دانشگاه های دولتی در اولویت واکسیسناسیون قرار بگیرند

به گزارش ویکی گرام، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: درخواست ما این است که دانشگاه های دولتی که خوابگاه دارند و تعداد دانشجویان و اساتید آن از ۳۰۰-۴۰۰ هزار نفر تجاوز نمی کند، در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

حسین سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، تداوم و استمرار آموزش تماما مجازی در دانشگاه ها را موجب لطمه به آموزش عالی و کیفیت آموزش دانست و اظهار کرد: از مسولان مربوطه درخواست داریم یک اولویت تام برای اینکه دانشگاهیان به سرعت واکسینه شوند، داده شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه حتی اگر کرونا از بین برود، آموزش مجازی در دانشگاه حفظ خواهد شد، خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه علامه در نظر داریم، حتی اگر دانشگاه ها کاملا حضوری شود، ۱۲ تا ۱۳ جلسه از کلاس ها را به صورت حضوری برگزار خواهیم کرد و ۴ جلسه را به صورت مجازی در اختیار استاد قرار خواهیم داد که هر زمان خواست به هر شکلی برگزار کند تا از نظر زمانی هم از نظر روز برگزاری انعطاف پذیر باشد.

سلیمی ضمن بیان این مطلب که کلاس های دوگانه فواید متعددی دارند، گفت: در این نوع کلاس ها امکان برگزاری کلاس به دو صورت حضوری و آنلاین فراهم می شود؛ البته این موضوع نافی این نیست که باید هرچه زودتر جامعه دانشگاهی مخصوصا دانشگاه های دولتی را واکسینه کنیم.

وی در ادامه بر تسریع روند واکسیناسیون دانشجویان و اساتید تاکید کرد و گفت: گفته می شود برای ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو به ۷ میلیون دوز واکسن نیاز داریم و ممکن است در اختیار نباشد در حالی که بخشی از خانواده آموزش عالی مثل پیام نور آموزش مجازی و از راه دور دارند.

سلیمی اضافه کرد: درخواست ما این است که دانشگاه های دولتی که خوابگاه دارند و تعداد دانشجویان و اساتید آن از ۳۰۰-۴۰۰ هزار نفر تجاوز نمی کند، در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی افزود: این دانشگاه ها تنها حدود ۱۵ درصد آموزش عالی را در بر می گیرند و برای این تعداد دانشجو و استاد به حدود یک میلیون دز واکسن نیاز داریم که به نظر می رسد فراهم کردن آن کار سختی نباشد.

➕ بیشتر بخوانید:
اجرای طرح واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی متوقف شد
کنکور ۱۴۰۰ در کدام شهرها برگزار می‌شود/ آغاز رقابت کنکور از ۹ تیر

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش