زمان فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها تغییر کرد

به گزارش ویکی گرام، محمدرضا رضوان‌طلب، رییس مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد تغییر زمانی فراخوان‌های جذب هیأت علمی اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، فراخوان‌های های جذب اعضای این هیئت هر سال ۲ بار برگزار می‌شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او ادامه داد: نوبت‌های پیشین برگزاری فراخوان تا قبل از سال ۱۳۹۹، شهریور و بهمن بود که بر اساس مصوبه جدید، اردیبهشت و آبان برگزار می‌شود.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها یادآوری کرد: پس از این مصوبه، اولین فراخوان جذب این مرکز در آبان ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. در سال ۹۹ که یک فراخوان در آبان برگزار شد، سهمیه سالیانه جذب که از سوی سازمان امور استخدامی ابلاغ شد، کم یا زیاد نشد، بنابراین سهمیه ۲ فراخوان در یک فراخوانده لحاظ شد.

 رضوان‌طلب به علت تغییر زمانی این فراخوان اشاره کرد و گفت: علت تغییر زمان فراخوان، آماده شدن دانش آموختگان دکتری برای شرکت در فراخوان‌های جذب بود، چرا که آن‌ها در نیم سال ابتدایی و انتهایی هر سال دانش آموخته می‌شوند.

گفتنی است فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۱۰ آبان ۹۹ در درگاه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم،  به آغاز شد و تا ۳۰ آذر ادامه داشت.

این ثبت نام برای بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور است که امسال برای نخستین بار فقط یک در دوره برگزار شد.

مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم برای جذب هیئت علمی در سال ۱۴۰۰ تعداد ۹۴۵ نفر سهمیه به دانشگاه‌ها اختصاص داده است.

➕  بیشتر بخوانید:
شرایط جدید جذب هیئت علمی برای تدریس
چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش