رشته های برتر برای تحصیل در آلمان در سال 2021

یکی از اولین مواردی که هنگام تحصیل در اروپا به ذهن خطور می کند، امکان سفر در سراسر اروپا با همان گذرنامه و ویزای دانشجویی است. این همان چیزی است که حدود 400 هزار دانشجو را از سراسر جهان برای تحصیل در آلمان دعوت می کند. این واقعیت که زبان آلمانی زبان بسیار مورد توجه است، صنعت مهندسی آلمان یکی از بهترین در جهان است و مهمتر از همه، این کشور دارای دانشگاه هایی رایگان است که به شما کمک هزینه تحصیلی می دهند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

اگر تسلط کامل به زبان آلمانی و تأییدیه آنها دارید، آلمان امکان بی نظیر تحصیل بدون شهریه در هر یک از دانشگاه های دولتی را فراهم می کند. این بدان معنا نیست که دوره ها به زبان انگلیسی تدریس نمی شوند. با افزایش دانشجویان خارجی، دانشگاه ها در تلاشند کیفیت را به زبان های غیر بومی نیز ارائه دهند. یکی از اولین چیزهایی که هرکسی می شنود صنعت پر رونق خودرو در آلمان است. این به خودی خود شروع بحث ما در مورد دوره های برتر در آلمان است

مهندسی تحصیل در آلمان:
دانشجویان مهندسی تقریباً 25٪ از کل دانشجویان خارجی که در آلمان تحصیل می کنند را تشکیل می دهند. در حالی که مهندسی مکانیک بیشترین درخواست را دارد، مهندسی اتومبیل و مهندسی برق فاصله زیادی ندارند. از سال 2016 تقریبا 70 هزار دانشجوی بین المللی در آلمان تحصیل می کنند. این امر همچنین با این واقعیت پشتیبانی می شود که رتبه بندی Times 3 دانشگاه را قرار می دهد در حالی که رتبه بندی QS 7 دانشگاه را فقط برای مهندسی مکانیک در 100 دانشگاه برتر قرار می دهد. این صنعت به اندازه کافی گسترده است که می تواند با زیرساخت های پر جنب و جوش و تقریباً یک میلیون نیروی کار، خروجی سطح بالایی را جذب کند. برخی از بهترین دانشگاهها برای تحصیل در این کشورها هستند

RWTH دانشگاه آخن
موسسه فناوری کارلسروهه
دانشگاه فنی برلین
دانشگاه فنی دارمشتات
دانشگاه مونشن

مدیریت تحصیل در آلمان:
در حالی که مهندسی با کیفیت بالایی تدریس میشود، مدیریت نیز فاصله زیادی با رشته های مهندسی ندارد. در واقع، آلمان به دلیل ارتدوکس استانداردهای مدیریتی شناخته شده است که برای تغییر و سازگاری باز است. مدارس مدیریت آلمان با داشتن تعداد معدودی در 100 لیست برتر، در میان بهترین ها در سراسر جهان رتبه بندی شده اند، در حالی که بسیاری دیگر دارای رتبه 100-150 هستند. برخی از بهترین دانشگاهها برای تحصیل در رشته مدیریت در آلمان عبارتند از:

دانشکده تجارت دانشگاه منهایم
دانشکده مالی فرانکفورت
WHU-Otto Beisheim دانشکده مدیریت
دانشکده تجارت EBS
HHL دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت لایپزیگ

کالج های بازاریابی در آلمان
کالج های مدیریت عمومی در آلمان
کالج های تدارکات و زنجیره تأمین در آلمان
کالج های مدیریت تجارت جهانی در آلمان
کالج های تجارت بین الملل در آلمان
کالج های مدیریت زنجیره تامین در آلمان

تحصیل در علوم اجتماعی و انسانی در آلمان:
گرچه در آلمان  مطالعات مهندسی و مدیریت را رایج است، اما دوره های علوم انسانی توانسته اند جذابیت خود را حفظ کنند. مطالعات فلسفه، علوم محیطی، تاریخ و غیره شهرت زیادی کسب کرده است. QS Rankings 11 دانشگاه را برای فلسفه به تنهایی، 3 برای تاریخ و غیره در 100 دانشگاه برتر قرار داده است. افرادی که  در آلمان در این رشته تحصیل کرده اند شامل هایدلبرگ، شوپنهاور، شلینگ، هگل و غیره هستند. برخی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته علوم اجتماعی و انسانی در آلمان:

دانشگاه آزاد برلین
دانشگاه هومبولت
دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان مونشن
دانشگاه هایدلبرگ

تحصیل در رشته زبانشناسی و ادبیات در آلمان:
رشته ادبیات در آلمان بسیار مشهور است. ده برنده جایزه نوبل آلمانی هستند در حالی که بسیاری از نویسندگان مانند گوته، گراس و شیلر در این کشور بوده اند. آلمان به دلیل برخورد با مطالعات زبانشناسی که فقط سیستم آموزش فرانسه با آن مطابقت دارد، مشهور است. برخی عقیده دارند که توانایی دوزبانگی / چندزبانه بودن آلمانی مستقیماً در کیفیت مطالعات زبان آنها نشان می دهد. برخی از بهترین دانشگاهها برای تحصیل در رشته ادبیات این آلمان:

دانشگاه آزاد برلین
دانشگاه فنی برلین
LMU
دانشگاه هایدلبرگ
دانشگاه هومبولت و غیره

به غیر از این، دوره های دیگری نیز وجود دارد که هنوز هم در بازار آلمان بسیار رونق دارند:

پزشکی و دندانپزشکی
ریاضیات و علوم کامپیوتر
هنرهای زیبا
 

➕ بیشتر بخوانید:


 نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش