تحصیل در سوئد و مراحل دریافت ویزای دانشجویی

سوئد همیشه درهای خود را به روی دانشجویان بین المللی از سراسر جهان باز کرده است. مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های سوئد با برخی از بهترین دانشگاه های اروپا قابل مقایسه است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

سوئد نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی از سیستم آموزشی بولونیا پیروی می کند. این استانداردهای آموزشی مورد نظر را برای درجات علمی و تضمین کیفیت آنها تضمین می کند. این توافق نامه بین ملت های اروپا، مدرک دانشگاهی را در سراسر اروپا و همچنین در سطح بین المللی همسان می کند.

الزامات زبان برای تحصیل در سوئد
اگرچه دانشجویان بین المللی می توانند برای دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ثبت نام کنند، اما اگر زبان سوئدی را یاد بگیرند مفید است. این به آنها کمک می کند تا با جامعه محلی ارتباط برقرار کرده و با فرهنگ محلی آشنا شوند.

برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی برای دوره های تحصیلات تکمیلی و دکترا در دسترس است. نمرات آزمون زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه های سوئد:

تافل
آیلتس
کمبریج

هزینه های تحصیل
هزینه های تحصیل براساس دانشگاه و رشته ای که اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA انتخاب می کنید متفاوت است. هزینه کارشناسی یا کارشناسی ارشد سالانه 7،500 تا 25،500 EUR خواهد بود. برای مثال MBA می تواند سالانه 31000 یورو هزینه داشته باشد.

اقامت و هزینه های زندگی دانشجویان
هزینه های اقامت مانند نرخ اجاره در شهرهای بزرگتر از شهرهای کوچکتر است. هنگام انتخاب برای تحصیل در اینجا دانشجویان باید هزینه های زندگی را که شامل غذا، حمل و نقل و فعالیت های اجتماعی است در نظر بگیرند. این هزینه ها با احتساب اجاره تقریباً به 750 یورو می رسد.

الزامات ویزای دانشجویی
اتباع غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در اینجا نیاز به ویزای دانشجویی دارند. بر اساس مدت زمان تحصیل، دو نوع ویزای دانشجویی در سوئد وجود دارد:

ویزای نوع C: ویزای کوتاه مدت یا ویزای مسافرتی برای مدت بیش از 90 روز معتبر است.
ویزای نوع D: این "اجازه اقامت برای تحصیلات" نیز نامیده می شود و برای برنامه های تحصیلی با طول بیش از شش ماه داده می شود.

مدارکی که برای درخواست ویزای دانشجویی سوئد مورد نیاز است:
پاسپورت معتبر
فرم درخواست ویزا 
اثبات داشتن منابع مالی مورد نیاز برای تأمین هزینه های زندگی در طول دوره تحصیل 
کپی بیمه نامه پزشکی حتی اگر دانشگاه یا کالج پوشش بیمه ای را ارائه دهد
گواهی قبولی از موسسه آموزشی سوئد

در حالی که در سوئد تحصیل می کنید کار کنید
دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا در صورت داشتن اجازه کار می توانند در طول دوره خود در اینجا کار کنند. این نیاز به پیشنهاد کار از کارفرمای سوئدی دارد. کارفرما می تواند از طرف شما در اداره مهاجرت سوئد درخواست مجوز کند.

آیا برای تحصیل در سوئد به اجازه اقامت نیاز دارم؟
اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید و بیش از 90 روز در سوئد تحصیل خواهید کرد، به اجازه اقامت نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که باید قبل از ورود به سوئد اجازه اقامت برای شما صادر شود.

زمان پردازش اجازه اقامت برای تحصیل در سوئد چقدر است؟
بیشتر برنامه ها طی 1-2 ماه بررسی می شوند.

آیا وقتی برای تحصیل به سوئد می روم می توانم خانواده ام را همراهی کنم؟
یکی از اعضای خانواده شخصی که دارای اجازه اقامت برای تحصیلات بالاتر در سوئد است می تواند برای مدت مشابه اجازه اقامت دریافت کند.

➕ بیشتر بخوانید:
در سوئد بدون آیلتس تحصیل کنید

نحوه درخواست ویزای دانشجویی سوئد
جمعیت دانشجویان بین المللی در سوئد به طور مداوم در حال افزایش است و در چند سال گذشته دانشگاه ها به شدت درگیر جذب دانشجویان بین المللی شده اند.

اولین قدم شما برای درخواست ویزای دانشجویی سوئد دریافت نامه پذیرش از یک دانشگاه در سوئد است، زیرا برای تکمیل درخواست ویزا به آن احتیاج دارید.

تنها درصورتی می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید که برنامه شما تمام وقت باشد.

ویزای دانشجویی در سوئد "اجازه اقامت برای تحصیل" نامیده می شود. اگر برنامه شما کمتر از سه ماه است، باید برای ویزای اقامت کوتاه مدت درخواست دهید.

اگر برنامه شما بیش از شش ماه باشد، ویزای واجد شرایط شما ویزای طولانی مدت از نوع D است.

امور مالی خود را بررسی کنید
برای دریافت تأیید ویزای دانشجویی سوئد، باید هزینه شهریه ترم اول را پرداخت کنید و مدرک پرداخت را ارائه دهید. شما همچنین باید اثبات توانایی مالی خود در پرداخت هزینه کل دوره مانند بیانیه بانکی یا بورس نامه را نشان دهید.

اعتبار گذرنامه خود را بررسی کنید
برای تأیید ویزای دانشجویی، اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما حداقل شش ماه در زمان درخواست ویزا اعتبار دارد.

بررسی کنید آیا به بیمه درمانی نیاز دارید یا خیر
اگر مدت زمان برنامه تحصیلی شما کمتر از یک سال باشد، شما باید پوشش جامع بیمه درمانی داشته باشید.

هنگامی که مدارک خود را مرتب کردید، می توانید از طریق وب سایت آژانس مهاجرت سوئد درخواست آنلاین ویزای دانشجویی خود را انجام دهید. همچنین می توانید اسناد لازم را همراه با درخواست خود بارگذاری و ارسال کنید.

اگر قادر به درخواست آنلاین نیستید، باید فرم "درخواست بار اول برای اجازه اقامت" را پر کنید و آن را به همراه مدارک پشتیبانی به سفارت یا سرکنسولگری سوئد در کشور محل اقامت خود ارسال کنید. شما باید درخواست خود را حداقل سه ماه قبل از شروع برنامه تحصیل خود ارسال کنید.

منتظر تصمیم باشید
وقتی D-day فرا می رسد، معمولاً به شما اطلاع داده می شود كه آیا سفارت تصمیم گرفته است از طریق ایمیل ویزای دانشجویی به شما اعطا كند.

برای گرفتن تأیید، باید گذرنامه خود را به سفارت یا سرکنسولگری کل بیاورید. با این حال، وب سایت بیان می کند که برخی از سفارتخانه ها یا سرکنسولگری ها تصمیم و کارت اجازه اقامت را از طریق پست ارسال می کنند. برای اطلاع از اینکه این مورد مربوط به شما است با سفارت محلی خود تماس بگیرید. پس از دریافت ویزای دانشجویی، به ویزای ورودی احتیاج دارید که به شما امکان می دهد به سوئد سفر کنید. 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش