تحصیل در کانادا بدون آیلتس 2021-2022

آیا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید؟ آیا می خواهید در کانادا تحصیل کنید؟  نگران نباشید زیرا برخی از دانشگاههای کانادا درخواست شما را بدون ارائه مدرک آیلتس می پذیرند. این مقاله به شما کمک می کند و تمام پاسخ ها را در مورد نحوه تحصیل در کانادا بدون آیلتس ارائه می دهد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

 برای تحصیل در هر نقطه از خارج از کشور، آزمون و مدرک آیلتس برای یک دانشجو بسیار مهم است. مدرک زبان به دانشجویان این فرصت را می دهد تا در کالج ها و دانشگاه های مختلف کانادا ثبت نام کنند. اما  برخی از دانشگاه ها و کالج ها هستند که فرصت هایی را برای تحصیل در کانادا بدون آیلتس فراهم می کنند.  به عنوان مثال دوره های آنلاین، راهی عالی برای تحصیل در کانادا بدون آیلتس است برای دوره های آنلاین واقعاً لازم نیست در کانادا باشید.

با این حال، اگر می خواهید با حضور در کانادا تحصیل خود را به پایان برسانید، به مجوز تحصیل در کانادا نیاز خواهید داشت. ویزای دانشجویی در کانادا روندی پیچیده دارد که دانشجویان بین المللی برای دریافت مجوز تحصیل باید دنبال کنند.

نمره آیلتس مورد نیاز برترین دانشگاه‌های کانادا ۲۰۲۱-۲۰۲۲

کمتر دانشگاهی امکان تحصیل در کانادا بدون آیلتس را برای شما فراهم می کند. برخی از روشهای معمول تحصیل در دانشگاههای کانادا بدون آیلتس وجود دارد. اگر یکی از موارد زیر را داشته باشید، واجد شرایط درخواست دانشگاههای کانادا بدون آیلتس هستید:

سایر آزمون های مهارت انگلیسی مانند TOEFL
کشوری که اهل آن هستید انگلیسی زبان است
اگر 4 سال در مدرسه متوسط ​​انگلیسی تحصیل کرده اید
یک ترم یا یک سال در مدرسه زبان شرکت کنید

برخی دانشگاه های کانادا بدون آیلتس دانشجویان بین المللی را پذیرش میکند. متقاضیان یک سال دوره های زبان انگلیسی را در دانشگاه  می گذرانند، یا لازم است که تحصیلات قبلی خود را به زبان انگلیسی انجام داده باشید.

در اینجا لیستی از کالج ها و دانشگاه های کانادا بدون آیلتس آورده شده است:
 
دانشگاه های کانادا بدون آیلتس گزینه های جایگزین آزمون مهارت زبان انگلیسی

University of Saskatchewan

One year of Degree Program where instruction and exams were in English

Two Year Diploma in Canada prior to the program

Three year Diploma in case of outside Canada

Brock University

Brock’s Intensive English Language Program

Language School Pathways

English Language Proficiency Waiver Letter stating that English was Language of instruction at previous University

Carleton University

Official Transcripts for last three years of high school, college or University, where education was primarily in English Language

University of Winnipeg

English Language Program at University of Winnipeg

University of Regina

Completed Post-Secondary Education in English as a primary language.

Check University website for list to exempted countries and Universities

Memorial University

Intensive English Program at Memorial University's St. John's Campus or Grenfell Campus

Concordia University

Academic English course at Concordia University Language Institute, for Graduate business students.

(case-by-case basis, not true for everyone)


گواهی مهارت زبان:
همانطور که در بالا مشاهده شد، برخی از دانشگاه های کانادا برنامه های تسلط به زبان انگلیسی را برای  دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که این برنامه ها ELP نامیده می شود. قبل از اقدام برای اپلای در کالج ها / دانشگاه های کانادا بدون آیلتس، باید دستورالعمل های برنامه و شرایط زبان انگلیسی را تأیید کنید.

تحصیل در کانادا بدون آیلتس برای کشورهای خاص:
اگر شما از کشورهای زیر فهرست شده اید و تحصیلات خود را در دوره کارشناسی به زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزش به پایان رسانده اید، واجد شرایط تحصیل در کانادا بدون آیلتس هستید. کشورهای واجد شرایط این فرآیند:

زیمبابوه، زامبیا، جزایر ویرجین ایالات متحده، اوگاندا، ایالات متحده، انگلستان، جزایر تورکس و کایکوس، ترینیداد و توباگو، آفریقای جنوبی، سیرالئون، سیشل، سنت وینسنت، سنت لوسیا، سنت کیتس نویس، جمهوری ایرلند، نیوزیلند، نیجریه، مونتسرات، جامائیکا، گویان، گرنادا، غنا، دومنیکا، کامرون، جزایر کیمن، جزایر ویرجین انگلیس، بوتسوانا، برمودا، بنین، بلیز، باربادوس، باهاما، استرالیا، آنتیگوا و باربودا، آنگویلا، کانادا.

ویزای تحصیل در کانادا بدون آیلتس
با توجه به مقررات جدید ویزای کانادا، حتی اگر امتیازات آیلتس را نداشته باشید مشکلی در ویزای دانشجویی وجود نخواهد داشت. طبق آخرین قوانین دانشجویان بین المللی فقط باید پذیرش خود را در دانشگاهی در کانادا ثابت کنند تا واجد شرایط ویزای تحصیلی باشند. بنابراین دانشجویانی که بدون نمره آیلتس برای ویزا در کانادا اقدام می کنند باید مدارکی را ارائه دهند تا ثابت کنند دانشگاه آنها به نمره آیلتس نیازی ندارد. این مقررات توسط دولت کانادا وضع شده است تا دانشجویان بین المللی واقعی را که واقعاً مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستند، جذب کند.

قبل از درخواست:
قبل از اینکه برای مجوز تحصیل اقدام کنید، با نزدیکترین سفارت کانادا تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آیا آنها بدون IELTS درخواست مجوز تحصیل در کانادا را قبول می کنند یا خیر. ممکن است نامه ای از دانشگاه DLI خود در کانادا خواسته شود مبنی بر اینکه برای شرکت در برنامه ای که انتخاب کرده اید نیازی به شرکت در آزمون آیلتس نیست. مهم است که قبل از اقدام به ویزای دانشجویی در کانادا بدون آیلتس ابتدا با سفارت تماس بگیرید.

با این حال، هنگامی که آیلتس ندارید، در واقع باید نامه مهارت خاصی به زبان انگلیسی داشته باشید. نامه مهارت نامه ای است که دانشگاه قبلی شما صادر کرده است. این نامه نشان می دهد که تسلط شما به زبان انگلیسی قابل قبول است و شما شایسته پذیرش در دانشگاه هستید. اگر دانشگاه ها نامه Proficiency Letter را قبول کنند، پس شما می توانید در کانادا تحصیل کنید.

بنابراین، اگر در مورد مهاجرت به کانادا فکر می کنید و می خواهید در این کشور تحصیل کنید، فقط به یاد داشته باشید که قادر به انجام این کار خواهید بود. چه آیلتس داشته باشید و چه نداشته باشید، فرقی نمی کند.

SDS و تحصیل در کانادا بدون آیلتس:
برای تسریع در روند ویزای دانشجویی کانادا برای دانشجویان متقاضی چین، هند، مراکش، پاکستان، فیلیپین، سنگال و ویتنام، SDS (جریان مستقیم دانشجویی) برای ویزای دانشجویی معرفی کرده است. تحت SDS نمره آیلتس دانشجو باید به طور کلی 6.5 باند و در هر واحد 6.0 باشد. کل هدف SDS برای کاهش زمان پردازش ویزای دانشجویی کانادا است. بنابراین، اگر SDS را انتخاب می کنید، آیلتس ضروری است. اگر دانشجویی بخواهد بدون آیلتس در دانشگاه کانادا تحصیل کند، درخواست وی در گروه درخواست ویزای دانشجویی عادی قرار می گیرد و به همین ترتیب ارزیابی می شود.
 

➕ بیشتر بخوانید:


 نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش