نامه رئیس سازمان برنامه بودجه درباره همسان سازی حقوق اساتید

به گزارش ویکی گرام، مجوز اصلاح احکام در خصوص ضرایب فوق‌العاده جذب و فوق‌العاده مخصوص(شغل) اعضای هیات علمی وزارت علوم جهت همسان‌سازی با وزارت بهداشت از سوی رئیس سازمان برنامه بودجه تایید و صادر شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه کشور در نامه‌ای به منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، مجوز اصلاح احکام در خصوص ضرایب فوق‌العاده جذب و فوق‌العاده مخصوص (شغل) اعضای هیأت علمی وزارت علوم جهت همسان‌سازی با وزارت بهداشت را تأیید و صادر کرد.

متن نامه رئیس سازمان برنامه بودجه به شرح زیر است:

بازگشت به نامه شماره ۱۴۸۹۰/و مورخ ۳۰/‌۰۱/‌۱۴۰۰‬ در خصوص همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حقوق اعضای هیأت علمی غیربالینی دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موضوع جز (۲) بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به استحضار می‌رساند:

همسان سازی ضریب فوق العاده ویژه اعضای هیأت علمی و همچنین ضرایب فوق العاده جذب و فوق العاده مخصوص(شغل)، معادل ضرایب مورد استفاده در احکام اعضای هیأت علمی غیربالینی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در قالب موارد عنوان شده در نامه صدرالاشاره از جمله دستورالعمل یادشده، منوط به رعایت قوانین و مقررات مربوطه بویژه مفاد تبصره مذکور و طرح و تصویب موضوع در جلسات هیأت‌های امنا بلامانع است.

مقتضی است اصلاح احکام در خصوص ضرایب فوق العاده جذب و فوق العاده مخصوص (شغل) با تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌های مرتبط و بعد از ابلاغ اعتبار تبصره یاد شده صورت پذیرد.

وزارت علوم نیز در اطلاعیه‌ای از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تابعه خود خواست برای همسان‌سازی حقوق خود با وزارت بهداشت تا اطلاع‌ثانوی منتظر بمانند.

وزارت علوم اعلام کرد: اعتبار مورد نیاز برای همسان‌سازی در بودجه سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها تعیین نشده، بلکه بایستی حسب قانون از محل پیش‌بینی شده، تعیین و ابلاغ شود.

بر همین اساس، قانون‌گذار در بند «و» تبصره «۲» قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به دولت اجازه داده است تا سقف یک میلیون و پانصد هزار میلیارد ریال از محل ارائه حق‌الامتیاز، واگذاری سهام و حقوق مالکانه، واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و طرح‌های سرمایه‌گذاری متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی و همچنین واگذاری اموال و دارایی‌های غیرمنقول در موارد مندرج در ذیل بند یاد شده از جمله، «همسان‌سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حقوق اعضای هیأت علمی غیر بالینی دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» هزینه کند.

طی نامه شماره ۴۷۵۲۴ مورخ 6/ 2/ 1400رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، بلامانع بودن همسان‌سازی ضرایب فوق‌العاده‌های «ویژه»، «شغل» و «جذب» اعضای هیئت علمی وزارت علوم معادل با ضرایب احکام اعضای هیئت علمی غیر بالینی وابسته به وزارت بهداشت، تاکید شده.

احکام همسان‌سازی برای اصلاح ضرایب فوق‌العاده‌های شغل و جذب پس از تأمین اعتبار امکان‌پذیر است و به استناد تاکید ذکر شده در این نامه، امکان صدور احکام برای ضرایب فوق بلافاصله پس از تصویب در هیأت‌های امنا امکان پذیر نیست.

با توجه به قول مساعد رئیس سازمان برنامه و بودجه و هماهنگی‌های انجام شده و در دست انجام با آن سازمان، در اولین فرصت نسبت به فراهم شدن شرایط برای صدور احکام همسان‌سازی اقدام خواهد شد.

اطمینان داده می‌شود که مسولان ستاد وزارت و رؤسای دانشگاه‌ها پیگیر ابلاغ اعتبار مربوطه هستند.

➕ بیشتر بخوانید:
دانشجویان دکتری خواستار تعویق آزمون جامع شدند
نهایی شدن روش اجرایی همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش