سوالات انگلیسی مصاحبه دکتری چیست؟

سوالی که به طور معمول داوطلبان دکتری می پرسند این است که مصاحبه انگلیسی آزمون دکتری به چه صورت برگزار می شود؟ چه مدت زمان به آن اختصاص می یابد و یا اینکه چه سوالاتی در مصاحبه انگلیسی دکتری متداول تر است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش پرتال تحصیلات تکمیلی به طور معمول سوالاتی نظیر بک گراند آموزشی شما، و معرفی کردن خود به زبان انگلیسی جزء موارد متداول در آزمون مصاحبه است به عنوان مثال مصاحبه کننده از شما می پرسد:  Please introduce yourself ، بنابراین بهتر است مقدمه ای راجع به معرفی خودتان به انگلیسی در ذهن داشته باشید تا بتوانید راحت تر به اینگونه سوالات پاسخ دهید. در مصاحبه دکتری امکان طرح هر گونه سوال به زبان انگلیسی وجود دارد. به داوطلبان توصیه می شود مکالمه خود را تا حدی ارتقاء دهند تا بتوانند از عهده این قسمت با موفقیت بیرون بیایند. گاهاً نیز مشاهده می شود که یک متن انگلیسی جلو داوطلب گذاشته و از وی خواسته می شود متن را خوانده و ترجمه کند. البته متن بیشتر اوقات تخصصی است.

همچنین سوالات پیرامون پایان نامه نیز امری متداول است.

در رابطه با زمان اختصاص یافته به این بخش از سوالات انگلیسی معمولا یک چهارم زمان کل مصاحبه است و یا حتی کمتر. البته نمی توان نسخه جامعی برای مدت زمان پیچید.
یک نکته مهم در هنگام پاسخ به سوالات انگلیسی مصاحبه دکتری

یادتان باشد در هنگام پاسخ دهی به سوالات دکتری بایستی اطلاعات خود را به زبان انگلیسی بیان نمود و با صدایی رسا و قابل فهم به تک به تک سوالات پاسخ دهید. نکته مهمی که گاهاً فراموش می شود این است که ما فراموش می کنیم پر حرفی کنیم… بله پر حرفی. در سوالات انگلیسی هدف تشخیص مهارت زبانی شماست بنابراین سعی کنید به جوانب مختلف سوال پاسخ دهید کار خود را ادامه دهید تا زمانی که مصاحبه کنننده حرف شما را قطع کند. توصیه می شود قبل از مصاحبه بارها و بارها سوالات متداول را از خود پرسیده و با صدای بلند پاسخ دهید تا روز مصاحبه اعتماد به نفس کافی در این زمینه داشته باشید.

در این رابطه بخوانید:
همه آنچه که باید درباره مصاحبه دکتری بدانید
آزمون ept و اما و اگرهای دانشجویان دکتری

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 هفته پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
7 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
7 ماه پیش