کار در خارج از کشور: چند وب سایت عالی برای یافتن شغل در خارج از کشور

آیا به دنبال پیدا کردن شغل  مناسب در خارج از کشور هستید، اما ایده ای برای شروع کار ندارید؟ همانطور که اینترنت روند یافتن شغل در داخل کشور را آسان کرده است، جستجوی کار بین المللی را نیز ساده کرده است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

برای کشف چگونگی شروع جستجوی کار در یک کشور دیگر، این 5 وب سایت - همه ایجاد شده اند تا سفر شما کمی آسان تر شود - ادامه مطلب را بخوانید

1. GoAbroad
GoAbroad یک سایت شناخته شده آموزشی و تجربه سفر بین المللی است. با داشتن یک پایگاه داده با بیش از 18000 برنامه تأیید شده، یک منبع عالی برای افرادی است که مایل به یافتن کار یا کارآموزی در خارج از کشور، تدریس زبان انگلیسی در یک کشور دیگر یا تحصیل در خارج از کشور هستند.
در بالای صفحه اصلی، چندین دسته مختلف را مشاهده خواهید کرد: برای دیدن لیستی از برنامه های برجسته در آن گروه، یکی را انتخاب کنید. برای خواندن خلاصه و بررسی نوشته شده توسط شرکت کنندگان قبلی می توانید بر روی هر یک از برنامه ها کلیک کنید.

اگر از تعداد گزینه ها بیش از حد خسته شده اید و از نحوه انتخاب خود مطمئن نیستید، کافیست بر روی دکمه "Help Me Pick a Program" در بالای صفحه اصلی کلیک کنید و پرسشنامه را پر کنید. GoAbroad شما را با برنامه هایی مطابقت می دهد که متناسب با خواسته ها و نیازهای شما باشد.

اگر دانشجو هستید می توانید از این سایت برای یافتن بورس های تحصیلی برای تأمین هزینه های برنامه استفاده کنید.

اگر علاقه مند به گرفتن شغل معلمی هستید، GoAbroad همچنین می تواند به شما کمک کند از قبل گواهینامه بگیرید. از بین دوره های TEFL (آموزش انگلیسی به عنوان زبان خارجی) که می تواند به صورت آنلاین تکمیل شود، یکی را انتخاب کنید. اکثریت قریب به اتفاق کارفرمایان معلمانی را که گواهینامه TEFL ندارند استخدام نمی کنند، بنابراین وقت گذراندن برای گذراندن یکی از این دوره ها شانس شما برای گرفتن شغل تدریس زبان انگلیسی در خارج را بسیار افزایش می دهد. 

 آیا می توانم بدون مدرک شغل بگیرم؟
پاسخ: اگر لیسانس ندارید، باز هم می توانید شغل تدریس انگلیسی در خارج از کشور را پیدا کنید! در حالی که کشورها و مدارسی وجود دارند که معلمان خود را ملزم به داشتن مدرک تحصیلی می کنند، موارد دیگری نیز وجود ندارد.

موقعیت کار بین المللی بیشتر را در اینجا مشاهده کنید.

 آیا اگر به زبان آن کشور صحبت نکنم آیا می توانم یک شغل بگیرم؟
پاسخ: بله برای آموزش زبان انگلیسی در یک کشور خارجی تنها زبانی که باید بدانید انگلیسی است. ندانستن زبان محلی این کشور چالش هایی دارد، اما می تواند برای تدریس شما نیز مفید باشد. در واقع بسیاری از مدارس ترجیح می دهند معلمان انگلیسی آنها به زبان محلی صحبت نکنند، بنابراین دانش آموزان کاملاً انگلیسی غوطه ور هستند.

2. Transitions Abroad
Transitions Abroad، به دلیل ماموریت خود برای کمک به مردم "Transitions" به درک و درک بیشتر از جهان، نامگذاری شده است، یک منبع عالی برای هر کسی است که به دنبال کار و کار در خارج از کشور است.

علاقه مند به آموزش انگلیسی در خارج از کشور هستید؟ کار در مزرعه چطور؟ یا در صنعت گردشگری و مهمان داری؟ یا شاید شما هم دوست دارید یک au pair باشید؟ می توانید از طریق فرصت های شغلی در همه این دسته ها جستجو کنید.

اگر بیشتر علاقه مند به داشتن یک حرفه طولانی مدت در خارج از کشور هستید، این سایت همچنین مقالاتی با مشاوره در مورد چگونگی دستیابی به حرفه بین المللی رویاهای خود ارائه می دهد. بیاموزید که چگونه یک نمایه اشتغال بین المللی ایجاد کنید، یک رزومه بین المللی موثر بنویسید، شبکه ای برای مشاغل بین المللی و موارد دیگر تهیه کنید. با مقالاتی مانند "چگونه به عنوان کارآموز خارج از کشور شروع کنیم و مدیر عامل شویم" الهام بگیرید.

این سایت همچنین منابعی را برای کمک به شما آماده می کند تا پس از تأمین شغل برای زندگی در خارج از کشور آماده شوید. می توانید اطلاعاتی در مورد:  
3. Greenheart Travel
Greenheart Travel اختصاص داده شده است تا به جوانان و بزرگسالان کمک کند تا با سفر به دنیا، دیدگاه جهانی خود را تغییر دهند. همانطور که از نام آن پیداست، این سازمان همچنین متعهد به ترویج شیوه های سبز و ایجاد پایداری در جوامع بین المللی خود است و از خود به عنوان "سازمان تبادل سازگار با محیط زیست پیشرو" یاد می کند.

سفر گرین هارت به نوجوانان این فرصت را می دهد تا در اردوی زبان در خارج از کشور شرکت کنند، داوطلبانه در کاستاریکا یا سریلانکا حضور داشته باشند و یا در خارج از کشور در کشورهایی مانند آرژانتین، کاستاریکا، آلمان، ژاپن، نیوزیلند و ... تحصیل کنند.

بزرگسالان می توانند از بین برنامه های مختلف داوطلب و خارج از کشور کار کنند. مطمئناً فرصتی پیدا خواهید کرد که مورد علاقه شماست، خواه حفاظت از محیط زیست در پرو، مشاور اردوگاه تابستانی در ایتالیا، تدریس زبان انگلیسی در چین یا یکی دیگر از برنامه های Greenheart Travel.

اگر به ایده آموزش انگلیسی در یک کشور خارجی علاقه مند هستید، اما هنوز مطمئن نیستید که می خواهید به یک ترم یا یک قرارداد یک ساله متعهد شوید، برنامه Homestay Abroad ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. این موقعیت داوطلب به شما این فرصت را می دهد که به مدت یک تا سه ماه در یک خانواده میزبان زندگی کنید و هفته ای 15 ساعت به زبان انگلیسی درس دهید.

4. BUNAC
کلوپ دانشگاههای بریتانیا در آمریکای شمالی برنامه ای است که در زمینه کار در خارج از کشور و فرصتهای داوطلب تخصص دارد.

در بالای صفحه اصلی آن یک ابزار "یافتن ماجراجویی بعدی من" قرار دارد که می توانید آن را براساس مقصد فیلتر کنید - برنامه هایی در کشورهای مختلف وجود دارد که در آن انتظار می رود - یا براساس علاقه - مشاغل تابستانی، مهمان داری، دریایی، حیات وحش و حفاظت، ساخت و ساز، تدریس و غیره
 
این وب سایت لیستی از تمام برنامه هایی را که در آن گروه قرار می گیرند به شما ارائه می دهد.

بسیاری از گزینه های برنامه فرصت های داوطلبانه و کارآموزی است. آیا می خواهید به کودکان محروم در آفریقا ورزش دهید؟ یا در یک پرورشگاه در نپال داوطلب شوید؟ یا در والنسیا، اسپانیا کارآموز هستید؟ با BUNAC می توانید از بین این برنامه ها و موارد دیگر یکی را انتخاب کنید.

همچنین برنامه هایی برای کار در خارج از کشور وجود دارد که در:
BUNAC به شما در روند درخواست ویزای کار کمک می کند و منابعی را در اختیار شما قرار می دهد تا پس از ورود به کشور انتخابی خود در یافتن شغل و محل اقامت به شما کمک کند.

این برنامه ها برای کسانی که می خواهند قبل از رفتن به مدرسه یک سال فاصله بگیرند یا هر کسی که می خواهد از کار خود فاصله بگیرد بسیار خوب است. شما نه تنها فرصت کار در خارج از کشور، بلکه کشف مکان های جدید و ملاقات با افراد جدید را خواهید داشت.

5. Easy Expat
Easy Expat شامل تبلیغات طبقه بندی شده بین المللی، انجمن های گفتگو و لیست های شغلی برای مهاجران در سراسر جهان است. این منبع می تواند به شما در یافتن شغل در خارج از کشور، بلکه یک آپارتمان، یک هم اتاقی، مبلمان دست دوم یا ماشین نیز کمک کند.

اگر برای ورود به سیستم عضویت رایگان ثبت نام کنید، می توانید در انجمن های گفتگو شرکت کرده و سوالاتی راجع به کار در خارج از کشور در کشور مورد نظر خود بپرسید.

➕ بیشتر بخوانید:
کدام کشورها برای مهاجرت ایرانیان بهتر است؟
بالاترین دستمزد‌ها در کدام کشور‌ها پرداخت می‌ شود؟

در کدام کشورگرفتن ویزای کار و پیدا کردن شغل راحت‌تر است

 

1 دیدگاه

 • محمد علی غفاری
  1400-05-26 00:12:28
  با سلام اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان از دانشگاه علامه طباطبایی هستم . آیا می تونم کاری در خارج پیدا کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-26 21:44:36
   سلام. متاسفانه این شغل خیلی کم هست و تعداد کمی دانشگاه در جهان این رشته رو دارند.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش