هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در اسپانیا/ارزانترین دانشگاهها

بسیاری از دانشجویان بین المللی اسپانیا را برای تحصیلات عالی در رشته های مختلف ترجیح می دهند. آنها اسپانیا را به عنوان مقصد تحصیل در خارج از کشور برای بسیاری از برنامه های تحصیلات تکمیلی هدف قرار می دهند. دلیل اصلی این امر این است که اسپانیا دارای تعدادی از دانشگاههای عالی در سطح جهانی است که دارای شهرت زیادی برای آموزش هستند. بیایید نگاهی به هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها در اسپانیا بیندازیم.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

شهریه دانشگاه در اسپانیا بر اساس قالب پرداخت به ازای مقطع و رشته تحصیلی محاسبه می شود. بنابراین، این کار هزینه ها را با هر مقطع و رشته تحصیلی متغیر می کند، و شما می توانید برای تلاش دوم یا حتی برای بار سوم در همان دوره ثبت نام کنید. در بسیاری از مناطق، هزینه های تمام برنامه های تحصیلات نسبتاً بسیار کمتر از هزینه های دانشگاه های انگلستان است. در حقیقت، برخی از دانشگاه ها هستند که کمترین هزینه ها را در اروپا دریافت می کنند. با این حال، دانشگاه های خصوصی هزینه بالاتری دریافت می کنند.

مجمع عمومی اسپانیا برای سیاست های دانشگاه هزینه دانشگاه ها را تعیین می کند. این نهاد حاکم حداقل و حداکثر هزینه ها را بر اساس هر منطقه در سراسر کشور تعیین می کند.

دانشگاه های دولتی در اسپانیا
هیئت ها و هیئت های آموزشی شهریه دانشگاه های دولتی اسپانیا را که در سطح منطقه ای اعمال می شود، تعیین می کنند. بنابراین، در مناطق مختلف در سراسر کشور متفاوت است. به طور متوسط ​​، این هزینه از 400 تا 1000 پوند در سال است.

برای برنامه های کارشناسی، دانشجویان بین 12.50 یورو تا 36 یورو / اعتبار محاسبه می شوند که معادل 750 - 2،100 یورو در سال است.

برای برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد، دانشجویان بین 15 یورو تا 55 یورو / اعتبار محاسبه می شوند که معادل 900 تا 3300 یورو در سال است.

این هزینه برای دانشجویان محلی و دانشجویان بین المللی استاندارد است. دانشجویانی که برای بار دوم یا سوم به همان دوره می پیوندند، بالاتر از دوره معمول محاسبه می شوند. با این حال، این بیش از حداکثر مقدار تعیین شده توسط نهادهای آموزش و پرورش نیست.

هزینه های تحصیل در انواع دیگر موسسات
طبق نهادهای نظارتی، دانشگاه های خصوصی برای هر دوره از دوره های تحصیلات تکمیلی گرفته تا دوره های تحصیلات تکمیلی نباید بیش از 18000 / EUR در سال هزینه بپردازند. با این حال، برخی از مدارس بازرگانی در اسپانیا سالانه حدود 20000 یورو هزینه می گیرند.

رشته های دوره با کمترین میزان شهریه
پرستاری
قانون
اقتصاد
داروی زیستی

حداکثر هزینه تحصیل در اسپانیا برای این رشته ها از 2000 یورو در سال برای برنامه لیسانس بیشتر نیست، که در دانشگاه های دارای رتبه برتر اسپانیا موجود است. برای همان رشته های تحصیلی، برنامه های کارشناسی ارشد سالانه 3000 یورو دریافت می شود.

برای برنامه های دکترا، بسیاری از دانشگاه ها بیش از 1000 یورو در سال دریافت نمی کنند.

ارزانترین دانشگاههای اسپانیا
هزینه تحصیلات خیلی زیاد نیست، بلکه بسیاری از دانشگاه هایی که هزینه های بسیار کمی در اسپانیا دریافت می کنند بسیار زیاد است. فقط دانشگاه های خصوصی در اسپانیا هستند که هزینه های بالاتری را دریافت می کنند. در اینجا لیستی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های اسپانیا آورده شده است که شهرت زیادی نیز در اسپانیا دارند.
 
Affordable University Average Tuition Fees
University of Jaen 1000 EUR/year
Open University of Catalonia 1500 EUR/year
University of Lleida 1800 EUR/year
University of Valencia 2760 EUR/year

هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر اسپانیا
شهریه دانشگاه ها در اسپانیا به جز چند موسسه نسبتاً مقرون به صرفه است. ظاهراً دانشجویان بین المللی مشتاق تحصیل در دانشگاه های برتر اسپانیا هستند. در اینجا لیستی از دانشگاه های دارای رتبه بالا و رتبه برتر اسپانیا و هزینه های تحصیل آورده شده است.

Universitat Internacional de Catalunya:
هزینه ها از 1350 و 9000 یورو در سال است.

دانشگاه پمپئو فابرا:
هزینه های تحصیل بین 3000 تا 4000 یورو در سال است.

دانشکده مدیریت هتلداری و گردشگری CETT:
هزینه های تحصیل از 4000 شروع می شود و ممکن است به 11000 یورو در سال منجر شود.

دانشکده تجارت EAE:
هزینه ها از 12،900 تا 28،000 EUR / سال است.

دانشگاه والنسیا:
هزینه تحصیل به طور متوسط ​​2760 یورو در سال است، که برای همه دوره ها استاندارد است، بدون در نظر گرفتن رشته انتخابی به طور یکنواخت اعمال می شود.

بورس تحصیلی در اسپانیا
بورس تحصیلی برای دانشجویانی که دوره های کارشناسی ارشد و دوره های تحصیلات تکمیلی را دنبال می کنند، سخاوتمندانه ارائه می شود. علاوه بر این، دولت اسپانیا حمایت گسترده ای از دانشجویان دکترا ارائه می دهد. این برای دانشجویان بین المللی، از همه کشورها نیز قابل اجرا است. دانشجویان بر اساس شایستگی، بر اساس منطقه و بر اساس فارغ التحصیلان سالانه انواع مختلف بورس تحصیلی دریافت می کنند. به طور کلی، بورس تحصیلی توسط سه نوع ارگان ارائه می شود،

دولت اسپانیا
سازمانهای مطالعات اسپانیایی
AIFA - موسسه آمریکایی برای مطالعات خارجی

برخی از بورس های تحصیلی محبوب شامل:
انستیتوی مطالعات خارجی آمریكا انواع مختلف بورسیه های تحصیلی جزئی را برای دانشجویان از همه تنوع، زمینه و اقشار كم درآمد برای دانشجویان ارائه می دهد.

بورس تحصیلی اراسموس موندوس برای دانشجویان بین المللی که برنامه های دکترا را دنبال می کنند ارائه می شود.

بورسیه های آفریقایی در تجارت MBA

بورس تحصیلی دولت اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

هزینه زندگی در اسپانیا
اسپانیا به طور معمول یک کشور مقرون به صرفه است و هزینه زندگی در اسپانیا گزاف نیست. در بین شهرهای مختلف، بارسلونا و مادرید دو شهر گران قیمت هستند، در مقایسه با شهرهای دیگر.

متوسط ​​هزینه های زندگی در شهرهای اسپانیا: 

به طور متوسط ​​، دانشجویان حدود 6000 تا 12،000 یورو در سال را در اسپانیا هزینه می كنند. نوع محل اقامت در اسپانیایی هزینه های زندگی زیادی را در نظر می گیرد.

هزینه زندگی در بارسلونا / مادرید با احتساب کلیه هزینه ها 1300 یورو در ماه است.

در شهرهای دیگر مانند والنسیا، کادیز یا سویا، حداکثر 850 یورو در ماه است.

اقامت در اسپانیا
دانشجویان بین المللی می توانند از این دسته ها اقامتگاه اجاره کنند. آن شامل:

اقامت اختصاصی برای دانشجویان - از 350 تا 650 یورو در ماه
اجاره آپارتمان - از 500 تا 800 یورو در ماه (در صورت تقسیم، هزینه خوابگاه بسیار ارزان می شود)
اقامت در خانه - حدود 600 یورو در ماه، شامل وعده های غذایی است

به طور معمول، شما گزینه های زیادی برای انتخاب غذاهای خود در اسپانیا دارید. به طور متوسط ​​، از 200 یورو تا 300 یورو در ماه محاسبه می شود. سوپرمارکت ارزانترین نرخ مواد غذایی را در اختیار شما قرار می دهد. درج غذا همراه با محل اقامت باعث صرفه جویی در هزینه های زیادی می شود.

هزینه حمل و نقل بسیار کم است و هزینه حمل و نقل عمومی در حدود 1.5 یورو است. در هر ماه، هزینه حمل و نقل با یک کارت حمل و نقل منظم بالاتر از 60 یورو نیست.

سایر خدمات اساسی به استثنای غذا حداکثر 200 یورو در ماه محاسبه می کند که شامل اینترنت، برق، گرمایش، آب و غیره است.

هزینه های اضافی می تواند شامل بیمه درمانی باشد. با این حال، هزینه بیمه درمانی بار اضافی بر دوش دانشجویانی که قبلاً مهاجرت کرده اند نیست. زیرا بیمه درمانی برای گرفتن تاییدیه ویزا اجباری است.

➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال -2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش