آیا دانشجویان بین المللی برای اپلای نیاز به بررسی سرقت ادبی دارند؟

یافتن محل اقامت یادگیری زبان  و یافتن دوستان هنگام تحصیل در خارج از کشور چالش برانگیز است. اما شما همچنین می توانید مقداری استرس تحصیلی داشته باشید زیرا دانشگاه جدید شما احتمالاً انتظارات متفاوتی نسبت به دانشگاه های کشور خود خواهد داشت - به ویژه در مورد نوشتن مقالات مراجعه صحیح به منابع و جلوگیری از دزدی ادبی.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

چیزی مانند جستجوگر دزدی ادبی یا اسکنر دزدی ادبی اطمینان می دهد که شما منابع خود را به درستی ارجاع داده اید بنابراین می توانید از برخورد دانشگاه جدید خود جلوگیری کنید.

آیا همه باید از جستجوگر سرقت ادبی استفاده کنند؟
این رایج است که اکثر دانشگاهها پس از ارسال پژوهش ها یا مقالات شما را از طریق یک جستجوگر دزدی ادبی بررسی میکنند. شروع تحصیل در خارج از کشور متأسفانه به این معنی نیست که این قوانین اعمال نمی شود.

در حقیقت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید احتیاط کنید. در حالی که کشورهایی مانند انگلستان و استرالیا سیستم مراجعه به دانشگاه هاروارد را ترجیح می دهند به عنوان مثال آلمان ترجیح می دهد از پاورقی ها با یک صفحه ذکر شده استفاده کند.

فراموش کردن اینکه یکی از نویسندگان را در منابع خود بگنجانید دزدی ادبی محسوب می شود. حتی دزدی ادبی تصادفی می تواند عواقب شدیدی را به دنبال داشته باشد. شما ممکن است مقاله یا پایان نامه خود را به طور خودکار رد کنید.

اگر تصمیم دارید پذیرش خود را حفظ کنید از یک ردیاب دزدی ادبی استفاده کنید.دو نوع مختلف از این ردیاب ها موجود است: رایگان و مبتنی بر هزینه. هر دو گزینه مزایا و معایب خود را دارند و بسته به نیاز شما یکی از گزینه های مناسب تری خواهد بود. در زیر هر گزینه را بررسی خواهیم کرد.

جوانب مثبت و منفی یک جستجوگر دزدی ادبی رایگان
یک جستجو گر سرقت ادبی رایگان می تواند به خصوص جذاب باشد زیرا برای بودجه دانشجویی شما مناسب است. با این حال آیا بهترین گزینه برای مقاله تحقیقاتی شما است؟

مزایای مثبت و منفی رایگان ادعای سرقت علمی ادبیات:
بررسی ادبیات رایگان
وب سایت های غیر قابل اعتماد
خط مشی های محافظت از داده های گیج کننده
هزینه های پنهان
محدودیت های کلمه یا حتی شخصیت

➕ بیشتر بخوانید:
انواع سرقت علمی
سایتی رایگان برای بررسی درصد تشابه و تقلب علمی مقالات


اگر تمام پول خود را صرف سفر در خارج از کشور کرده باشید یک اسکنر سرقت ادبی رایگان جذاب به نظر می رسد اما در این میان عدم اطمینان وجود دارد. این اسکنرها با یک الگوریتم کار می کنند و ممکن است اسکنرهای رایگان فقط برای بررسی هر خط دوم یا سوم متن داده شده برنامه ریزی شده باشند. شما ممکن است آزمون دزدی ادبی خود را پشت سر بگذارید و سپس از دانشگاه خود ایمیلی دریافت کنید مبنی بر اینکه در این آزمون موفق نشده اید زیرا آنها از یک جستجوگر سرقت ادبی متفاوت با الگوریتم بهتر استفاده کرده اند.

علاوه بر این بسیاری از ارائه دهندگان نرم افزار رایگان سرقت ادبی در خارج از اروپا واقع شده اند و این بدان معناست که شما تحت حمایت قوانین محافظت از داده ها که به آنها عادت کرده اید محافظت نخواهید کرد. پایان نامه شما ممکن است از سیستم آنها درز کرده باشد یا ممکن است به طور نامحدود در پایگاه داده آنها ذخیره شود. متأسفانه وقتی این اتفاق می افتد دیگر نمی توانید مداخله کنید.

مهم: اگر از همان جستجوگر سرقت ادبی دانشگاه خود استفاده کنید و مقاله شما از سیستم پاک نشود به نظر می رسد که شما کل مقاله را سرقت ادبی کرده اید.

مطمئناً تصمیم در مورد جستجوگر ادبیات مبتنی بر هزینه کاملاً در دست شماست. با این حال هنگام تصمیم گیری مزایا و معایب هر گزینه را در ذهن داشته باشید.

اگر شما یک پایان نامه کارشناسی یا مقاله مهم را نوشته اید پرداخت بهترین هزینه برای یک ادعای سرقت ادبی برای جلوگیری از درز یا ذخیره شدن مقاله در پایگاه داده بهترین گزینه است. با این حال اگر مقاله ساده یا مقاله ای را نوشتید که چندان قابل توجه نیست احتمالاً می توانید با استفاده از یک جستجوگر دزدی ادبی رایگان کنار بیایید.

چک لیست برای یافتن ارائه دهندگان قابل اعتماد
هنگامی که بین نرم افزار سرقت ادبی رایگان و مبتنی بر هزینه تصمیم گرفتید قدم بعدی یافتن یک ارائه دهنده قابل اعتماد است. برای ایده گرفتن از موارد زیر از چک لیست پایین استفاده کنید:

حرفه ای بودن ارائه دهنده: به شرایط و ضوابط آنها نگاهی بیندازید و ببینید آیا آنها خدمات دیگری ارائه می دهند یا در سایر وب سایت ها حضور دارند.

نظرات: برخی از وب سایت های رتبه بندی مستقل را بررسی کنید. دانشجویان دیگر در مورد شرکت چه می گویند؟

سرعت اسکن دزدی ادبی: یک جستجوگر سرقت ادبی قادر نخواهد بود در کمتر از دو دقیقه کل مقاله شما را اسکن کند. در این صورت الگوریتم احتمالاً فقط هر خط دوم را بررسی می کند. انتظار دارید که اسکن قانونی حداقل 10 دقیقه طول بکشد.

نتایج بررسی سرقت علمی شما: شرکت چگونه نتایج را منتقل می کند؟ خیلی ساده نیست که به شما بگویید مقاله شما تا حدی دزدی ادبی است. باید بدانید که کدام بخشها حاوی سرقت هستند و چگونه می توانید به درستی به آنها مراجعه کنید.

محافظت از داده ها: پایان نامه یا مقاله شما باید ظرف 24 ساعت پس از اتمام اسکن دزدی ادبی از پایگاه داده شرکت حذف شود.

قیمت: گران قیمت با کیفیت بالا برابر نیست. اکثر شرکت ها قیمت خود را بر اساس تعداد کلمات تعیین می کنند.

سه مرحله در جستجوگر آنلاین سرقت ادبی
به طور معمول یک ادعای سرقت ادبی دائمی نیاز به یک فرآیند 3 مرحله ای کاربر پسند دارد. این شامل بارگذاری کار شما مرحله ای است که الگوریتم کار شما و روند بهبود را اسکن می کند.

مرحله 1: بارگذاری
شما باید پایان نامه یا مقاله تحقیقاتی خود را در سرور شرکت بارگذاری کنید. فراموش نکنید که ظرف 24 ساعت حذف خواهد شد زیرا می خواهید سخت کوشی شما به عنوان مالکیت معنوی خود باقی بماند. به خصوص یک جستجوگر ادبیات یشرفته به شما امکان می دهد هر نوع پرونده را بارگذاری کنید اما باید این مورد را دوبار بررسی کنید.

مرحله 2: اسکن
الگوریتم به احتمال زیاد مقاله شما را قبل از مقایسه با پایگاه داده حاوی میلیاردها منبع به بخشهای جداگانه تقسیم می کند. بخشهایی که به عنوان دزدی ادبی شناخته می شوند باید در یک گزارش جامع جمع آوری شوند.

مرحله 3: بهبود
هنگامی که ردیاب سرقت ادبی اسکن متن را به پایان رساند باید یک ایمیل با گزارش سرقت ادبی دریافت کنید. اگر یک بررسی دقیق دزدی ادبی را با کیفیت بالا انتخاب کرده باشید این گزارش شامل پیوندها به همه وب سایت ها و مقالاتی است که به عنوان سرقت ادبی شناخته شده است. برای بهبود بخشهای دزدی ادبی لازم است که گذرها را مجدداً مورد استفاده قرار دهید مرجع یا اصلاح شود.

نکته کلیدی: از سرقت ادبی بپرهیزید
اتهام سرقت ادبی می تواند برای تحصیل و سمت علمی شما مضر باشد. ایمن بودن بهتر از تأسف است بنابراین قبل از ارسال مقاله یا پایان نامه خود از یک جستجوگر دزدی ادبی استفاده کنید تا خطرات را از بین ببرد.

به یاد داشته باشید ممکن است بتوانید با یک جستجوگر دزدی ادبی رایگان برای مقاله کوچکتر کنار بیایید با این حال ما کاملاً توصیه نمی کنیم که برای پایان نامه خود از اسکنر دزدی ادبی رایگان استفاده کنید. در این صورت ارزش آن است که برای محافظت از مالکیت معنوی خود هزینه کمی پرداخت کنید.

جستجوی سریع Google گزینه های فراوانی را که در دسترس شماست به شما نشان می دهد!

➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش