هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی

انتخاب برای تحصیل در انگلیس بهترین فرصتی است که به خود می دهید. ساختار دانشگاهی انعطاف پذیر، موقعیت های تحصیلی بین المللی و مجموعه دانشجویی متنوع از سراسر جهان به شما فرصتی می دهد بتوانید در یک کشور عالی تحصیل کنید. به طور خلاصه، تحصیل در انگلستان به رزومه شما کمک می کند و به شما کمک می کند تا از لحاظ جنبه ای به عنوان یک فرد شایسته رشد کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

دو نوع هزینه توسط دانشگاه های انگلستان دریافت می شود. یکی مربوط به دانشجویان انگلیس / اتحادیه اروپا است که هزینه دانشجویان خانگی است و دیگری مربوط به دانشجویان غیر انگلیس / اتحادیه اروپا است که هزینه دانشجویان بین المللی است.

هزینه برای دانشجویان انگلیسی / اتحادیه اروپا:
برای دانشجویان، این هزینه که توسط موسسات انگلستان دریافت می شود می تواند حداکثر تا 9250 پوند برای برنامه های دوره کارشناسی افزایش یابد. اگرچه با توجه به دانشگاه و موضوع متفاوت است. دانشجویان داخلی نیز از طریق بورس تحصیلی یا بودجه از دانشگاه یا شورای تحقیقاتی و یا از طریق طرح حمایت مالی شغلی حمایت می شوند.

هزینه برای دانشجویان غیر انگلیسی / اتحادیه اروپا:
برای دانشجویان بین المللی، هزینه دوره های در دوره فارغ التحصیلی معمولاً از 10000 پوند برای دوره های مبتنی بر سخنرانی و برای دوره های خاص پزشکی و مهندسی شروع می شود و می تواند تا 38000 پوند افزایش یابد. برای برنامه های تحصیلات تکمیلی، هزینه دوره بسته به دوره ها تا حدودی بین 11000 تا 32000 پوند متفاوت است.

در زیر لیستی از برترین دانشگاه های مقرون به صرفه در انگلیس با ساختار هزینه تقریبی سالانه آورده شده است:
 

Affordable Universities

Annual International tuition fees (in UK Pounds)

Leeds Becket University

9700

University in Bedfordshire

9750

University of Wales, Trinity, Saint David

10200

Wrexham Glyndwr University

10500

York St. John University

10000

 

جدا از موارد فوق، در اینجا لیست دیگری با برترین دانشگاه های انگلستان با آخرین هزینه مربوطه وجود دارد:

Top Universities

Annual International tuition fees (in UK Pounds)

University of Cambridge

21,411/29,769

University of Oxford

9,391/30,540

University College London (UCL)

17,710/24,610

Imperial College, London

27750/29750

University of St. Andrews

9000/17,890


بورس تحصیلی در انگلستان:
مقیاس وسیعی از بورس های تحصیلی توسط دولت، دانشگاه ها، سازمان های مستقل و بسیاری از سازمان های خیریه ارائه می شود. وب سایت های رسمی دانشگاهیان دولت انگلستان جزئیات بورس های تحصیلی موجود از شورای انگلیس و سایر سازمان ها را ارائه می دهند. اگر متقاضی تحصیل در یکی از دانشگاه های مورد نظر خود در انگلستان هستید، همیشه توصیه می شود که  بورس های تحصیلی موجود در دانشگاه را بررسی کنید. تنها مشكل برنامه های بورسیه انگلستان این واقعیت است كه این برنامه ها نسبت به دوره های كارشناسی به طور گسترده در دسترس نیست. با این حال به طریق وب سایت رسمی دانشگاه منتخب خود مراجعه کنید زیرا ممکن است فرصتی برای دانشجویان کارشناسی با کیفیت استثنایی وجود داشته باشد.

در اینجا لیستی از چند بورس تحصیلی با بودجه دولتی و غیر دولتی برای دانشجویان بین المللی موجود است:
  • British Chevening Scholarships
  • Commonwealth scholarships
  • Commonwealth shared scholarship scheme at UK Universities
  • Marshall Scholarships
  • Euraxess UK
  • CastleSmart Scholarship

اسکان دانشجویان در انگلستان
معمولا دانشجویان بین المللی در اولین سال دوره تحصیلی خود را در محل اقامت دانشگاه زندگی می کنند. بسیاری از دانشگاه ها محل اقامت را با خدمات پذیرایی و بدون خدمات پذیرایی ارائه می دهند. برای خدمات کیترینگ، این هزینه در اجاره ای که آنها می گیرند شامل می شود. دانشجویان در سالهای آخر کار دوره ای خود اغلب در آپارتمانهای اجاره ای بصورت گروهی یا مجردی جابجا می شوند. سالن های اقامت دانشگاه یا محل اقامت مشترک قطعاً مقرون به صرفه تر است.

طبق یکی از نظرسنجی های انجام شده توسط National Accommodation Survey ، دانشجویان حدود 125 پوند در هفته به طور متوسط ​​برای اجاره مسکن پرداخت می کنند. قابل توجه است، با این حال، هزینه های زندگی در لندن بسیار بیشتر از بقیه انگلستان است. هزینه اجاره خانه که توسط دانشجویی در لندن پرداخت می شود در هر هفته حدود 185 تا 190 پوند هزینه دارد. ماهیانه 70 تا 80 پوند دیگر باید برای پرداخت قبض اینترنت و سایر خدمات شهریه در نظر گرفته شود.

به طور متوسط ​​برای یک هفته باید 30 پوند برای غذا بپردازید. هر چند وقت یک بار ممکن است به رستوران بروید یا در یک شب بیرون رفتن با گروهی از دوستان خود را سرگرم کنید. برای یک وعده غذایی تنها در ازای 12 تا 15 پوند هزینه برای شما خواهد بود، در حالی که یک شب بیرون رفتن می تواند به اندازه 30 پوند باشد، آن هم در خارج از لندن.

اگر در فاصله ای از دانشگاه خود زندگی می کنید، ممکن است هزینه حمل و نقل خود را بین 10 تا 15 پوند در هفته در نظر بگیرید. کتابها و سایر مطالب درسی: از آنجا که هزینه های تحصیل بسته به کار دوره های مبتنی بر سخنرانی یا آزمایشگاه شامل کتاب و سایر مطالب درسی نمی شود، انتظار می رود ماهانه حدود 30 پوند برای این تجهیزات ضروری هزینه کنید. جدا از تمام هزینه های فوق، موبایل و لباس به طور منظم ضروری است. صورتحساب تلفن همراه به طور متوسط ماهیانه 15 پوند خواهد بود. علاوه بر این، ممکن است هزینه لباس و سایر ملزومات دیگر در هر ماه حدود 35 تا 55 پوند باشد.


➕ بیشتر بخوانید:


صفر تا صد هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در کانادا
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021/2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش