فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا

پیش از همه گیری ویروس کرونا، پیش بینی شده بود که فرصت های شغلی در آلمان در سال 2021 و بعد از آن ترکیبی از اشتغال تازه ایجاد شده و نیاز به جایگزینی افرادی است که به دلیل بازنشستگی ترک می کنند یا به کار دیگری می روند. در حقیقت، جمعیت سالخورده دلیل اصلی کمبود مهارت در آلمان است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

متخصصان پزشکی
پیش بینی می شد که آلمان در سالهای آینده با کمبود متخصص پزشکی روبرو شود. افرادی که دارای مدرک پزشکی خارجی هستند می توانند به کشور نقل مکان کنند و در اینجا مجوز پزشکی را دریافت کنند. متقاضیان هر دو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند مجوز فعالیت در آلمان را دریافت کنند. اما مدرک آنها باید برابر با مدرک پزشکی در آلمان باشد.

حرفه های مهندسی
تعداد زیادی جای خالی برای رشته های مهندسی زیر پیش بینی شده است. فرصت های شغلی قوی برای کسانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند در هر یک از این زمینه های مهندسی وجود دارد:

مهندسی سازه
مهندسی علوم کامپیوتر
مهندسی مکانیک
مهندسی برق
مهندسی خودرو
مخابرات
فرصت های شغلی در MINT - ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و فناوری

افراد دارای مدرک ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و فناوری (MINT) فرصت های شغلی خوبی خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:
راهنمای رایگان مهاجرت کاری آلمان

مشاغل در مناطق غیر تخصصی
پیش بینی شده بود که در آلمان فرصت های شغلی نیز وجود خواهد داشت که به مدارک تخصصی مانند پرستاری، مکانیک صنعتی و خرده فروشی احتیاج ندارند.

چشم انداز شغلی پس از کرونا
با این حال، با شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا، چشم انداز تغییر کرده است.

کارفرمایان آلمانی انتظار دارند که در سه ماهه سوم سال جاری استخدام ها کند شود. انتظار می رود چشم انداز استخدام در ساخت و ساز، امور مالی و خدمات بازرگانی و سایر بخشهای خدمات روشن باشد. انتظار می رود در بخش رستوران ها و هتل ها کند شود.

دولت آلمان از طرف خود تمام تلاش خود را می کند تا از تأثیر همه گیری بر بازار کار بکاهد. اقداماتی مانند Kurzarbeit، یک برنامه کاری کوتاه مدت که در آن رابطه بین کارفرمایان و کارمندان حفظ می شود، به طوری که کارمندان می توانند پس از شروع کار، مشارکت کنند.

این برنامه کاری کوتاه مدت که در آن کارگران کم کار هستند و ساعتهای کمتری کار می کنند. این شرکت برای ساعات کار کرده و دولت 60 تا 67 درصد از پرداختی را برای ساعات کار نکرده پرداخت می کند.

برای شرکتهای آلمانی که با کمبود نیروی متخصص روبرو هستند، این منطقی است زیرا کارفرمایان خطر از دست دادن کارکنانی که آموزش داده اند را ندارند. چنین برنامه هایی در شکل گیری ریزش های اقتصادی کوتاه مدت به دلیل عواملی مانند همه گیر کنونی کمک می کنند.

چنین حمایت های دولتی مورد استقبال شرکت های آلمانی و کارمندان آنها قرار گرفته است که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته اند. همچنین نشانه حمایت دولت از نیروی کار است و می تواند یک عامل مثبت برای کار در آلمان باشد.

در اینجا جزئیات حقوق مشاغل برتر در آلمان آورده شده است
 
Sector
Average monthly

 salary

Information technology 3,830 EUR
Banking 4,140 EUR
Telecommunications 3,360 EUR
Human resources 3,600 EUR
Engineering 3,220 EUR
Marketing, advertising, PR 4,270 EUR
Construction, real estate 2,240 EUR

چشم انداز شغلی برای سال 2021
طبق این روند، تقاضا برای پرسنل خارجی با بازنشستگی نسل بومر که در سال 2024 بازنشسته خواهد شد، بیشتر خواهد شد. همچنین در بخش مراقبت های بهداشتی خصوصاً برای پرستاران فرصت های شغلی زیادی ایجاد خواهد شد. تقاضا برای مشاغل سطح پایه در مشاغل ماهر و حرفه خدمات و همچنین در انبار و بخش تدارکات وجود خواهد داشت.

 ➕ بیشتر بخوانید:
صفر تا صد مهاجرت مهندسان به برترین کشورها
صفر تا صد مهاجرت پرستاران به برترین کشورها

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش