فراخوان اردیبهشت جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها لغو شد

به گزارش ویکی گرام، دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این هیأت به دلیل انباشه شدن تعداد زیادی از پرونده‌های متقاضی جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها فراخوان اردیبهشت ماه را لغو کرد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

جواد محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره دلیل برگزار نشدن فراخوان جذب هیأت علمی در اردیبهشت ماه از سوی وزارت علوم، اظهار داشت: پیش از این فراخوان های جذب هیأت علمی دانشگاه ها در شهریور و بهمن ماه هر سال برگزار می شد، اما به دلیل این که دانشجویان فرصت جمع آوری مدارک و مستندات علمی لازم را از زمان دانش آموختگی در مقطع دکتری داشته باشند، مقرر شد این بازه زمانی به اردیبهشت و آبان ماه در سال ۱۴۰۰ تغییر کند.

وی افزود: بنابراین، موضوع آغاز نخستین فراخوان در اردیبهشت از سوی وزارت علوم مطرح شد اما به دلیل بلاتکلیف ماندن تعداد زیادی پرونده متقاضیان جذب هیأت علمی، هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی با برگزاری فراخوان در اردیبهشت ماه مخالفت کرد.

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که این پرونده ها از ۱۰ سال پیش تاکنون تعیین تکلیف نشده است، ‌تاکید کرد: بررسی نشدن این تعداد پرونده در دانشجویانی با مدرک دکتری ایجاد یأس و نا امیدی می کند و پذیرفتنی نیست؛ بنابراین دانشگاه ها باید تا فراخوان بعدی نسبت به تعیین تکلیف این پرونده ها اقدام کنند.

محمدی به یکی از دلایل بررسی نشدن این پرونده ها اشاره کرد و گفت: هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات خود بارها بر نهایی کردن پرونده های گذشته تاکید کرده بود چرا که ممکن است دانشگاهی پرونده متقاضی را مشخص کرده باشد اما فرد از این رأی راضی نباشد.

وی با بیان این که اعلام نیاز دانشگاه ها در پرونده های هیأت علمی باید بر اساس آمایش آموزش عالی باشد، اظهار داشت: این شرط باید در فراخوان بعدی جذب هیأت علمی دانشگاه های دولتی اعمال شود.

به گزارش ایرنا، حدود ۳۹ هزار پرونده از میان ۱۲ تا ۱۳ هزار متقاضی در طول ۱۰ سال گذشته تعیین تکلیف نشده است؛ البته از این تعداد پرونده ممکن است فردی سه بار در فراخوان شرکت کرده باشد و تعداد پرونده ها را به ۳۹ هزار نفر رسانده است.

➕ بیشتر بخوانید:
آمار اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌های کشور
زمان ثبت نام و مصاحبه دکتری دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش