راهنمای دریافت بهترین بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

دانشجویانی که تحصیل در خارج را انتخاب می کنند توجه داشته باشند که تجربه فراموش نشدنی تحصیل در خارج از کشور نیز با قیمت بالایی همراه است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بسیاری از بورس های تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی در خارج از کشور که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که کمک می کند تا تحصیل شما در خارج از کشور مقرون به صرفه تر شود.

در زیر، خلاصه ای از بورس های تحصیلی رایج  و مشاوره برای جلوگیری از کلاهبرداری و دریافت این برنامه ها را مشاهده کنید. همچنین بهترین بورسیه ها و کمک های بلاعوض در در ادامه مطلب خواهید یافت.


کمک هزینه های تحصیلی، بورس تحصیلی و وام
شما بدون شک در جستجوی یافتن کمک مالی برای تحصیل در خارج از کشور با اصطلاحات "کمک هزینه"، "بورس تحصیلی" و "وام" روبرو شده اید. این مطلب به کمک های بلاعوض و بورس تحصیلی متمرکز است، اما درک کامل هر یک از این اصطلاحات به شما کمک می کند انواع کمک های مالی موجود را درک کنید.

همچنین به شما کمک خواهد کرد که در هنگام تأمین کمک مالی دانشجویان بین المللی، کمک هزینه تحصیلی یا بورس تحصیلی بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کمک های مالی چیست؟
کمک هزینه ها معمولاً بر اساس نیاز مالی به دانشجویان اعطا می شود. آنها به بازپرداخت نیاز ندارند. Student.Grant.org می گوید اکثر کمکهای مالی دانشجویان بین 500 تا 2000 دلار متغییر است.

بیشتر کمک های مالی به دریافت کنندگان براساس درآمد تعلق می گیرد، اما برخی اوقات بر اساس پیشرفت تحصیلی اعطا می شود. انواع دیگر کمک های مالی براساس علایق و نیازهای دیگر اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی چیست؟
بورس های تحصیلی غالباً براساس یک سیستم شایستگی انجام می شود و به دانشجویانی تعلق می گیرد که از نظر علمی عملکرد خوبی داشته باشند، یا در یک فعالیت ورزشی فوق العاده رقابت داشته باشند یا استعدادی از خود نشان دهند.

سایر بورس های تحصیلی براساس مشارکت، توانایی ها، قومیت، نژاد یا جنسیت جامعه متقاضی است. بورس های تحصیلی مانند کمک های مالی یک جایزه مالی است، بنابراین نیازی به بازپرداخت آنها نیست.

وام چیست؟
یکی از بزرگترین تفاوتهای بین کمکهای بورسیه، بورس تحصیلی و وامها این است که پول مربوط به وام "قرض گرفته شده" تلقی می شود و باید تا تاریخی مشخص بازپرداخت شود.

وام ها از نظر سود و زمان شروع بازپرداخت با یکدیگر متفاوت هستند. طبق گزارشی در سال 2017 توسط نیوآمریکا، میانگین نرخ وام دانشجویان 5.8٪ است.

سود وام دانشجویی چیست؟
وام گیرندگان وام دانشجویی باید هزینه اضافی را که به عنوان سود پولی که برای پرداخت هزینه تحصیل می گیرند، بپردازند. این هزینه درصدی از کل مبلغ قرض گرفته شده توسط وام دهنده است و باید علاوه بر مبلغ کل وام پرداخت شود.

دو نوع عمده وام وجود دارد: وام های بودجه ای فدرال و وام های خصوصی. دانشجویان بین المللی معمولاً واجد شرایط وامهای فدرال نیستند و باید به وامهای ارائه شده توسط بانکهای خصوصی و سایر موسسات وام دهنده اعتماد کنند.

انواع بورس و کمک هزینه تحصیلی
شرایط برای تحصیل در خارج از کشور با بورس تحصیلی متفاوت است. انواع بورس های تحصیلی و بورس تحصیلی بین المللی در دسترس است.

در اینجا برخی از دسته های مختلف بورس و کمک هزینه تحصیلی آورده شده است:

بر اساس درآمد: اکثر کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی به دانشجویان بر اساس درآمد یا درآمد خانواده است. کمک های مالی مبتنی بر درآمد معمولاً توسط نهادی دولتی اعطا می شود.

لیاقت علمی: برخی از کمکهای مالی بر اساس لیاقت و موفقیت تحصیلی اعطا می شود. آنها معمولاً براساس رتبه بندی تحصیلی و معدل ارائه می شوند.

مهارت های هنری / موسیقی: دانشجویان با استعداد هنری یا موسیقی ممکن است بتوانند هنگام تحصیل در خارج از کشور در یک موسسه هنری، از کمک هزینه هنری برخوردار شوند که می تواند از آنها پشتیبانی کند.

علایق تحصیلی: بورس و کمک هزینه تحصیلی می تواند به طور خاص دانش آموزان علاقه مند به مطالعه یک موضوع خاص مانند ریاضیات یا علوم را هدف قرار دهد.

علایق فوق برنامه: این کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی برای دانشجویان علاقه مند به ورزش، فرهنگ، داوطلبانه یا فعالیت های دیگر که مستقیماً با درآمد و شایستگی آموزشی ارتباط ندارند، طراحی شده است.

مختص دانشجو: برخی از کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی براساس عواملی مانند جنسیت، نژاد، مذهب، خانواده و سابقه پزشکی واجد شرایط هستند. بورسیه های اقلیت رایج ترین در این گروه است.

مبتنی بر مقصد: دولت ها ممکن است به دانشجویانی که تحصیل در خارج از کشور خود را انتخاب می کنند بورس تحصیلی اعطا کنند.

چگونه از کلاهبرداری جلوگیری کنیم
از هر تبلیغات بورسیه ای که از ابتدا اطلاعات کارت اعتباری یا حساب بانکی را درخواست می کند، آگاه باشید.

علاوه بر این، تعهداتی که ادعا می کنند توسط "بنیاد ملی" انتخاب شده اید یا در مسابقه ای که هرگز برای آن اقدام نکرده اید، فینالیست شده اید می تواند نشانه کلاهبرداری باشد.

طبق کمیسیون تجارت فدرال در مورد بورس تحصیلی و کلاهبرداری کمک مالی، باید در مورد این عبارات رایج که اغلب توسط کلاهبرداران استفاده می شود محتاط باشید:

"بورس تحصیلی تضمین شده است یا پول شما پس داده می شود."
"شما نمی توانید این اطلاعات را در جای دیگری بدست آورید."
"من فقط به کارت اعتباری یا شماره حساب بانکی شما برای برگزاری این بورس تحصیلی نیاز دارم."
"ما همه کارها را انجام خواهیم داد. شما فقط هزینه پردازش را پرداخت می کنید. "
"بورس تحصیلی برای شما هزینه دارد."

نکات کاربردی
تلاش صادقانه ای در روند درخواست داشته باشید تا به شانس بیشتری برای دریافت کمک هزینه تحصیلی یا بورس کمک کنید. در زیر چند دستورالعمل آورده شده است که باید در مراحل درخواست خود دنبال کنید.

رزومه خود را به روز کنید تا مرتبط ترین مشاغل، فعالیت های فوق برنامه و کارهای داوطلبانه خود را در آن بگنجانید.

اطلاعات و دستورالعمل های مربوط به هر بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی را بخوانید.

وقت خود را برای جستجوی برنامه ها اختصاص دهید تا از بهترین شانس ممکن برای دریافت بورس یا کمک هزینه تحصیلی اطمینان حاصل کنید.

تمام مهلت های برنامه را ثبت کنید.

آنچه شما برای اخذ بورس نیاز دارید
بسیاری از کمک هزینه های تحصیلی و بورس تحصیلی مستلزم ارائه مدارک پشتیبانی با درخواست خود هستند. 

رونوشت - برنامه بورس تحصیلی خود را با دقت بخوانید تا بدانید که چه کارنامه هایی را باید وارد کنید (به عنوان مثال دبیرستان، کارشناسی و غیره).

مقاله -  نوشتن بهترین مقاله برای بورس تحصیلی در خارج از کشور 

نمونه کارها - ممکن است لازم باشد هنگام اعمال بورسیه های مرتبط با هنر، موسیقی، علوم، معماری یا خدمات اجتماعی، نمونه کارهای خود را ارائه دهید. 

گذرنامه

نامه پذیرش از یک دانشگاه یا برنامه 

بورس و کمک هزینه تحصیلی را از کجا بیابید
چهار مکان اصلی وجود دارد که می توانید به دنبال بورس تحصیلی و فرصت های کمک هزینه باشید. این مکان ها مکان های خوبی برای شروع جستجوی شما و کمک به تقویت لیست گزینه های کمک مالی هستند.

با دانشگاه جدید خود تماس بگیرید. یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات در مورد بورس های تحصیلی موجود، تماس با دانشگاهی است که میخواهید در آن تحصیل کنید. ممکن است دانشگاه جدید شما بورس تحصیلی ویژه دانشجویان بین المللی متشکل از یک پروسه درخواست کوتاه مدت را ارائه دهد، یا شما فقط با مراجعه به برنامه واجد شرایط می شوید.

با دانشگاه فعلی خود تماس بگیرید. دانشگاه فعلی شما به همان اندازه دانشگاه جدید شما امکان کمک مالی دارد. با برخی از دانش آموزان در دانشگاه خود که در خارج از کشور تحصیل کرده اند در مورد کمک مالی صحبت کنید. فقط با مراجعه به دفتر تحصیل در دانشگاه خارج از کشور، بورس تحصیلی پیدا کنید.

با گروه خود در دانشگاه تماس بگیرید دانشجویانی که در برنامه پیشنهادی سازمانی پذیرفته شده اند می توانند از برنامه خاص خود کمک مالی کنند.

از موتورهای جستجو برای بورس تحصیلی استفاده کنید. بسیاری از وب سایت ها موتورهای جستجو را ارائه می دهند که به دانشجویان امکان جستجوی فرصت های بورس تحصیلی و حتی فیلتر کردن بر اساس نوع کشور و نوع مدرک را می دهد. چند وب سایت شامل:

 StudyAbroad.com
 CollegeBoard.org
 GoAbroad.com

wikigeram.com/scholarships

بورس و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در آمریکا
اگر دانشجوی بین المللی هستید و قصد تحصیل در ایالات متحده را دارید، این بورسیه ها و کمک هزینه ها را کاوش کنید.

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت Fulbright Foreign Student Program- برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سراسر جهان که در ایالات متحده تحصیل می کنند.

برنامه بورسیه هوبرت هامفری Hubert Humphrey Fellowship Program - برای متخصصان جوان و متوسط ​​کار از کشورهای خاص علاقه مند به یک سال تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده

بورس تحصیلی #YouAreWelcomeHere Scholarship - برای دانشجویان یک کالج یا دانشگاه شرکت کننده که علاقه و ابتکار عمل خود را در ارتقا in یادگیری بین فرهنگی نشان می دهند

بورس تحصیلی Preply Scholarship  - برای دانش آموزان بین 16 تا 35 سال

بورس تحصیلی Cappex American Scholarships- برای دانشجویان دبیرستان یا دانشگاه

بورس تحصیلی بین المللی انجمن زنان دانشگاهی آمریکا American Association of University Women (AAUW) International Fellowship - برای زنان غیرآمریکایی که می خواهند کارشناسی ارشد یا دکترای خود را در ایالات متحده دریافت کنند.

بورس تحصیلی بین المللی بنیاد آقاخانAga Khan Foundation International Scholarship - برای دانشجویان از کشورهای خاص در حال توسعه که هیچ منبع مالی دیگری برای تحصیلات تکمیلی خود ندارند

جوایز رهبری جامعه مدنیCivil Society Leadership Awards - برای دانشجویان کارشناسی ارشد از کشورهای خاص که به ایجاد تغییرات اجتماعی اختصاص داده شده اند

بورس تحصیلی Conacyt Scholarships - برای دانشجویان مکزیکی که تحصیلات خود را در خارج از دانشگاه انجام می دهند

برنامه اعتبار بورسیه ColFuturo Scholarship Credit Program - برای دانشجویان کلمبیایی که تحصیلات تکمیلی خود را در خارج از کشور دنبال می کنند

برنامه بورس تحصیلی تحصیلات تکمیلی مشترک ژاپن / بانک جهانیThe Joint Japan / World Bank Graduate Scholarship Program - پوشش مالی جامع برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که از توسعه کشور خود پشتیبانی کرده اند و متقاضی برنامه کارشناسی ارشد مرتبط با توسعه هستند

بورسیه های مالی MPOWER Financing Scholarships- برای دانشجویان بین المللی و DACA

 بورس تحصیلی بین المللی صلح P.E.O. International Peace Scholarship- برای زنان از کشورهای دیگر که مدرک کارشناسی ارشد خود را در ایالات متحده می گیرند


بورس تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویانی بین المللی در دیگر کشورها

بورس تحصیلی Rotary Peace Fellowship Scholarship - برای دانشجویانی که در دانشگاه های شرکت کننده دوره کارشناسی ارشد را دنبال می کنند

بورس تحصیلی موسسه سوئد Swedish Institute Scholarships - برای دانشجویانی که در سوئد مدرک کارشناسی ارشد را دنبال می کنند

برنامه تعالی بورس تحصیلی ایفل Eiffel Scholarship Program of Excellence- برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در فرانسه که در رشته های اقتصاد، مهندسی، حقوق یا علوم سیاسی تحصیل می کنند

بورس تحصیلی Chevening Scholarships - برای دانشجویان خارجی که در انگلیس برنامه کارشناسی ارشد را دنبال می کنند

بورس تحصیلی IES Abroad Scholarships - یک برنامه برای گزینه های مختلف بورس تحصیلی برای شهروندان ایالات متحده آزاد است

برنامه بورس تحصیلیFulbright Scholarship Program- برای شهروندان ایالات متحده که به دنبال تحصیلات تکمیلی یا سایر تحصیلات عالی هستند

بورس و کمک هزینه تحصیلی CIEE Study Abroad Scholarships and Grants  - بورس های تحصیلی مبتنی بر نیاز، مبتنی بر لیاقت و برنامه برای شهروندان ایالات متحده

بنیاد بورس تحصیلی دانش پژوهان جهانی The Foundation for Global Scholars Scholarship- برای شهروندان ایالات متحده که در یک برنامه کارشناسی ثبت نام می کنند و مشتاق ایجاد تغییر در جوامع محلی خود و در مقیاس جهانی هستند


به محض پذیرفته شدن در یک برنامه تحصیل در خارج از کشور، لیستی از بورسیه های تحصیلی را ایجاد کنید که برای آن شرایط لازم را دارید. سپس درخواست خود را شروع کنید. فرصت تحصیل در خارج از کشور را فقط به دلیل بالا بودن قیمت از بین نبرید.

بنیادهای زیادی وجود دارند که مزایای تحصیل در خارج را می فهمند و می خواهند به دانشجویان از تمام زمینه های اقتصادی اجتماعی کمک کنند تا این فرصت را تجربه کنند.
 

➕ بیشتر بخوانید:


 نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش