چشم انداز شغلی کانادا برای 5 سال آینده / مشاغل مورد نیاز

طبق هیئت کنفرانس کانادا، اقتصاد کشور احتمالاً در مسیر بهبودی از رکود اقتصادی به دلیل قفل شدن مربوط به COVID است. هیئت کنفرانس ادعا می کند که اقتصاد کانادا می تواند 6.7 درصد در سال 2021 و 4.8 درصد در سال 2022 رشد کند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

این خبر خوبی برای چشم انداز شغلی کانادا در سال 2021 است. اگر می خواهید از مهارت ها و تجربه کاری مورد نیاز کانادا مطلع شوید، باید فهرست ملی طبقه بندی مشاغل (NOC) را بررسی کنید.

پیش بینی می شود که بخشهای زیر طی 5 سال آینده حدود 15000 فرصت شغلی در سراسر کانادا داشته باشند.

مراقبت های بهداشتی
تجارت و امور مالی
مهندسی
فن آوری
مجازی
خدمات اجتماعی و اجتماعی

کمبود نیروی کار در بخش اقتصادی وجود دارد زیرا کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است. برای پر کردن این خلاoid، دولت هدف استقبال از 1 میلیون خارجی را به عنوان ساكن دائم كانادا تا سال 2021 تعیین كرده است. هدف از سال 2021 استخدام 341000 كارگر جوان ماهر به عنوان شهروند است.

بسیاری از مشاغل مورد تقاضای پنج سال آینده فرصت های خوبی برای درآمد فراهم می کنند و به دلیل کمبود نیروی کار، کارفرمایان به کارمندان با کیفیت نیاز دارند. دولت برای دستیابی به این هدف ابتکاراتی را برای ویزای سریعتر آغاز کرده است.

استان های کبک، انتاریو، منیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا فرصت های شغلی خوبی را ارائه می دهند. استانهایی مانند مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا با کمبود نیروی ماهر روبرو هستند.

در مورد استان با بیشترین تعداد جای خالی، این استان کبک است که در آن بیکاری در حال کاهش است در حالی که در سایر استان ها در حال افزایش است.

این استان همچنین بیشترین میزان شغل شغلی را در بازار کار استانی در کانادا دارد. گزارش ها می گویند که این استان تقاضای متوسط ​​زیادی برای کارگران جدید خواهد داشت و چشم انداز شغلی برای این استان در سال 2021 نسبتاً مثبت است.

در اینجا جزئیات حقوق مشاغل برتر کانادا برای سال 2021 آورده شده است
 
Occupation
Average annual

 salary

Information security analyst 64,131 CAD
Market research analyst 49,435 CAD
Construction manager 85,901 CAD
Lawyer 72,479 CAD
High School teacher 54,467 CAD

نرخ بیکاری در کانادا قبل از شیوع ویروس کرونا در کمترین میزان خود بوده است. کانادایی ها و مهاجران هر دو از بهبود اقتصادی بعد از ویروس کرونا بهره مند می شوند. انتظار می رود کانادا در سالهای آینده بار دیگر با کمبودهای شغلی مقابله کند، و با خشونت بیشتری نسبت به قبل از COVID-19، زمانی که 9 میلیون کودک جدید در کانادا در دهه آینده به سن بازنشستگی می رسند.

در سناریوی پس از همه گیری، ممکن است تقاضا برای مشاغل خاص افزایش یابد.

 ➕ بیشتر بخوانید:
صفر تا صد مهاجرت مهندسان به برترین کشورها
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها 

1 دیدگاه

  • بتفشه صفاکار
    1400-03-26 03:09:27
    رشته شغلی خدمات اجتماعی رو چگونه اطلاعات بیشتری داشته باشم؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش