سنوات مجاز برای مرخصی تحصیلی مقطع دکتری

به گزارش ویکی گرام،  حسین حسینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت و گو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات مرخصی تحصیلی دانشجویان اظهار کرد: قواعد دانشگاه‌ها در مرخصی تحصیلی دانشجویان با یک دیگر متفاوت است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: سنوات مجاز برای مرخصی تحصیلی دانشجویان کارشناسی در دانشگاه تهران ۹ نیم سال تحصیلی است که بر این اساس از دانشجویان سنوات یا شهریه دریافت نمی‌شود، اما در برخی دانشگاه‌ها این قانون تنها در ۸ نیم سال تعریف شده است.

حسینی تصریح کرد: مطابق آئین نامه مرخصی تحصیلی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ۴ ترم است، اما در دانشگاه تهران تا نیم سال پنجم تحصیلی از دانشجویان شهریه گرفته نمی‌شود.

او ادامه داد: سنوات مجاز برای مرخصی تحصیلی مقطع دکتری ۸ نیم سال تعریف شده که در دانشگاه تهران از نیم سال یازدهم شهریه را از دانشجویان اخذ می‌کنیم بنابراین ممکن است دانشجویان در دوران تحصیل با مشکلات خاصی از قبیل ویروس کرونا مواجه شود که در اینصورت می‌تواند با تایید کمیسیون موارد خاص بدون احتساب در سنوات تحصیلی یک نیم سال را بدون پرداخت شهریه و سنوات به منظور ادامه تحصیل مجوز بگیرد.


بیشتر بخوانید:


بورس دوره های مدرک دو گانه دکتری ترددی میان فرانسه و ایران
تاکید معاون وزیر بهداشت برای واکسیناسیون سریع تر دانشجویان
توضیحات سازمان سنجش درباره احتمال تعویق آزمون ارشد و کنکور سراسری ۱۴۰۰


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش