چگونه می توان برای ویزای کار اتریش اقدام کرد؟

کشور اتریش یکی از قدیمی ترین اقتصادها را دارد که این کشور را به یک انتخاب شغلی در خارج از کشور تبدیل می کند. از دیگر عوامل مطلوب آن می توان به سطح بالای زندگی و فرصت های رشد حرفه ای اشاره کرد. اگر به فکر کار در اتریش هستید، گزینه های ویزای کار در اتریش موجود است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای کار در اتریش و زندگی در این کشور باید اجازه کار مربوطه را داشته باشند. در صورت تمایل به اقامت بیش از شش ماه در این کشور، به مجوز کار نیز نیاز خواهند داشت.

انواع مختلف ویزاهای کاری در اتریش
کارت قرمز-سفید-قرمز: دو سال اعتبار دارد و ویزا با کارفرمای خاصی در ارتباط است. اگر در طی این دو سال کارفرمای خود را تغییر دهید، باید برای کارت قرمز-سفید-قرمز جدید درخواست دهید.

دسته های زیر افراد برای این کارت واجد شرایط هستند:

افراد واجد شرایط
کارگران ماهر در مشاغلی که کمبود دارند
کارگران اصلی
فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش

کارت قرمز-سفید-قرمز به +: کارفرمایانی که در 24 ماه گذشته حداقل 21 ماه با یک کارفرما کار کرده اند واجد شرایط هستند.

امتیازات ویزای قرمز-سفید-قرمز به علاوه شامل موارد زیر است:

دارندگان حق اقامت در کشور و اشتغال بدون محدودیت
کارفرمای خود را بدون نیاز به درخواست مجدد مجوز تغییر دهید
اعضای خانواده واجد شرایط درخواست همان کارت هستند

ویزای اقامت شش ماهه: کسانی که می خواهند برای یافتن شغل خود به طور موقت به اتریش بروند می توانند برای این ویزا اقدام کنند، همانطور که از نام آن مشخص است شش ماه اعتبار دارد.

اجازه اقامت دانشجویان: دانشجویانی که تحصیلات یا دوره های مربوطه خود را در استرالیا به پایان رسانده اند می توانند 12 ماه دیگر اجازه اقامت خود را برای یافتن کار یا شروع کار تمدید کنند.

➕ بیشتر بخوانید:
⁠⁣چگونه در اتریش کار پیدا کنیم؟

شرایط اخذ ویزای کار
کارت قرمز-سفید-قرمز محبوب ترین ویزایی است که کارمندان خارج از کشور برای آن درخواست می کنند. پس از ارزیابی متقاضیان از طریق سیستم مبتنی بر امتیاز، به آنها داده می شود. متقاضیان باید براساس معیارهایی مانند سن، تحصیلات، تجربه حرفه ای، مهارت های زبان و غیره امتیاز کافی داشته باشند.

متقاضیان توسط سرویس اشتغال عمومی اتریش (AMS) ارزیابی می شوند که متقاضی را ارزیابی کرده و در مورد تعداد امتیازات تصمیم می گیرند. این تصمیم می گیرد که آیا متقاضی واجد شرایط ویزا است. به عنوان مثال، کارگران با مهارت بالا به 70 امتیاز در حالی که کارگران ماهر در مشاغل کمبود به 55 امتیاز نیاز دارند.

AMS همچنین تصمیم خواهد گرفت که متقاضی در کدام گروه قرار می گیرد، مانند کارگران با مهارت بالا یا کارگران ماهر که می توانند کمبودها و غیره را پر کنند.

شرایط درخواست ویزا با توجه به نوع ویزای متقاضی متفاوت است. با این حال، یک لیست مشترک از اسناد مورد نیاز وجود دارد، این موارد عبارتند از:

پاسپورت معتبر
شناسنامه یا سند معادل آن
عکس اخیر
اثبات محل اقامت
اثبات بیمه درمانی
اثبات داشتن بودجه کافی

برای رسیدن به معیارهای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید مدرک زیر را ارائه دهند:

مدرک دانشگاهی یا آموزش عالی
حقوق ناخالص سالیانه
فعالیت های تحقیقاتی و نوآوری
جوایز و جوایز
گواهی نامه ها و گواهینامه های کار
اثبات مهارت های زبانی
اثبات تحصیل در اتریش

فرآیند برنامه:
متقاضیان باید سند مربوطه را در سفارت محلی اتریش ارائه دهند و هزینه های مورد نیاز را که بسته به نوع ویزا متفاوت است پرداخت کنند. هزینه درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز با احتساب پرداخت فرم حدود 150 یورو است.

به یاد داشته باشید که اجازه کار اتریش اجازه اقامت را نمی دهد. برای این کار، شما باید مجوز اقامت جداگانه را درخواست کنید. برای این کار شما باید مجوز کار، بیانیه درآمد و نامه ای از کارفرمای خود را نشان دهید. پس از پنج سال زندگی در اتریش می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
فرصت های شغلی مورد نیاز در آلمان بعد از کرونا
چشم انداز شغلی کانادا برای 5 سال آینده / مشاغل مورد نیاز
چشم انداز شغلی در امارات متحده عربی برای سال 2021-2022/ مشاغل مورد نیاز

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش