کمبود نیروی کار درفنلاند در کدام مشاغل است؟

آیا به دنبال کار در فنلاند هستید؟ خوب، چرا که نه؟ این کشور اروپای شمالی در مسیر رشد اقتصادی است و در نتیجه، فرصت های شغلی در حال افزایش است. این شامل فرصت های شغلی برای کارگران خارج از کشور است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

به تازگی فنلاند اعتراف کرده که به طور گسترده به تعداد زیادی نیروی کار خارجی نیاز دارند. ساکو تیوراینن از موسسه استخدام talented Solutions گفت برای کمک به نسل خاکستری باید کارگران زیادی استخدام شوند. در حالی که اغلب کشورهای غربی با رشد ضعیف جمعیت روبرو هستند، وضعیت فنلاند بدتر است.

بر اساس آمار سازمان ملل فنلاند به ازای هر 100 نیروی کار 39.2 نفر بالای 65 سال دارد و بعد از ژاپن از نظر سالخوردگی دوم است. پیش بینی شده تا 2030 جمعیت سالخورده کشور به 47.5 نفر برسد.

➕ بیشتر بخوانید:
کمبود نیروی کار در فنلاند/ سیاست های دولت برای جذب نیروی کار خارجی

فرصت شغلی در فنلاند
فرصتهای شغلی در بخشهای فناوری، IT و مراقبتهای بهداشتی خواهد بود. فرصتهای شغلی در بخشهای تولید خودرو و دریانوردی نیز وجود خواهد داشت. اما دلیل نگرانی این است که فنلاند فنلاندی هایی با مهارت بالا برای پر کردن این موقعیت ها ندارد. دلایل این امر این است که نسل قدیمی کارمندان به زودی آماده بازنشستگی هستند و نسل جوان هنوز آماده نیست که مشاغل خالی را خالی کند.

بر اساس گزارش ها، فنلاند تا سال 2021 به حدود 50،000 کارگر فناوری، بیش از 10،000 توسعه دهنده نرم افزار جدید در 4 سال آینده و بیش از 30،000 کارگر برای بخش های تولید دریایی و اتومبیل نیاز دارد.

این کشور به دنبال استخدام بسیاری از کارمندان خارجی برای این پست های خالی است تا به ادامه مسیر رشد اقتصادی کمک کند. دولت مایل است برخی امتیازات را بدهد و قوانین آنها را آرام کند تا افراد بیشتری را تشویق کند که به اینجا کار کنند.

بخش IT نیز با کمبود شدید مهارت روبرو است و دولت فنلاند متخصصان IT را به ویژه از هند تشویق می کند. دولت مایل است با کارگران فناوری اطلاعات هندی برخورد ترجیحی ارائه دهد. در واقع، 50٪ از مجوزهای کار صادر شده در سال گذشته مربوط به هندی ها بوده است. دولت قبلاً رفع محدودیت ها و کاهش الزامات کارگران خارجی به ویژه هندی ها را آغاز کرده است. تصمیم گرفته است:

حذف الزامات زبان: کارفرمایان خارجی دیگر نیازی به دانستن فنلاندی ندارند تا بتوانند در اینجا کار کنند. فنلاندی زبان سختی برای یادگیری است و این شرایط بسیاری از متخصصان خارجی را برای آمدن به این کشور دلسرد می کند. اما با آرامش این قانون، فنلاند امیدوار است که متخصصان خارج از کشور تمایل به کار در این کشور را داشته باشند.

کاهش زمان پردازش ویزا: دولت در نظر دارد زمان پردازش مجوزهای اقامت را به 2 هفته کاهش دهد. زمان پردازش زودتر 52 روز بود.

به کارگران خارج از کشور و خانواده های آنها کمک کنید تا زندگی کنند: دسترسی آسان به مسکن، مهد کودک و امکانات مدرسه برای مهاجران و خانواده های آنها فراهم شود.

ارتقا diversity تنوع در محل کار: هجوم کارگران خارجی باعث ایجاد تنوع بیشتر در محل کار و جذابیت آن برای استعدادهای بین المللی و سرمایه گذاران می شود. این امر باعث ارتقا یک محیط چند فرهنگی و تشویق کارگران خارجی برای استقرار در اینجا خواهد شد.

چرا باید فنلاند را انتخاب کنید؟
 به غیر از فرصت های شغلی، دلایل دیگری نیز برای انتخاب فنلاند وجود دارد:
فنلاند کیفیت زندگی بالایی را ارائه می دهد. این کشور برای سومین سال متوالی در "خوشبخت ترین کشور جهان" قرار گرفته است.

ساکنان فنلاند از دسترسی به مراقبت های بهداشتی جهانی و یک سیستم موفق مدارس دولتی برخوردار هستند.

شرایط کار در فنلاند به خوبی تنظیم شده و رفاه کارمندان برای کارفرمایان بسیار حیاتی است.

کارفرمایان فنلاندی معمولاً انعطاف پذیر بوده و ساعات کار حداکثر به 40 ساعت در هفته محدود می شود.

حدود 80٪ از کارمندان خارجی احساس می کنند که فنلاند مکانی امن و مطمئن برای کار است، آنها همچنین موافقت می کنند که محل کار به آنها فرصت کافی برای رشد مهارت ها و استعدادهای خود را می دهد.

➕ بیشتر بخوانید:
مهاجرت به فنلاند
هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند
کار در کشور فنلاند بدون داشتن اجازه اقامت
صدور مجوز اقامت فنلاند برای کارآفرینان خلاق

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
8 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
8 ماه پیش