بررسی موانع افزایش حقوق اساتید دانشگاه ها

به گزارش ویکی گرام، قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: افزایش حقوق و مزایای استادان دانشگاه‌ها و موانع تقلیل و کسر حقوق آنها در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش حقوق و مزایای استادان دانشگاه‌ها در سال جاری گفت: افزایش حقوق و مزایای استادان دانشگاه‌ها از مدت‌ها قبل انجام نشده بود.

وی با اشاره به نگرانی شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به این موضوع، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مقایسه حقوق استادان دانشگاه‌های داخل با کشورهای همسایه و تلاش‌های این کشورها برای جذب محققان و اعضای هیأت علمی ابراز نگرانی کرده بود.

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: بر همین اساس موضوع مذکور در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور بحث و بررسی شد، یک دستگاه بازرسی، ایرادی وارد کرده بود که موجب نگرانی اعضای ستاد شده بود و در جلسه مذکور این اطمینان حاصل شد که برای اجرایی شدن افزایش حقوق استادان دانشگاه‌ها مانعی ایجاد نشود.

وی درباره ایرادی که وارد شده بود، نیز افزود: بر اساس ایراد وارد شده در صورتی که برخی از اساتید قدیمی و پروفسورها مسئولیت مدیریتی هم داشته باشند آن قسمت لحاظ نشده و از حقوق شان کسر می‌شد، در واقع نکات جزئی بود که به نحوی باید ترمیم می‌شد. تمام این مباحث در جلسه بحث شد و هدف نیز این بود که اشکالات موجود، مانعی ایجاد نکرده و افزایش حقوق تقلیل پیدا نکند.

کبگانیان افزود: افزایش حقوق اساتید بسته به رتبه آنها متفاوت است.

وزیر علوم نیز پیش از این مطرح کرده بود بحث افزایش ۲۵ درصد حقوق در حال اجراست و در قانون ذکر شده که این درصد افزایش نباید بیشتر از دو و نیم میلیون تومان باشد؛ دانشگاه‌ها در حال صدور حکم هستند. روش اعمال این افزایش حقوق در تراز منفی ایجاد شده از آن حل شده، ولی مشکل سقف ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مطرح بوده که تعداد کمی از اعضای هیأت علمی درگیر این موضوع می‌شوند.

وی افزوده بود: ولی مکاتبه شده تا بحث فوق العاده مدیریت از افزایش حقوق مستمر جدا شود تا کسری کمتر شود.

➕ بیشتر بخوانید:
آمار اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌های کشور
زمان ثبت نام و مصاحبه دکتری دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش