نحوه دریافت ویزای دانشجویی نروژ

نروژ با بیش از 12000 دانشجو که تحصیلات عالی خود را در نروژ دنبال می کنند و یک مقصد محبوب در خارج از کشور است. این کشور دارای بیش از 70 موسسه آموزشی دولتی و خصوصی است که دوره های متنوعی را ارائه می دهند. مدت دوره های مختلف دوره در کشور عبارتند از:

مدرک کارشناسی: 3 سال
مدرک کارشناسی ارشد: 2 یا 5 سال
دکترا: تحصیلات 3 ساله تحقیق محور که ممکن است شامل 1 سال اضافی برای تدریس باشد.
دانشگاه های این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی از سیستم بولونیا پیروی می کنند.

الزامات زبان
اگرچه دانشجویان بین المللی می توانند برای دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ثبت نام کنند، اگر آنها زبان نروژی را یاد بگیرند مفید است. این به آنها کمک می کند تا با جامعه محلی ارتباط برقرار کرده و با فرهنگ محلی آشنا شوند. آنها می توانند سوئدی و دانمارکی را درک کنند، زیرا این زبانها بسیار شبیه زبان نروژی هستند. دانشجویان می توانند در دوره های زبان موجود در بسیاری از دانشگاه ها ثبت نام کنند.

حداقل سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز است. نمرات آزمون مورد قبول دانشگاه های هلند:
تافل
آیلتس
 
 
هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی
اکثر دانشگاه های نروژ توسط بودجه دولتی تأمین می شوند و آموزش رایگان ارائه می دهند. با این وجود دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ممکن است مجبور به پرداخت شهریه در برخی از دانشگاه ها باشند. هزینه زندگی در این کشور نسبتا بالاتر است.

الزامات ویزای دانشجویی
اگر دوره شش ماهه باشد، اتباع غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در اینجا نیاز به ویزای دانشجویی دارند. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی شامل موارد زیر است:

فرم درخواست تکمیل شده
رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
گذرنامه معتبر
دو عکس اخیر در اندازه گذرنامه
مدرک پذیرش در یک برنامه تحصیلی تمام وقت در نروژ
اثبات داشتن منابع مالی مورد نیاز برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در طول دوره تحصیل
اثبات محل اقامت
اثبات اینكه شما با پایان یافتن اجازه اقامت نروژ را ترك خواهید كرد
در حالی که مطالعه می کنید کار می کنید:

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند در طول دوره خود در اینجا کار کنند. یک دانشجو می تواند در طول برنامه 20 ساعت در هفته و در تعطیلات تمام وقت در تمام مدت کار کند.

دانشجویان بین المللی که با مجوز تحصیل به اینجا می آیند می توانند افراد وابسته خود از جمله همسر و فرزندان خود را با ویزای وابسته دانشجویی وارد کنند. اعضای خانواده دانشجویان می توانند متقاضی اجازه کار یا اقامت باشند به شرط اینکه دارنده ویزای دانشجویی حداقل درآمد طبق دولت را داشته باشد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش