برترین دانشگاه های سراسر جهان در رتبه بندی کیو اس 2022

دانشگاه های برتر ایالات متحده و کانادا
204 مورد از برترین دانشگاه ها QS World Rankings امسال در ایالات متحده و کانادا است.

ایالات متحده در این رتبه بندی 177 از این دانشگاه ها، از جمله 19 ورودی جدید در سال جاری - بیشترین تعداد از هر کشور در این شاخص است. همانطور که در بالا ذکر شد، MIT برای دهمین سال در رتبه برتر ایالات متحده قرار دارد - یک موفقیت باورنکردنی. در همین حال، کانادا دارای 28 دانشگاه رتبه بندی شده، از جمله مدرسه عالی کانادا، دانشگاه تورنتو، رتبه بندی در مکان 26 است.

دانشگاه های برتر اروپا
اروپا در این رتبه بندی در مجموع 492 مدرسه در رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی امسال قرار دارد.

اکثر اینها در اروپای غربی یافت می شود، که 251 دانشگاه از جمله بالاترین رتبه در مدارس اروپایی، دانشگاه آکسفورد انگلستان را در اختیار دارد، که رتبه دوم جهانی را دارد.

اروپای شرقی دارای 134 مدرسه در این فهرست است. بیشتر اینها در روسیه هستند، از جمله مدرسه با بالاترین رتبه در شرق اروپا، دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو در رتبه 78 قرار دارد. اروپای جنوبی ادعا می کند 81 موسسه را در اختیار دارد، در رده 142 ایتالیا Politecnico di Milanoin.

اسکاندیناوی امسال میزبان 26 دانشگاه دارای رتبه بندی است که توسط دانشگاه دانمارک کپنهاگ در 79 مشترک رهبری می شود.

دانشگاه های برتر خاورمیانه
در مجموع 69 دانشگاه دارای رتبه بندی در خاورمیانه یافت می شوند. این دانشگاه ها توسط دانشگاه ملک عبدالعزیز (KAU) در عربستان سعودی هدایت می شوند. KAU پس از جهش چشمگیر 34 موقعیت امسال، در سال 2022 در رتبه 109 جهان قرار دارد. عربستان سعودی امسال مجموعاً 14 دانشگاه را ادعا می کند.

مصر با 13 مدرسه برجسته دومین تعداد ورودی را دارد. امارات متحده عربی نیز با 10 دانشگاه از جمله دو ورودی جدید، عملکرد خوبی دارد. لبنان هشت تا دارد.

دانشگاه های برتر آسیا
305 مدرسه آسیایی امسال در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS یافت می شوند.

دانشگاه بالاترین رتبه در سنگاپور در جنوب شرقی آسیا یافت می شود: دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، در جایگاه یازدهم در سراسر جهان قرار دارد و بالاترین نمره خود را در شاخص شهرت علمی کسب می کند.

جنوب شرقی آسیا در سال جاری در مجموع 60 دانشگاه را ادعا می کند. مالزی با 22 مدرسه دارای بالاترین رتبه در مدارس جنوب شرقی آسیا است. پس از آن اندونزی با 16.

بیشتر دانشگاه های آسیا در شرق آسیا هستند که 179 دانشگاه در آنها یافت می شود. دانشگاه Tsinghua در سرزمین اصلی چین بهترین عملکرد را دارد و در رتبه 17 قرار دارد.

آسیای جنوبی در این رتبه بندی 52 دانشگاه برتر دارد و تحت سلطه نهادهای هند است. از این تعداد، موسسه فناوری هند هند بمبئی (IITB) با کسب 177 رتبه جهانی، بالاترین امتیاز را کسب می کند.

سرانجام، آسیای میانه 14 ورودی دارد. دانشگاه بالاترین رتبه آن دانشگاه ملی ال فارابی قزاقستان در 175 است.

دانشگاه های برتر آمریکای لاتین
151 دانشگاه برتر جهان در آمریکای لاتین هستند. بهترین این مدارس در آمریکای لاتین Universidad de Buenos Aires (UBA) در آرژانتین است که امسال در رده 69 قرار دارد.

برترین مکانهای آمریکای لاتین با بیشترین تعداد مدرسه در سال جاری برزیل با 27 دانشگاه است، پس از آن آرژانتین با 24، مکزیک با 22 و شیلی با 20 قرار دارند.

دانشگاه های برتر استرالیا و نیوزیلند
استرالیا و نیوزیلند با هم در این رتبه بندی 45 دانشگاه برتر جهان را دارند: 37 دانشگاه در استرالیا و 8 دانشگاه در نیوزیلند.

استرالیا دارای هفت مدرسه چشمگیر در 100 دانشگاه برتر جهانی است، با بالاترین رتبه در این دانشگاه، دانشگاه ملی استرالیا در رتبه 27 مشترک است که امسال چهار مکان بالاتر است.

نیوزیلند تنها یک دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهانی دارد: دانشگاه اوکلند، که در مشترک 85 قرار دارد.

بیشتر بخوانید:
اسامی دانشگاه های برتر جهان 2022 اعلام شد
رتبه بندی سال ۲۰۲۲ کیو اس اعلام شد/ حضور ۶ دانشگاه ایرانی در میان برترین ها
 

1 دیدگاه

  • مجید
    1400-06-19 12:35:42
    دانشگاه های ایران کجان؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش