6 کشور برتر برای تحصیل در خارج از کشور در آسیا

آسیا به دلیل کیفیت آموزش موجود، هزینه زندگی مناسب و طیف وسیعی از فرهنگ های متنوع، یک مقصد محبوب در خارج از کشور است. ما شش مکان برتر را برای تحصیل در آسیا انتخاب کرده ایم تا به شما کمک کنیم ایده ای از فرصت هایی که در این منطقه جذاب در انتظار شماست را به شما ارائه دهیم.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

انتخاب مکانی برای تحصیل در خارج از کشور می تواند واقعاً سخت باشد، خصوصاً اگر کشوری را در ذهن خود نداشته باشید. با وجود بسیاری از گزینه های باورنکردنی برای انتخاب، چگونه مکان تحصیل خود را انتخاب می کنید؟

اگر می خواهید برای تجربه تحصیل در خارج از کشور موفق شوید، قطعاً گذراندن یک تابستان، ترم یا حتی یک سال در آسیا را در نظر بگیرید. در حالی که بسیاری از دوستان شما ممکن است در خارج از اروپا یا استرالیا تحصیل کنند. خود را از همه همکلاسی های خود متمایز کنید، فرهنگ کاملا جدیدی را کشف کنید و یک ماجراجویی منحصر به فرد داشته باشید.

این کشورها نه تنها برنامه های مختلف تحصیلی زیادی را برای انتخاب دارند، بلکه موقعیت های زیادی کار برای کار در حین تحصیل ارائه میدهند. در بازارهای شبانه تایوان کاوش کنید، از دیوار بزرگ چین بالا بروید، یا در بازارهای سنگاپور غذای باورنکردنی بخورید.

Covid-19 توجه: کشورهای زیر برنامه های موفق Covid را داشتند و در حال حاضر به استثنای تایوان و اندونزی از دانشجویان خارجی استقبال می کنند. با این حال، این کشورها امیدوارند که به زودی مرزها باز شوند، بنابراین برای به روزرسانی با ما همراه باشید.

1. ژاپن: فرهنگ و تاریخ همه جانبه
ژاپن قطعاً محبوب ترین کشور ما برای تحصیل در خارج از کشور، به ویژه برای برنامه های تابستانی خواهد بود. شما می توانید برنامه های زبان ژاپنی را در توکیو، برنامه های فرهنگ و جامعه را در هیروشیما و مکانهایی را از شهرهای بزرگ مانند ناگویا گرفته تا جزایر کوچکی که ممکن است هرگز نشنیده باشید، پیدا کنید.

اگر می خواهید زبان ژاپنی را یاد بگیرید، البته ژاپن بهترین مکان برای تحصیل در خارج از کشور است. بسیاری از برنامه های فشرده زبان در سراسر ژاپن وجود دارد، دشوار است که بدانید از کجا شروع کنید. با این حال، شهرهایی مانند توکیو می توانند برای شبکه سازی مناسب باشند، به خصوص اگر شما می خواهید یک حرفه در کسب و کار باشید. حتماً مراقب برنامه هایی باشید که شامل دوره های کارآموزی به عنوان یکی از دوره های شما هستند.

اگر به دنبال کشف یک فرهنگ کاملا منحصر به فرد هستید، ژاپن نیز مکان مناسبی برای اقامت است. برنامه های بسیاری را پیدا خواهید کرد که در فرهنگ، سیاست و هنر متمرکز شده اند و در سراسر کشور واقع شده اند.

➕ بیشتر بخوانید:
هزینه‌ تحصیل در ژاپن چقدر است؟

2. کره جنوبی
کره جنوبی یکی دیگر از موارد مورد علاقه تحصیل در خارج از کشور است. آیا می دانید زبان کره ای یکی از آسانترین زبانهای جهان برای یادگیری است؟ بسیاری از دوستانم نوشتن کره ای را فقط در عرض چند ساعت آموختند.

علاوه بر یادگیری زبان، بسیاری از برنامه های باورنکردنی برای انتخاب وجود دارد. در مورد تحقیقات علمی در دانشگاه Ewha Woman کار کنید، یا سیاست را دقیقاً در مرکز یک غول آسیای شرقی مطالعه کنید. حتی می توانید برنامه های بسیار منحصر به فردی مانند برنامه جدید SIT Digital Futures را پیدا کنید که متخصص نوآوری دیجیتال است.

بسیاری از دانشجویان خارج از کشور تحصیل می کنند که برای یک ترم به سئول می روند. بزرگترین جهان وطنی ترین شهر کره جنوبی، کارهای زیادی برای انجام وجود دارد. در خیابان های پر شور و شلوغ خرید میئونگ-دونگ گشت بزنید، کاخ Gyeongbokgung را کاوش کنید یا یک سفر یک روزه به DMZ انجام دهید، جایی که می توانید مرز با کره شمالی را ببینید.

مورد علاقه دیگر بوسان است، پر از سواحل زیبا و بازارهای ماهی، که توسط کوهها احاطه شده است. حتماً نگاهی به Daegu، شهری شلوغ و محاصره شده در حومه آرام شهر بیندازید. مهم نیست که کجا را انتخاب کنید، حتماً یک ماجراجویی باورنکردنی خواهید داشت.

3. چین: شهرهای بزرگ و تجارب بزرگتر فرهنگی
چین مکانی بسیار محبوب برای تحصیل در خارج از کشور، به ویژه برای تابستان است. بسیاری از زبان آموزان چینی برای بهبود مهارت های زبانی خود به چین می روند، با این وجود برنامه های فرهنگی خارق العاده زیادی نیز برای انتخاب وجود دارد.

در حالی که بسیاری از محبوب ترین برنامه ها در پکن و شانگهای مستقر هستند، شما همچنین می توانید برنامه هایی را در شهرهای کوچکتر چین مانند هاربین، کونمینگ و دالیان پیدا کنید. شما می توانید دوره های فشرده زبان را در hutong های پکن بگذرانید، یک دوره کارآموزی را در شانگهای بگذرانید، یا حتی یک دوره فشرده فیلم تابستانی را با آکادمی فیلم نیویورک شرکت کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
لیست ایمیل اساتید و دانشگاه های چین برای بورس های تحصیلی سال 2021

4. سنگاپور: تجارت، اقتصاد و یادگیری زبان
یک انتخاب محبوب دیگر، سنگاپور مکانی باورنکردنی برای تحصیل در خارج از کشور است. این کشور با داشتن یکی از آزادترین اقتصادهای جهان، برای هر دانشجوی تجارت یا اقتصاد ایده آل است. سنگاپور همچنین دارای چهار زبان رسمی انگلیسی، ماندارین، مالایی و تامیل است و تنوع جهانی آن برای علاقه مندان به زبان و فرهنگ باورنکردنی است.

از آنجا که انگلیسی زبان سیستم آموزشی در سنگاپور است، شما یک فرصت برای تحصیل در خارج از کشور برای یک ترم یا حتی برای کل مدرک خود خواهید داشت. در سنگاپور، برنامه هایی مانند BBA (کارشناسی مدیریت بازرگانی) را از طریق مدرسه مدیریت جهانی SP Jain خواهید یافت، جایی که می توانید برای کل مدرک مدیریت بازرگانی خود در خارج از کشور تحصیل کنید.

با تقریباً بدون جرم، و هوای گرمسیری عالی، تعطیلات آخر هفته خود را با استفاده از غذای ارزان در دکه های خیابان هاجر سپری کنید یا آرام باشید و تکالیف خود را در Gardens by the Bay انجام دهید.

سنگاپور همچنین در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و کاوش در سایر مناطق در تعطیلات بسیار آسان است. یک سفر آخر هفته به بالی یا تعطیلات یک هفته ای در ویتنام انجام دهید.

5. اندونزی: مطالعات دینی و بازدید از معابد
با یک فرهنگ غنی و جذاب، یک صحنه غذایی باورنکردنی، و هوای گرمسیری - چه کسی نمی خواهد در اندونزی تحصیل کند؟

بررسی کنید که چگونه اسلام بر بزرگترین ملت مسلمان جهان تأثیر می گذارد، در حالی که فرهنگ ها و آداب و رسوم محلی هنوز رشد می کنند. برنامه های حفاظت از جامعه را در بالی آغاز کنید، یا حتی یک دستیار تحقیقات حفاظت در جزیره Buton برای تابستان شوید. فرصت ها در اندونزی بی پایان است.

آخر هفته های خود را به ساحل بزنید، در معابد بگردید یا از بالکن آپارتمان خود به دنبال میمون ها باشید. سفرهای آخر هفته خود را به بالی، سوماترا یا جاوا انجام دهید. هر روز مطمئناً در این کشور باورنکردنی یک ماجراجویی خواهد بود.

6. تایوان: جزیره کوچک، فرصت های بزرگ
تایوان یکی از کشورهای مورد علاقه مطلق است و جای تعجب نیست که این کشور کوچک جزیره در این لیست قرار گرفت. با غذای باورنکردنی، بازارهای شبانه دیوانه، شهرهای شلوغ و پارک های ملی رایگان، کارهای زیادی در داخل و خارج از کلاس خواهید داشت.

مردم محلی در تایوان نیز به زبان چینی ماندارین صحبت می کنند و این امر مکانی عالی برای مطالعه زبان و یادگیری حروف چینی سنتی است. شما برنامه های بسیار فشرده زبان را پیدا خواهید کرد که می توانید زبان ماندارین خود را واقعاً بهبود بخشید. اگر به زبان و تجارت علاقه دارید، حتی یک برنامه Business  از طریق برکلی وجود دارد.

اگر یادگیری زبان چینی در لیست اولویت های شما زیاد نیست، می توانید برنامه هایی را پیدا کنید که طیف گسترده ای از موضوعات را شامل می شوند، مانند برنامه CIEE تجارت و اقتصاد سیاسی، یا برنامه تابستانی تجارت و روابط بین الملل آنها.

برنامه های بسیار خارق العاده تحصیل در خارج از کشور در آسیا وجود دارد. اگر واقعاً در انتخاب کشور شک دارید، فقط به چیزهایی فکر کنید که واقعاً می خواهید از برنامه تحصیل در خارج از کشور خارج شوید. آیا رشته خاصی وجود دارد که بخواهید روی آن تمرکز کنید یا تجربه ای را که می خواهید تجربه کنید؟ هنگامی که آن را محدود کردید، می توانید مدتی را صرف تحقیق در مورد برنامه ها کنید تا مناسب شما را پیدا کند. 

➕ بیشتر بخوانید:
نحوه درخواست به دانشگاه های جهان و نکاتی مهم برای اخذ پذیرش در سال 2021-2022
کشورها و دانشگاههایی که برای بورس و برنامه های پذیرش به آیلتس یا تافل نیازی ندارند

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش