندارد. طولانی شدن فرآیند جذب مربوط به هیئت تحقیق است و هر عضو هیئت علمی که بخواهد وارد دانشگاه شود باید از طریق فراخوان جذب وارد شود. 

 رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی بیان داد: وقتی فرد به دانشگاه وارد می شود و فرآیند مصاحبه به اتمام می رسد پرونده به هیئت اجرایی جذب استان ها ارسال می شود. این هیئت های اجرایی جذب از این افراد تحقیق می کنند تا این فرد با معیارهای جذب سنجیده شود. این گزینش برای تمام هیات علمی های دانشگاه ها وجود دارد.

آهو منش افزود: ضوابط جذب را شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین کرده است. تحقیقات برای جذب هیات علمی بر اساس این ضوابط است و ممکن است در این مرحله فرآیند بررسی پرونده طولانی شود. وقتی پرونده از هیئت گزینش ارسال شود  و شورای مرکزی جذب فرد را معرفی کند تا  به شورای مرکزی جذب وزارت علوم  ارسال شده و اعلام نظر شود ممکن است بین دو تا حداکثر چهار ماه طول بکشد.

بیشتر بخوانید:
نرخ بیکاری مقاطع تحصیلی در کشور
حذف گرایش‌های مقطع دکتری به نفع دانشجوست
سهمیه‌های کنکور ۳۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌های برتر را تشکیل داده‌اند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش